Super průvodce pro malé i velké dobrodruhy

Super průvodce pro malé i velké dobrodruhy

Tisk

Průvodce pro malé i velké dobrodruhyOdtrhněte oči od obrazovek, odložte své tablety i telefony a rozběhněte se vstříc novým dobrodružstvím. Zažijete spoustu nevídaného, ať už v přírodě nebo ve městě, rozšíříte si obzory, získáte nové informace, o kterých jste třeba ještě nic netušili, naučíte se novým dovednostem a nakonec si můžete i něco dobrého uvařit.

Přiznám se, že k této publikaci nebudu vůbec kritická, jelikož vítám každý počin, který se snaží, ať už děti či mládež vytrhnout ze světa sociálních sítí či PC her. Na sto dvaceti pěti stranách najde malý dobrodruh vše, co by ho snad mohlo zajímat, ba i mnohem více. Nalezne zde různé tipy i testíky, které nejen pobaví, ale mohou být i užitečné, zábavné hry, při kterých se opravdu nudit nebude. Dále i různorodé výzvy, které mohou zahrnovat například noc pod širákem či schopnost uvařit si cizokrajné jídlo. V kapitole „To dáš“ procvičí zejména svou zručnost, kreativitu a trpělivost a na závěr může získat spoustu vědomostí o životě v přírodě. Knížka je doplněna o inspirativní příběhy skutečných mladých dobrodruhů ve světě a nenásilným způsobem tak lehce vybízí čtenáře k plnění si svých vlastních snů.

Líbí se mi vše, její zpracování i formát, druh papíru i vazby, které vypadají, že snad vydrží i hrubší zacházení malého či většího školáka. Zkrátka knížka, ke které se dítě bude rádo vracet.

Více vám prozradí má desetiletá dcera:

„Knížka je o věcech, které můžete dělat venku i doma. Jsou tam recepty ze všech kontinentů, které jsou jednoduché a zábavné, jsou tam i krásné obrázky a super úkoly, jako například: jak vyrobit krmítko pro ptáky, testy, jako například: jaký jsi dobrodruh apod. Najdete tam i tipy, jak se připravit do přírody nebo jak se naučit pískat různými způsoby. Moc mě bavily články o mladých dobrodruzích, kteří dokázali něco neuvěřitelného. Líbilo se mi, že to bylo pro holky i kluky a taky se to rychle a pěkně četlo. Postupně bych chtěla vyzkoušet všechny ty úkoly, které v knížce jsou. Myslím, že jsou jednoduché a s malou pomocí bych to zvládla."

Průvodce pro velké a malé dobrodruhy

Název: Super průvodce pro malé i velké dobrodruhy
Autor: Aurore Meyer
Ilustrace: Tournefeuille, Myrtille; Amandine
Nakladatelství: Pikola
Rok vydání: 2024
Počet stran: 128
Hodnocení: 85%

https://obchod.portal.cz/kompletni-nabidka-ostatni/super-pruvodce-pro-male-i-velke-dobrodruhy/


 

Hledat

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Kam se poděla Laura?

laura 200Severské detektivky vám na našich stránkách představujeme pravidelně. Tentokrát se podíváme do finského malého městečka Palokaski, které zasáhlo zmizení středoškolačky Laury. První kniha ze série, za kterou stojí autorská skupina pod jménem J. K. Johan...

Divadlo

Dracula znovu ožil

dracula perexNepodléhejme šalebnému vábení nadpřirozených sil, mezi které reklama a propagace zajisté patří. Nechal jsem se zviklat sugestivní nabídkou, že divadelní představení Dracula Reloaded, čas od času divadlem Aqualung pořádané v Ž...

Film

Zákruty filmové kolektivizace

altKdyž se na televizní obrazovce izolovaně vynoří nějaký film, zpravidla bývá pro nezasvěceného diváka obtížné zařadit si ho do přiměřeného kontextu, vnímat jej jako určitý korálek umístěný na dlouhé vývojové škále. Týká se to rovněž kolektivizačního drama...