Jaromír Nohavica chystá prekvapenie so skupinou Slniečko!

Jaromír Nohavica chystá prekvapenie so skupinou Slniečko!

Lodenica 200Lodenica oslavuje 20-te narodeniny a k tejto príležitosti pripravila od 30.augusta. do 1.septembra v Piešťanoch program až na troch pódiách. Okrem hlavná Lodenica scény organizátori pripravili Lodenička scénu a Komornú scénu.

 

 

Festival zaháji koncert českej folkovej legendy Jaromíra Nohavicu, ktorá si pripravila hudobné prekvapenie so skupinou Slniečko.

„Jaromír Nohavica a skupina Slniečko si na Lodenicu pripravili špeciálne hudobné prekvapenie, takže sa máme na čo tešiť. Návštevníci nášho festivalu si dlhodobo žiadali, aby na Lodenici vystúpil práve Jarek. Teším sa, že im toto želanie splníme v 20-tom ročníku festivalu,“ neskrýva radosť organizátor Dušan Drobný.

Lodenica Nohavica

Okrem nich sa predstaví anglická kapela The Sweet, ktorá zaspieva na Lodenici hity ako „Love is like Oxygen“, „Fox on the Run“ či „The Ballroom Blitz“. Tento rok oslavujú The Sweet 50. rokov na hudobnej scéne a na festivale predvedú, že sú v skvelej kondícii.

Lodenica sweet

Legenda strieda legendu, na Lodenicu zavíta Pavol Hammel. Predstaví sa v zostave s gitaristom Jurajom Burianom a klaviristom Petrom Preložníkom, s ktorými úspešne absolvoval koncerty na folkovom festivale Slunce v Strážnici na Morave a na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou. „Ja som v podstate folker, čiže mám rád festival Lodenica. Atmosféra je tam úžasná, ľudia fandia jednému druhu hudby. Iba divák si vyberie, koho si pozrie z ponuky interpretov. Program prispôsobím publiku, čo budú chcieť odo mňa počuť. Ale určite vyberiem skladby, ktoré nehrávam na koncertoch s kapelou Prúdy, napríklad „Listy do mora“, „Za všetkým len ty“, „Margaret Steiffová“ či „Mladosť“,“ teší sa na Lodenicu Pavol Hammel.

Lodenica HAMMEL

Hudobný program dopĺňa skupina Čechomor, Jelen, Ivan Mládek a Banjoband, Františk Nedvěd, Lenka Filipová, IMT Smile, HEX, Hrdza či Bukasový Masív. Festial ponúka ale viacero možností, nielen hudobné ale aj množstvo sprievodných akcií. Medzi nimi je aj možnosť zaregistrovať sa na Lodenica Run, ktorý ponúka jeho účastníkom získať vstupenku zdarma.

Zdroj foto: NK Factory, autoři: Vladimir Jurkovič, Ctibor Bachratý


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Originální kapela The Yellow Socks tvoří vlastní songy ve stylu 50. let

The Yellow SocksMilan Cyrus hraje nestárnoucí hity. Nezajímá ho moderní hudba, ale evergreeny. Se svou kapelou The Yellow Socks tvoří vlastní songy ve stylu 50. let a vystupují v kostýmech, které evokují tehdejší dobu. Co na sebe te...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Život byl pes: Kniha nejen pro všechny milovníky psů

zivot byl pes 200Že je naše země národ pejskařů, to je všeobecně známo. Ostatně o tom svědčí i fakt, že kniha pro pejskaře Život byl pes od autorky Heleny Rytířové se dočkala druhého vydání, tentokráte v květnu u nakladatelství Grada.

...

Divadlo

Casting na popravu – události léta 1945 ve Švandově divadle

pankrac 200Válečné a poválečné období i po sedmdesáti letech stále láká ke zpracování mnoho umělců různých žánrů. Přece jenom tato doba s sebou přinesla naprosto neuvěřitelné situace a osudy. Jak by to vypadalo, kdyby se v jedné pankrácké cele potkaly Adi...

Film

KLIP: Porno převlečené za umění? Ani náhodou!

srbsky film klipOd chvíle, kdy – díky akci pro filmofily ´Fresh Film Fest´ - do naší distribuce vpadl snímek Klip, se ozývá ze všech stran Klip! Klip! Hurá!, anebo Klip! Klip! Fuj! Jak kdo do divácké veřejnosti volá, tak se pak z div...