Svět myšek z Ostružinového houští díky ilustracím skutečně existuje
Banner

Svět myšek z Ostružinového houští díky ilustracím skutečně existuje

Tisk

vypraveni-z-ostruzinoveho-housti perexNádherně ilustrované příběhy Jill Barklemové, které si získaly oblibu po celém světě, nyní poprvé vycházejí také v češtině. Díky propracovaným ilustracím můžeme proniknout do míst, o nichž autorka vypráví. Do tajuplného světa v Ostružinovém houští, kde žijí láskyplné a starostlivé myšky. 

 

Kniha, kterou vydala Eromedia Group a.s. v edici Pikola, je souborem osmi příběhů, které doposud Jill Barklemová napsala a doprovodila detailními obrázky a informacemi z myšího života. Dokonce vypracovala speciální pojmosloví včetně systému měření založeném na tlapkách a ocáscích namísto centimetrů nebo určování hmotnosti pomocí žaludů a pšeničných zrnek. Obyvatele také příznačně pojmenovala, setkat se můžeme například s Kvítkem, Jetelinkou a Jitrocelkou, rodinami Pláňkových, Bedrníkových, Hrabošových a lordem Norníkem z Dubového paláce.

Idylická atmosféra s kouzlem starých časů

Už při prvním pohledu na obálku knihy dýchne na čtenáře kouzlo starých časů a potom se, stránku za stránkou, noří hlouběji a hlouběji do idylické atmosféry, která je vskutku všudypřítomná. Představte si pokojíky plné záclonek, koberečků, křesílek, postýlek s patchworkovými dekami a spoustou nezbytných drobností. Spíže, jejichž poličky přetékají skleničkami se zavařeninami a stojí v nich košíky se zeleninou či lesními plody, kuchyňky, v nichž voní vanilka a z buclatých čajových konvic se kouří. Piknikové koše nacpané dobrotami a opulentní hostinu s prohýbajícími se stoly. Myšky v kloboučku nebo čepečku s dlouhými šaty a zástěrkou, myšáky v sáčku a vestičce a jejich děti v dlouhé noční košilce… A co teprve tajné točité schodiště, které vede do báječné starobylé herny!

Myslím, že výlet do světa ukrytého za šlahouny Ostružinového houští si užijí všichni čtenáři. Vřele doporučuji zachumlat se do patchworkové deky, upíjet bezinkový čaj, nechat na sebe působit laskavost vyprávění a popustit uzdu fantazii. Knížka se zdá objemná, ale není třeba se obávat, že se večerní čtení na dobrou noc příliš protáhne. Jednotlivé příběhy jsou přiměřeně dlouhé a stěžejní roli tu hrají ilustrace. Právě u nich se, s největší pravděpodobností, zvídaví návštěvníci Houští poněkud zaseknou.

vypraveni-z-ostruzinoveho-housti

Vyprávění z Ostružinového houští
Originální název: The Brambly Hedge
Autor: Jill Barklemová
Překlad: Maria a Andy Arnautovovi
Žánr: příběhy pro děti a mládež, pohádky
Vydáno: 2023, Pikola
Počet stran: 248

Hodnocení: 100 %

www.knizniklub.cz/knihy/651671-vypraveni-z-ostruzinoveho-housti.html


 
Banner

Hledat

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

Román Svěžest vody se okamžitě stal světovým bestsellerem

Svěžest vody

Mezi novinky nakladatelství prostor patří také román Svěžest vody, který se hned po svém vydání stal světovým bestsellerem. Autorem je Nathan Harris, jehož je to první a prozatím jediný román, který již sklidil takový úspěch. Určitě js...

Divadlo

Antonius a Kleopatra – premiéra slavného dramatu v Brně

Antonius a Kleopatra perexPandemie a divadelní představení se velmi v lásce nemají. Ale Městské divadlo v Brně již v červnu odehrálo venku, na nádvoří Biskupského dvora, ve své premiéře pohádku O statečném kováři. První skutečnou premiér...

Film

Whitney Houston hrála hvězdu, kterou byla

Film Osobní strážce (1992) nás už dobrých dvacet let seznamuje se zákulisím showbyznysu. Zpěvačka Rachel je zde na vrcholku kariéry, a i když se v její práci točí spousta peněz, má své osobní problémy a velmi své...