Kiliánovo tajemství je kniha pro děti, které uvažují jinak

Kiliánovo tajemství je kniha pro děti, které uvažují jinak

Tisk

Kilian perexRegresní terapeutka a spisovatelka Ester Davidová znovu vydala svou knížku pro děti Kiliánovo tajemství. Tentokrát v novém kabátku a s novými ilustracemi od tvůrkyně Terezy Muškové Olivové. Původní knížečka poprvé vydaná před několika lety tak velmi ožila a těší se velkému zájmu, který si určitě zaslouží.

Malý chlapec Kilián žije se svými rodiči na planetě Bela, kde to chodí poněkud jinak než na Zemi. Jednoho dne zatouží podívat se na Zem a zjistit, jak tam vlastně lidé žijí, a hlavně jak se daří dětem. Cestuje v ochranné bublině a setkává se s pro něj dosud neznámým světem, který v něm budí údiv i smíšené pocity. Rozhodne se pomáhat lidem, se kterými se setkává, především však nešťastným dětem. Svou roli sehrají také kouzelné loutky, které vyřezává pro děti ze dřeva.

Více už neprozradím, ale jsem si jistá, že se knížka bude vašim dětem líbit. Je velmi jednoduchá, srozumitelná, bez složitých popisných pasáží a zápletek, proto příběh ocení i velmi malé děti nebo začínající čtenáři.

Kilian strom

Knížka má své kouzlo a poukazuje na to, co je opravdu v životě důležité. Navíc krásné ilustrace ji velmi hezky oživují, hodí se i na prohlížení pro předškoláky, kteří jistě zatouží po tom, aby jim tuto pěknou knížku přečetla maminka před spaním.

Kniha Kiliánovo tajemství ale jistě bude i v dětech probouzet zvědavost a povede je k tomu, aby se začaly na různé věci ptát a přemýšlet nad nimi. A myslím si, že Kiliánek nakonec potěší i dospělé.

kilian knihy

Pokud budete mít zájem o knihu, kontaktujte autorku na jejích stránkách, kromě knihy nabízí i k prodeji velice pěkné hrníčky a polštářky s motivy Kiliánka a obrázků z knížky, které dětem určitě udělají radost  jako milý dárek.

Polstarky kilian

Název: Kiliánovo tajemství
Autor: Ester Davidová
Ilustrace: Tereza Mušková Olivová
Nakladatelství: Es-Ter-ka
Rok vydání: 2023, vydání druhé
Počet stran: 99

www.esterdavidova.com
https://www.fler.cz/tereza-o


 
Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Gotický komiks - Temná věž 4: Pád Gileadu

temna vez 200Oduševnělý svět Stephena Kinga, boj dobra a zla, převedený do komiksového kabátku nám v prosinci naservírovalo komiksové nakladatelství Crew. Již čtvrtý díl série Temná věž nese chmurný název Pád Gileadu. Co byste také čekali od gotického gra...

Divadlo

Kateřina Tučková připomíná osud Vítězslavy Kaprálové

vitka200Od románové tvorby si Kateřina Tučková „odskočila" k divadlu a brněnský Host nedávno vydal knižně její scénář ke hře Vitka, uvedenou brněnským Divadlem Husa na provázku. Které  jiné město u nás by také mělo inscenovat osud brněnské rodačky Vítězslavy Kaprálové, jejíž hudebn...

Film

Polednice a dnešní doba

poled200Jak mohla vzniknout děsuplná pověst o zalknutých dětech, jak ji působivě zpracoval Karel Jaromír Erben v Kytici? V jejím filmovém ztvárnění, pořízeném před patnácti léty F.A.Brabcem, si onu pod plachetkou osobu, o berličce a s hnáty křivými, zahrál Bol...