Knížka Ty jsi můj králíček těší děti od roku 1942

Knížka Ty jsi můj králíček těší děti od roku 1942

Tisk

Ty jsi můj králíčekMy prostě milujeme králíčky, malé i velké, chlupaťoučké, heboučké i různých barev. Proto jsme knížečku „Ty jsi můj králíček“ museli mít, i když úplně nesplňujeme doporučený věk uvedený na zadní straně obálky. Mé malé „velké“ předškolačce se příběh moc líbil a myslím, že ho i bez mého vysvětlení krásně pochopila.

K obsahu samotné knihy bych chtěla použít slova své dcery a doufám, že jí odpustíte i malý spoiler, který doufám s ohledem na charakter publikace nebude vadit. Nechte se prosím vést jejím něžným vyjádřením: „Příběh je o králíčkovi, který chtěl do světa, ale jeho maminka nechtěla, aby se ztratil. Nejvíc se mi líbilo, že to dobře skončilo a králíček neutekl. Přála bych si, aby se králíček při svém utíkání zastavil a uvědomil si, že ho má maminka ráda. Nejvíce se mi líbila část příběhu i obrázek s holoubkem, ve kterého byl králíček proměněn, a kdy maminka, byla strom, ke kterému letěl.“

Poetický, laskavý příběh, s poučným přesahem pro malé čtenáře, který je vykreslen v pastelových barvách. Ilustrace jsou zdařilé, králíčci roztomilí, jen se mi zdají malinko melancholičtí, mohli by být trošku veselejší či optimističtější povahy. V knize najdeme jeden příběh na pouhých čtyřiceti stranách, ale to nic neubírá celkovému dojmu, velkou výjimečnost spatřuji v jeho nadčasovosti a univerzálnosti, kterou lze pozorovat napříč generacemi.

Ty jsi můj králíček

Název: Ty jsi můj králíček
Autor: Margaret Wise Brown
Ilustrace: Ivona Knechtlová
Nakladatelství: Portál
Rok vydání: 2024/ první vydání v originále 1942
Počet stran: 40
Hodnocení: 80%

https://obchod.portal.cz/detska-literatura/ty-jsi-muj-kralicek/


 

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Mentati Duny


mentan 200Píše se rok 2014 a na pulty knihkupectví se dostává další ze série románů Briana Herberta a Kevina J. Andersona, zasazený do vesmíru Duny, který vytvořil skoro před půl stoletím Frank Herbert.

...

Divadlo

Na podzim do divadla: Cudnost ledovců

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Přijměte pozvání na jedinečný projekt Cudnost ledovců do Divadla Archa.

...

Film

V únoru bude mít v kinech premiéru rodinný snímek Děti Nagana

deti nagana200Rodinný film Děti Nagana připomene divákům atmosféru devadesátých let, konkrétně roku 1998, kdy čeští hokejisté slavili velkolepé vítězství na olympijském turnaji století v Naganu. Rekvizity, hudba a kostýmy vrátí diváky zpět v čase, největší ...