Kniha Klárka a noční zahrada je pro všechny děti (a dospělé), kteří se bojí tmy

Kniha Klárka a noční zahrada je pro všechny děti (a dospělé), kteří se bojí tmy

Tisk

Klárka a noční zahradaMalé Klárce by se líbila noční procházka zahradou, ale bojí se tmy! Ale naštěstí se v pravou chvíli objeví můra, která chce Klárce ukázat, že tmy není se třeba bát, neboť i nejtemnější noc má své světlé stránky. Dětská knížka, jež výborně osvětluje, že tmy není třeba se bát.

 

„Jsem Můra. Naučím tě mít ráda tmu, chceš?“

Kniha Klárka a noční zahrada dětem krásně vysvětluje některé těžko pochopitelné situace, obavy a skutečnosti. Marie Štumpfová s příběhem pracuje citlivě a zároveň nejmenší děti něčemu nenuceně učí. Třeba o nekonečnu, nočních motýlech, ale i o strachu ze tmy.

Grafická stránka výborně zachycuje zahradu v noci a pracuje se zajímavými prvky. Ilustrace i celá kniha jsou vyvedené ve fialových, modrých a růžových tónech s bílými detaily. V součinnosti s vyprávěním tak vytváří magickou atmosféru přesně hodící se do snové noci, kterou tento příběh bezpochyby dokresluje.

Tma není nikdy tak temná, jak se tváří a Klárka na své procházce nejenom potká známé tvory, ale naučí se, že na vlastní strach je třeba si sáhnout a věci skutečně poznat, aby se jich přestala bát.

Kniha je určena pro děti od 4 let.

Klárka a noční zahrada

O autorce: Marie Štumpfová je vystudovaná výtvarnice. Její tvorba zahrnuje poetické ilustrace, knižní grafiku i volnou tvorbu. Mezi její nejznámější knihy, na kterých se ilustračně podílela, patří například knihy Jak zvířata spí, Předpovídej počasí nebo První sníh.

 Klárka a noční zahrada

Klárka a noční zahrada
Autorka: Marie Štumpfová
Nakladatelství: Portál
Rok vydání: 2023
Počet stran: 32
Hodnocení: 100%

https://obchod.portal.cz/detska-literatura/klarka-a-nocni-zahrada/


 

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Rossumovi univerzální roboti ožili v komiksové adaptaci Čapkova díla

rur perexDivadelní hra Karla Čapka R.U.R. měla premiéru již před sto lety. Toto výročí se stalo ideálním časem pro vydání komiksové verze a pod rukama talentované kreslířky Kateřiny Čupové tak ožily nejen hlavní postavy – Helena Gloryová a její chůva Nán...

Divadlo

O zakázané lásce kocoura Moura a slečinky Vlaštovičky


kocour vlastovicka 200To není pravda,“ zvolal polotichým hláskem asi sedmiletý chlapec, když v divadelním ztvárnění brazilské bajky Jorge Amada Kocour Mour a slečinka Vlaštovička důrazně zaznělo, že vlaštovka si nesmí vzít kocoura,...

Film

Věrná, statečná, ryzí. Příběh o dívce, která se stala legendou

Mulan perexMulan (Yifei Liu) je divoká a nezkrotná dívka. Aby přinesla čest své rodině, měla by se vdát a být tichá a poslušná, ale tyto podmínky splnit nedokáže. Když císař (Jet Li) vydá nařízení, že každá rodina musí poslat jednoho muže, který vstoupí do a...