Herci Městského divadla Mladá Boleslav zpívají jak muzikálové hvězdy

Herci Městského divadla Mladá Boleslav zpívají jak muzikálové hvězdy

Tisk

miluji te200V pátek 17. února uvedlo Městské divadlo Mladá Boleslav premiéru muzikálové revue Miluji tě, ale..., což je světoznámé dílo, která se hraje od roku 2003 také na českých jevištích. Nemá příběhový děj. Jde o rychlý sled scének a hudebních čísel s jedním jediným tématem: vztah muže a ženy. V Mladé Boleslavi je tento titul precizně zahraný i zazpívaný, a to ve čtyřech hercích, pokud ještě nepočítám dva muzikanty.

Nicméně Mladá Boleslav je vyhlášená tím, že tam herci umějí i báječně zpívat. Potvrdila to řada hudebních inscenací (například tituly Mistrovská lekce nebo 1000 tváří Adiny), a nyní i poslední premiéra revue Miluji tě, ale..., což je rozpustilá a jedinečná hudební jízda.

Jednak zmíněné dílo vytvořili zkušení tvůrci světového významu (Joe DiPietro a Jimmy Roberts), jednak česká verze je v rukou profesionálů - od překladatele (Adam Novák), režiséra (Mikoláš Tyc) až po protagonisty, kteří přepestrou mozaiku mikro příběhů, písní, převleků i choreografie, zvládají na výbornou.

miluji te foto1

Nemá cenu psát o díle amerického dramatika, textaře a spisovatele, jehož jméno je Joe DiPietro, či o jeho „parťákovi“, kterým je klavírista, hudební skladatel Jimmy Roberts. Oba už mají za sebou úctyhodnou kariéru doma v Americe stejně jako Evropě a oběma se mimořádně daří, o čemž svědčí i spousta prestižních cen.

Laskavě nostalgická komedie Miluji tě, ale... je pestrou směsicí skečů o komplikovaných či láskyplných vztazích a skvělých písní. K tomu přispívá i všudypřítomný humor, a samozřejmě herecké i pěvecké kreace. Je vidět, že si s představením mladoboleslavští pohráli, o čemž svědčí účast dvou lektorek (Dita Hořínková a Galla Macků), korepetitora Zdeňka Dočekala, choreografky Lindy Stránské, scénografa Karla Čapka a autorky kostýmů Anety Grňákové.

miluji te foto2

A jak hodnotím herecko-pěvecké výkony všech čtyř protagonistů? Pestrou paletu situací, které zažívá každý z nás, hrají s gustem a celým tělem. Navíc znějí jak muzikálové hvězdy a že to mají v krvi. Vytříbené kvarteto Radim Madeja, Petr Mikeska, Veronika Bajerová a Hana Marie Maroušková hraje jak o život, ale přitom vtipně a lehce a s nadhledem. Ostatně, během premiéry bylo mnoho potlesků na otevřené scéně.

Na to, že každý z nich ztvárňuje ve víc než dvouhodinovém představení plejádu postav a charakterů, také spoustu písniček či popěvků, vtipné choreografie i převleků, jsou obdivuhodně proměnliví a svěží. Zvláště kdy je libě doprovázejí klavírista Zdeněk Dočekal a houslista (Jan Bradáč nebo Veronika Linhartová).

Mladoboleslavské představení, kde vyznívají originální písně Jimmyho Robertse i nosné hlasy, má alei to podstatné, co dělá barevnou škálu nejrůznějších podob vztahů mezi mužem a ženou. A tady musím opět zmínit jak nápaditého režiséra Mikoláše Tyce, tak činoherce, kteří umějí zazářit i v muzikálovém žánru.

miluji te foto3

Zdroj foto: Jarmila Vlčková


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

MUDr. David Frej: Nejen o fekální transplantaci, ale především o Zdravém střevě

frej ft perexJak střeva a zažívací trakt ovlivňuje naše emoce, psychiku, zdraví, imunitu? Právem autoři Jiří Kuchař a MUDr. David Frej říkají, že jde o druhý mozek našeho organismu. MUDr. Davida Freje se zeptáme na pár otázek, které v knize vyčnívají, kte...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Letní shakespearovské slavnosti: „Budem hrát zas. A pořád víc.“

shakespearovske slavnosti 200Letní shakespearovské slavnosti zahájí předprodej do Prahy, Brna a Ostravy ve středu 3. června v 10:00. Vstupenky bude možné zakoupit na stránkách festivalu www.shakespeare.cz a nově v síti Ticketmaster.

...

Literatura

Amélie a tma zaujme svým pojetím i tajemnou atmosférou

amelie-a-tma 200Amélii je 12 let. Řeklo by se, že má život před sebou, ale něco je jinak… Má černé vlasy, chodí celá v černém a i kolo, na kterém jezdí, je černé. S maminkou žijí ve starém, zapomenutém domě na břehu řeky, kde se před 122 lety zastavil č...

Divadlo

Vánoce u Ivanovových aneb bezhlavé svátky naruby

vanoceV divadle Stará aréna uvádějí hru Vladislava Vveděnského Vánoce u Ivanovových čili Úplně předělaný snář. Jedná se o drama nebo komedii? Najdeme zde obojí. A jedno podtrhává druhé.  

...

Film

Severský filmový podzim přinesl dvanáct mrazivých snímků

synove norskaFestival severské kinematografie nabídl pražským divákům od 14. do 18. listopadu celkem dvanáct mrazivých snímků. Deset novinek z posledních dvou let, barevně upravené a rozšířené titulky pro neslyšící a příběhy, které ...