Herci Městského divadla Mladá Boleslav zpívají jak muzikálové hvězdy

Herci Městského divadla Mladá Boleslav zpívají jak muzikálové hvězdy

Tisk

miluji te200V pátek 17. února uvedlo Městské divadlo Mladá Boleslav premiéru muzikálové revue Miluji tě, ale..., což je světoznámé dílo, která se hraje od roku 2003 také na českých jevištích. Nemá příběhový děj. Jde o rychlý sled scének a hudebních čísel s jedním jediným tématem: vztah muže a ženy. V Mladé Boleslavi je tento titul precizně zahraný i zazpívaný, a to ve čtyřech hercích, pokud ještě nepočítám dva muzikanty.

Nicméně Mladá Boleslav je vyhlášená tím, že tam herci umějí i báječně zpívat. Potvrdila to řada hudebních inscenací (například tituly Mistrovská lekce nebo 1000 tváří Adiny), a nyní i poslední premiéra revue Miluji tě, ale..., což je rozpustilá a jedinečná hudební jízda.

Jednak zmíněné dílo vytvořili zkušení tvůrci světového významu (Joe DiPietro a Jimmy Roberts), jednak česká verze je v rukou profesionálů - od překladatele (Adam Novák), režiséra (Mikoláš Tyc) až po protagonisty, kteří přepestrou mozaiku mikro příběhů, písní, převleků i choreografie, zvládají na výbornou.

miluji te foto1

Nemá cenu psát o díle amerického dramatika, textaře a spisovatele, jehož jméno je Joe DiPietro, či o jeho „parťákovi“, kterým je klavírista, hudební skladatel Jimmy Roberts. Oba už mají za sebou úctyhodnou kariéru doma v Americe stejně jako Evropě a oběma se mimořádně daří, o čemž svědčí i spousta prestižních cen.

Laskavě nostalgická komedie Miluji tě, ale... je pestrou směsicí skečů o komplikovaných či láskyplných vztazích a skvělých písní. K tomu přispívá i všudypřítomný humor, a samozřejmě herecké i pěvecké kreace. Je vidět, že si s představením mladoboleslavští pohráli, o čemž svědčí účast dvou lektorek (Dita Hořínková a Galla Macků), korepetitora Zdeňka Dočekala, choreografky Lindy Stránské, scénografa Karla Čapka a autorky kostýmů Anety Grňákové.

miluji te foto2

A jak hodnotím herecko-pěvecké výkony všech čtyř protagonistů? Pestrou paletu situací, které zažívá každý z nás, hrají s gustem a celým tělem. Navíc znějí jak muzikálové hvězdy a že to mají v krvi. Vytříbené kvarteto Radim Madeja, Petr Mikeska, Veronika Bajerová a Hana Marie Maroušková hraje jak o život, ale přitom vtipně a lehce a s nadhledem. Ostatně, během premiéry bylo mnoho potlesků na otevřené scéně.

Na to, že každý z nich ztvárňuje ve víc než dvouhodinovém představení plejádu postav a charakterů, také spoustu písniček či popěvků, vtipné choreografie i převleků, jsou obdivuhodně proměnliví a svěží. Zvláště kdy je libě doprovázejí klavírista Zdeněk Dočekal a houslista (Jan Bradáč nebo Veronika Linhartová).

Mladoboleslavské představení, kde vyznívají originální písně Jimmyho Robertse i nosné hlasy, má alei to podstatné, co dělá barevnou škálu nejrůznějších podob vztahů mezi mužem a ženou. A tady musím opět zmínit jak nápaditého režiséra Mikoláše Tyce, tak činoherce, kteří umějí zazářit i v muzikálovém žánru.

miluji te foto3

Zdroj foto: Jarmila Vlčková


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Šárka Eliášová: Tak se prozpívávám a protancovávám...

sarka 200Pokud hodláte vyrazit do Londýna, je dost možné, že v parku nebo v klubu narazíte na skupinu The Shinings.

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Národní divadlo uvádí: Čarodějův učeň

carodejuv-ucen200Dne 28. února Národní divadlo uvedlo světovou premiéru celovečerního baletního představení s názvem Čarodějův učeň. Ambice tohoto baletu jsou veliké. Oslovit co nejvíce generací, včetně té náctileté. ...


Literatura

Jaroslav Erik Frič – Kdyby nebyli básníci, nebyl by ráj a naopak!

jef jsi orkneyske vino perexUndergroundový básník J. E. Frič vydal na podzim loňského roku novou básnickou sbírku Jsi orkneyské víno a jiné básně (1996 - 2010). Nese stejné jméno jako deska, kterou v roce 2...

Divadlo

Zlínské divadlo součástí celosvětového unikátního projektu na podporu Běloruska

Urazeni200Městské divadlo Zlín se jako první v České republice zapojí do scénických čtení současné běloruské hry Uražení. Bělo/R/usko. Akce je součástí celosvětového projektu Insulted. Belarus(sia) Worldwide Readings. Jde o vyjádření podpory a sounáležitosti...

Film

Publicistický thriller ze současnosti: Čtvrtá mocnost

ctvrta mocnost200Do českých kin vstupuje německý koprodukční snímek Čtvrtá mocnost. Jeho autor Dennis Gansel, režisér mezinárodně oceněného filmu Náš vůdce (Die Welle, 2008), se opět vrací k tematice p...