Legendární nahrávky na vinylech rámují třicáté narozeniny Pavian Records. Série začíná vydáním alba Pavola Hammela s Radimem Hladíkem

Legendární nahrávky na vinylech rámují třicáté narozeniny Pavian Records. Série začíná vydáním alba Pavola Hammela s Radimem Hladíkem

dejavu 200Třicet let slaví slovenské nezávislé vydavatelství Pavian Records a k výročí přichází se sérií vinylů výjimečných alb česko/slovenské alternativní scény. První vlaštovkou je re-edice živé nahrávky Pavola Hammela a Radima Hladíka Déjà Vu, která navíc obsahuje 7 písní, jež nebyly součástí původního CD vydání.

 

Album Déjà Vu vzniklo při společném koncertě kytaristů Pavola Hammela a Radima Hladíka v brněnském klubu Stará pekárna v květnu 2007. Na dvou vinylech je vylisováno 25 hitů a časem prověřených písní a bonusová skladba Čo nás rozdelí, kterou Pavol Hammel složil speciálně pro toto album. Album je nahráno živě, bez dotáček, a Hammel s Hladíkem jím dokazují, že v jednoduchých aranžích se často skrývá více energie než ve vycizelovaném popu nebo hlučném rocku. Pavian Records s Pavolem Hammelem spolupracuje dlouhodobě a již vydalo řadu jeho nahrávek včetně klasik jako Na II. programe sna nebo Labutie piesne. Album bude k dispozici kromě klasických černých také v limitované verzi 111 speciálních šedých vinylů.

Pavol Hammel na natáčení desky s Radimem Hladíkem vzpomíná takto: "Nápad dramaturgie Staré Pekárny zahrát tento koncert, zaznamenat a zároveň ho nasnímat kamerami České televízie byl dost odvážný projekt pro nás oba, jelikož jsme spolu nikdy nekoncertovali. Pro Radima to bylo o složitější, protože z mého repertoáru neznal skoro žádnou skladbu a velmi matně si pamatoval písničky, které jsme kdysi dávno nahrávali spolu ve studiu. O to větší výzva to byla, ale střetli jsme se po obědě odpoledne před koncertem a šli jsme do toho," prozradil Pavol Hammel okolnosti vzniku koncertní desky.

Oproti původní CD verzi obsahuje dvojvinyl 7 písní navíc. “Tyto písně se kvůli stopáži nevešly na CD, tak jsme se rozhodli zařadit je na LP a vytvořit dvojalbum, abychom na něj dostali z koncertu v podstatě vše a památka na Radima mohla být co největší,” prozradil Hammel, jakým způsobem skládal s vydavatelstvím finální podobu výroční desky. Album bude k dispozici kromě klasických černých také v limitované verzi 111 speciálních šedých vinylů.

K 30. narozeninám chystá Pavian Records ještě několik dalších re-edic, které vyjdou v průběhu letošního roku. Mezi nimi bude například deska Dudlay brněnské alternativní legendy Dunaj, kterým u Pavian Records vyšla loni úspěšná výběrová deska Dunaj Reloaded, jejíž dolis se chystá v nejbližší době. Ze slovenské scény chystá Pavian první vinylové vydání debutu Noční jazdci rockových Billy Barman a kultovní druhou desku prešovské fromace Ali Ibn Rachid.

dejavu

Déjà Vu,
Nahráno 28.5.2007, Stará Pekárna, Brno
Nahrál : Ján Rejnek
Mastering a mix : Michal Pajdiak
Foto & design : Vladimír Yurkovic

Více informací:

https://www.drhorak.sk/titul/pavol-hammel-and-radim-hladik/25846-deja-vu-live-grey-vinyl
https://www.indies.eu/alba/205/dej-vu-live/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Vlastimil Vondruška: „Kopec Klíč je pro mne určitý symbol, který jsem rozhodně nemohl vynechat, když jsem se do psaní sklářské ságy pouštěl.“

Vondruska 200Čtyřdílná historická sága Křišťálový klíč Vlastimila Vondrušky je velkou rodinnou kronikou z období baroka. Příběhy sklářské rodiny se odehrávají v klíčovém období vývoje Čech, tzv. manufakturním období, tedy od konce 17. století do reforem ...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Zander podruhé a lépe

bratr hostPřiznávám, že první kniha Joakima Zandera pro mě nebyla úplně třešinkou na dortu. Propagace obrovská, očekávání tedy vysoké, výsledek byl horší, než jsem předpokládala. Nicméně mě to neodradilo se Zanderovi znovu podívat na zoubek a vyplatilo se!

Divadlo

20 let radosti a smíchu

screamers PEREXV letošním roce je to už dvacátý rok, kdy mají členové travesti skupiny Screamers plné diáře a brázdí republiku křížem krážem. Sama představení skupiny navštěvuji už od základní školy, takže jejich repertoár znám dobře a byla jsem zvědavá,...

Film

Proměny filmového vyprávění

film perexPro vnímavější diváky narozené dříve než v 80. letech nebývají vrcholem filmového umu ani tak ohromující trikové efekty a formálně bezchybná klipovitá vypravěčství, nýbrž soustředěná výpověď o světě, v němž žijeme. Filmaři se odjakživa pokoušeli "něc...