Kanaďané Finger Eleven přinášejí pohodu s Five Crooked Lines

Kanaďané Finger Eleven přinášejí pohodu s Five Crooked Lines

finger eleven 200Nepříliš známá kanadská alternativní kapela Finger Eleven se po pěti letech vrací s novým, v pořadí již sedmým, albem Five Crooked Lines. Jak dopadla a jak se u ní budete cítit, se dozvíte v následující recenzi.


Finger Eleven je pětičlenná kanadská kapela z Burlingtonu v Ontariu, která hraje něco na pomezí alternativního rocku a metalu s jemnými prvky elektroniky. Do mainstreamu vnikli deskou The Greyest Blue Skies a od té doby se snaží svou hudbu různě měnit a důkazem toho je i novinka.


Sestava je téměř neměnná, střídali se pouze bubeníci. Takže: Scott Anderson – zpěv, James Black – kytara, Rick Jackett – kytara, Sean Anderson – basa a Steve Molella – bicí. Diskografie: Letters From Chutney (1995 jako kapela Rainbow Butt Monkeys), Tip (1997), The Greyest of Blue Skies (2000), Finger Eleven (2003), Them vs. You vs. Me (2007), Life Turns Electric (2010) a Five Crooked Lines (31. 7. 2015).


Celkem dobře znám již zmiňované album The Greyest of Blue Skies a Finger Eleven a proto musím konstatovat velkou odchylku od původní tvorby. Kapela se asi snaží dostat do rádií a do širšího povědomí nejrůznějších posluchačů. Five Crooked Lines se dá popsat jako pohodová kytarová hudba s mnohdy nápaditými melodiemi a klidnými tempy s příjemným, až uhlazeným vokálem. Jen mi občas přijde, že hudba samotná je až moc pohodová a splývá.


Pokud si chcete udělat obrázek o tom, jakou hudbu kapela produkuje, můžete se podívat na vydařený videoklip k až funky písničce Wolves and Doors. Ještě mi z alba utkvěla v paměti ospalá a houpavá Not Going to Be Afraid, jež disponuje optimistickým příslibem do budoucna.  Příjemně povzbudila i Sensory Eraser, kde cítím nepatrný vliv Queens Of The Stone Age. Ostatní skladby mi bohužel i po několika posleších splývají dohromady a proto mé hodnocení není nijak vysoké. Přesto věřím, že své posluchače si rozhodně najde!
Pokud si chcete dáchnout, moc nepřemýšlet a moc neřešit, co zrovna posloucháte, je pro vás Five Crooked Lines to pravé. Ať už se jedná o optimisticky laděné pohodové písničky, nebo i ty, co jsou hozené spíše do melancholického hávu. Jen musíte dát pozor, aby vás to časem neuspalo!

finger eleven

 

Název nosiče: Five Crooked Lines
Interpret: Finger Eleven
Žánr: moderní alternativní rock
Skladby: 01.Gods Of Speed, 02. Criminal, 03. Save Your Breathe, 04. Wolves and Doors, 05. Come On, Oblivio, 06. Not Going To Be Afraid, 07. Five Crooked Lines, 08. Blackout Songs, 09. Absolute Truth, 10. Lost for Words, 11. Sensory Eraser, 12. A New Forever
Stopáž: 49:43
Vydavatelství: The Bicycle Music Company
Hodnocení:   60 %


Zdroj foto: internet

www.fingereleven.com


 

Zobrazit další články autora >>>

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

9. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

9 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovníkům...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

I Chirurg tvrdý chleba má

chirurg 200Před pár dny vyšel v nakladatelství HOST další román Petry Dvořákové. Ta nás po Dědině pozvala do lékařského prostředí, kde je hlavní hrdinou Chirurg.

 

...

Divadlo

Veroničin pokoj v divadle Reduta v Brně

Veronicin pokoj 200Jedna za scén Národního divadla v Brně, staroslavná Reduta kde byl divadelní sál přestavěn  v roce 1773 a čekal na nové otevření po rekonstrukci až v roce 2005, je malý prostorem, velký svými ambicemi..  Za deset let té nové existen...

Film

Vánoce, Vánoce přicházejí - a co si o nich přečteme

vano 200Také letos spatříme na obrazovce všechny možné pohádky (včetně několika premiérových), aniž diváci již rozlišují, zda vznikly v televizi nebo se původně promítaly v kinech. Jenže: každý rok se opakují stále tytéž tituly. Mají společný jediný rys - té...