Zimní drak přináší příběh o soucitu a naději v tuhé zimě, pro čtenáře milující sníh

Zimní drak přináší příběh o soucitu a naději v tuhé zimě, pro čtenáře milující sníh

Tisk

Zimní drakPokud máte chuť se v současném horkém letním počasí ochladit, přečtěte si tip na dětskou knížku, která je hlavně o zimě a sněhu. Milá kniha je pro všechny děti od šesti let. A také pro všechny, co milují zimu, sníh a severské větry. Je to příběh o dívce a zraněném draku, který nemůže odlétnout se svými druhy, bezmocně leží a udržuje tuhou zimu a jaro tak nemůže přijít.

 

Jak zachránit příchod jara i draka

Krátký příběh, který se odehrává „na konci světa“ a zobrazuje draky jako stvoření, které přinášejí a odnášejí zimu. Nejsou tu zobrazeni jako zlé charaktery, což je ve folklóru poměrně raritní. Příběh také o tom, že i s velkými hrozivými tvory lze navázat skutečná přátelství a můžeme jim pomoci.

Grafická stránka knihy lehce připomíná asijské ilustrace a atmosféru Miyazakiho filmů. Starší čtenáři si také mohou vzpomenout na zimní příběh Kai a Gerda, který také vypráví příběh o tuhé zimě a stejně jako Zimní drak pochází z kanadské produkce. Draci jsou zase zajímavě ztvárnění, a to jak povahou, tak i ilustrací. Někdo by si mohl vzpomenout na Falca z Nekonečného příběhu, který je též za pozitivně laděnou dračí postavu.

Příběh malinko pokulhává za obrazovou složkou a čtenář se nemůže zbavit dojmu, že potenciál celého příběhu nebyl naplno využitý. Příběh mohl být klidně delší, a tím bohatší, což bychom od knihy pro děti od šesti let již mohli očekávat.

Oceňuji hlavní dívčí postavu, která se nechovala stereotypně a byla vykreslena jako charakter, s nímž se mohou ztotožnit dívky i chlapci. Příběh dává dohromady dívku a draka, což také velmi oceňuji, neboť v drtivé většině případů je postava draka vyhrazena klučičím postavám.

Zimní drak

O autorce:

Troon Harrison původem z Kanady, je mezinárodně uznávanou spisovatelkou píšící především obrázkové knížky. Pracovala jako redaktorka a učitelka tvůrčího psaní, nyní je spisovatelkou na volné noze. Její tvorba zahrnuje více než 40 titulů různých žánrů a některé z nich se staly základem animovaných filmů.

O ilustrátorce:

Andrea Offermann, narozená v Kolíně nad Rýnem, studovala ilustraci, design animace a tiskovou technologii v Los Angeles, Hamburku a Florencii. Od té doby pracuje jako ilustrátorka na volné noze, zejména pro vydavatele knih pro děti a mládež. Její práce získala několik ocenění, včetně ceny rakouské knihy pro mládež a cenu portfolia Grand of the Society of Children's Book Writers and Illustrators.

Zimní drak

Zimní drak
Příběh: Troon Harrison
Ilustrace: Andrea Offerman
Nakladatelství: Portál
Rok vydání: 2024
Počet stran: 48
Hodnocení: 95%

https://obchod.portal.cz/detska-literatura/zimni-drak/


 

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Svoboda projevu: Od Sokrata po sociální sítě

svoboda projevuKniha, která ukazuje, že svoboda projevu byla vždy účinná v boji proti útlaku. "Cenzura vždy vedla k tyranii; brání lidem, aby se ozvali, když jsou okrádáni o své svobody." "Boj o svobodný projev nikdy nekončí. Nedá se vyhrát ani prohrát...

Divadlo

Již rok se hraje v Divadle Na Maninách původní český muzikál, Robinson Crusoe

robinson 200Autorem hudby muzikálu Robinson Crusoe je Zdeněk Hrubý, scénáře Ivan Hubač a texty písní napsal Jan Krůta. Režisérem představení je herec a režisér Václav Knop, choreografem představení je Tomáš Kuťák.

...

Film

Done in 60 seconds aneb staň se hvězdným režisérem!

altCo všechno se dá zvládnout za šedesát sekund? Hodně. Skoro všechno. Nebo možná úplně všechno? Co třeba celý film? Nevěříte? Tak to se pak mýlíte, protože: „Jediná minuta vás může dostat na filmový festival v Karlových Varech a toho nejlepšíh...