Slavnosti břeclavského piva přesouvají program na červen 2022

Slavnosti břeclavského piva přesouvají program na červen 2022

Slavnosti 200Nejasně specifikovaná opatření pro letní venkovní akce, nejistota pro návštěvníky a vystupující ze Slovenska i stále probíhající pandemie onemocnění COVID-19 stojí za rozhodnutím organizátorů přesunout kompletní program Slavností břeclavského piva na příští rok, konkrétně na druhý červnový víkend, 10. a 11. června 2022. Festival se tak přidal k dalším tuzemským velkým akcím, které již podobné rozhodnutí oznámily, jako jsou Colours of Ostrava nebo Rock for People.

„Bohužel nemáme v tuto chvíli žádný výhled, jak by mělo festivalové léto z pohledu Vlády ČR vypadat. Tento ročník už připravujeme s maximálním úsilím a nemalými náklady více než dva roky. Realita dnešních dní je už bohužel taková a tento krok vnímáme jako nutný a odpovědný vzhledem k okolnostem a zdraví nás všech,“ říká k přesunu organizátor Slavností, Jan Svoboda.

Zůstává program i vystupující

Díky vstřícnému přístupu manažerů jednotlivých interpretů se podařilo přesunout všechna oznámená vystoupení, původně ohlášená na rok 2019 a následně na letošek, a to včetně rozdělení na jednotlivé dny. V pátek tak bude hlavní hvězdou písničkář Jarek Nohavica v doprovodu akordeonisty Roberta Kuśmierskiho, v sobotu vystoupí Tomáš Klus, Rybičky 48 nebo Tři sestry. Celkem se pod břeclavský zámek chystá rovných 20 umělců z Česka i Slovenska. 

Slavnosti plakat

Vstupenky platí i nadále

Vstupenky zakoupené na loňský i letošní ročník zůstávají automaticky v platnosti na rok 2022, není je nutné měnit nebo aktualizovat. Podobné je to u zakoupených míst do festivalového kempu. U vstupenek pro mladé návštěvníky Junior se posouvá platnost i pro děti, které by letos dovršily věk 14 let. 

slavnosti2

O hudbu a zábavu pod břeclavským zámkem fanoušci letos nepřijdou

Organizátoři Slavností však přesto věří, že se letos v Břeclavi s fanoušky kvalitní muziky setkají. Chtějí tak poděkovat za nekončící podporu trvající již druhým rokem. Přesné datum i program by měly být oznámeny v následujících týdnech.

Slavnosti břeclavského piva jsou multižánrový festival, který nabízí to nejlepší z české i slovenské hudby, lokální piva i originální catering. Akce měla být v roce 2019 poprvé vícedenní, nakonec však byla z pandemických důvodů zrušena. Kompletní program byl přesunut na druhý víkendový víkend příštího roku, konkrétně 10. a 11. června 2022. Vstupenky zůstávají v platnosti. 

slavnosti1

Více informací:
Web: www.slavnostibreclavskehopiva.cz

FB: https://www.facebook.com/SlavnostiBreclavskehoPiva


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Režisér Viktor Tauš: „Pracovat s Kaiserem a Lábusem je štěstí“

taus viktor 200Režisér Viktor Tauš debutoval autobiografickým filmem o drogové závislosti Kanárek. Můžete si přečíst, jak na tento film vzpomíná a co pro něj znamenal, ale tento rozhovor se točí především kolem jeho ne...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Hra na lež

lez200Tak pěkně tenhle příběh začal. Dvě spokojené rodiny, cíle, plány, radosti i běžné starosti. Mít doma dospívající dceru není vždycky jednoduché. Každá má svoji povahu a chová se tak, jak je jejímu věku přiměřené. Ale ruku na srdce – v období puberty se obča...

Divadlo

Služky - První inscenace sezony 2015-16 v BuranTeatr Brno

Sluzky 200BuranTeatr hraje po mnoha různých stěhováních už několik let na Sokolském stadionu v Brně. Má tam své stabilní zázemí, má tam své diváky, o které díky pestré a nápadité nabídce inscenací nikdy nemá nouzi. Stejně tak bylo plno i na první premiéře sez...

Film

O myšce a medvědovi aneb přátelství se učit také musíme?

Ernest-et-Celestine 200V těchto skutečně vydařených zimních dnech do našich kin přichází nová animovaná filmová pohádka O myšce a medvědovi, tentokrát konečně z evropského kontinentu, ze sladké Francie. Příběh neobyčejného přátel...