Legendární nahrávky na vinylech rámují třicáté narozeniny Pavian Records. Série začíná vydáním alba Pavola Hammela s Radimem Hladíkem

Legendární nahrávky na vinylech rámují třicáté narozeniny Pavian Records. Série začíná vydáním alba Pavola Hammela s Radimem Hladíkem

Tisk

dejavu 200Třicet let slaví slovenské nezávislé vydavatelství Pavian Records a k výročí přichází se sérií vinylů výjimečných alb česko/slovenské alternativní scény. První vlaštovkou je re-edice živé nahrávky Pavola Hammela a Radima Hladíka Déjà Vu, která navíc obsahuje 7 písní, jež nebyly součástí původního CD vydání.

 

Album Déjà Vu vzniklo při společném koncertě kytaristů Pavola Hammela a Radima Hladíka v brněnském klubu Stará pekárna v květnu 2007. Na dvou vinylech je vylisováno 25 hitů a časem prověřených písní a bonusová skladba Čo nás rozdelí, kterou Pavol Hammel složil speciálně pro toto album. Album je nahráno živě, bez dotáček, a Hammel s Hladíkem jím dokazují, že v jednoduchých aranžích se často skrývá více energie než ve vycizelovaném popu nebo hlučném rocku. Pavian Records s Pavolem Hammelem spolupracuje dlouhodobě a již vydalo řadu jeho nahrávek včetně klasik jako Na II. programe sna nebo Labutie piesne. Album bude k dispozici kromě klasických černých také v limitované verzi 111 speciálních šedých vinylů.

Pavol Hammel na natáčení desky s Radimem Hladíkem vzpomíná takto: "Nápad dramaturgie Staré Pekárny zahrát tento koncert, zaznamenat a zároveň ho nasnímat kamerami České televízie byl dost odvážný projekt pro nás oba, jelikož jsme spolu nikdy nekoncertovali. Pro Radima to bylo o složitější, protože z mého repertoáru neznal skoro žádnou skladbu a velmi matně si pamatoval písničky, které jsme kdysi dávno nahrávali spolu ve studiu. O to větší výzva to byla, ale střetli jsme se po obědě odpoledne před koncertem a šli jsme do toho," prozradil Pavol Hammel okolnosti vzniku koncertní desky.

Oproti původní CD verzi obsahuje dvojvinyl 7 písní navíc. “Tyto písně se kvůli stopáži nevešly na CD, tak jsme se rozhodli zařadit je na LP a vytvořit dvojalbum, abychom na něj dostali z koncertu v podstatě vše a památka na Radima mohla být co největší,” prozradil Hammel, jakým způsobem skládal s vydavatelstvím finální podobu výroční desky. Album bude k dispozici kromě klasických černých také v limitované verzi 111 speciálních šedých vinylů.

K 30. narozeninám chystá Pavian Records ještě několik dalších re-edic, které vyjdou v průběhu letošního roku. Mezi nimi bude například deska Dudlay brněnské alternativní legendy Dunaj, kterým u Pavian Records vyšla loni úspěšná výběrová deska Dunaj Reloaded, jejíž dolis se chystá v nejbližší době. Ze slovenské scény chystá Pavian první vinylové vydání debutu Noční jazdci rockových Billy Barman a kultovní druhou desku prešovské fromace Ali Ibn Rachid.

dejavu

Déjà Vu,
Nahráno 28.5.2007, Stará Pekárna, Brno
Nahrál : Ján Rejnek
Mastering a mix : Michal Pajdiak
Foto & design : Vladimír Yurkovic

Více informací:

https://www.drhorak.sk/titul/pavol-hammel-and-radim-hladik/25846-deja-vu-live-grey-vinyl
https://www.indies.eu/alba/205/dej-vu-live/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Mistryně ČR v Pole Dance Lucie Šimková: „Šplh na tyči jsem ve škole nenáviděla.“

simkova5 200Pole dance, neboli tanec u tyče, je moderní taneční disciplína, která spojuje dohromady hned několik prvků jako jsou např. balet, akrobacie nebo gymnastika. Tento netradiční sport si na svou stranu získává stále více nadšenců. Svědčí o tom i ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Atlasova vzpoura: „Kapitalisté všech zemí, spojte se!“

AtlasovaVzpoura perexDíky nakladatelstvím Argo a Dokořán spatřilo světlo světa nové vydání filosofického románu Ayn Randové Atlasova vzpoura. Moc jsem se těšila, až si ji přečtu, ale těsně předtím, než jsem se do toh...

Divadlo

Laskonky v Divadle Na Maninách o osudových láskách i zklamáních

laskonky perexLaskonky. Představení na námět spisovatelky Báry Nesvadbové zařadilo do svého programu pražské Divadlo Na Maninách. Premiéra se uskutečnila v pátek 30. listopadu.

 

...

Film

Představujeme vám projekty, které na podzim nabídne veřejnoprávní televize

ct 200Česká televize oslavila tento rok šedesáté výročí od svého založení. A i když má ty největší oslavy jubilea za sebou, bude podzimní schéma doprovázené ještě jejich dozvuky. Nebudou však chybět ani nové projekty, které dostanou prostor vedle...