I Olomouc potěšila své studenty Majálesem

I Olomouc potěšila své studenty Majálesem

altMajáles je svátek studentů a jako tradice se stále docela drží. Mladí se chtějí bavit a pořadatelé takových akcí se jim snaží vycházet vstříc. Nejinak tomu bylo i v Olomouci, kde k radosti slečen vsadili na boybandy.

 

Majáles se konal 10. května v Korunní pevnůstce a obojí bylo nešťastné ze dvou důvodů. Areál pevnůstky je pěkný - starobylé hradby a vyvýšené travnaté plochy kolem, které přímo lákaly k sednutí. Kámen úrazu byl však kámen samotný. Plochy pod pódiem jím byly totiž pokryty a při delším stání to bylo opravdu nepříjemné. Nemluvě o tom, že většina mladých měla sandály nebo tenké tenisky. Druhá věc se týkala termínu akce - 11. května byl oficiální poslední den semestru, a tudíž byl ten týden zápočtový. Mnoho studentů se zřejmě učilo nebo už odjelo domů, proto areál navzdory nádhernému počasí, které přímo svádělo ke koncertování a pití piva, nepřekypoval lidmi.

alt

Jako první se měla představit skupina Goodbye Lenin, ale ze závažných důvodů nepřijela. Díky tomu dostaly prostor dvě místní kapely Tape Connection a The Erotic Beast´s . My přišli až na Dead Popes Company, partu mladíků ze Šumperka. Ti překvapili už svým sladěním oblečení - černé kalhoty doplňovalo modré pruhované tričko. Ačkoliv zpěvák  Samuel Mondial mohl měřit kolem 150 centimetrů, dokázal dostat ze svého hrdla pořádný punkový rock ´n roll. Nebál se výšek, nebál se řevu a neskutečně si koncert užíval. Největší obdiv a respekt však zasluhoval bubeník, který sebou házel na všechny strany a udával nářezový rytmus - to vše se zlomenou nohou. Vzhledem k tomu, že sotva chodil byl jeho výkon opravdu obětavý a fascinující.

Velký mínus skvělého vystoupení byl v nazvučení. Hoši ladili dlouho a dávali si na tom záležet, ale výsledek se jaksi nedostavil. Zpěv byl oproti ostatním nástrojům hrozně potichu, což opravdu kazilo výsledný dojem. Nu, co se dá dělat. Co scházelo mně osobně, je komunikace s publikem. Pod pódiem byl pěkný hlouček a určitě by si zasloužil více než jen poděkování po každé písni. Ale to je také věc názoru, šlapat jim to šlapalo, to je hlavní.

Po přídavku a trapných řečech moderátora se začali chystat Sunflower Caravan. Pod pódiem se to plnilo již před laděním, my se přesunuly do ústranní. Nicméně zpěvák  s šílenou vervou pobíhal mezi jeho dvěma klavíry, které zdobily scénu. Létal sem a tam, bezchybně zpíval, kroutil hlavou a všelijak tancoval. Jeho pohyby budily dojem, že v sobě nemá žádné kosti. A co bylo nejpřekvapivější - navzdory svým pohybům se dokázal trefit do správné klávesy. Oproti DPC mi tato skupina přišla jako slabý odvar, ale fanouškovskou základnu měla dobrou.

Poslední hvězdou byli  objevy roku (Anděl a Žebřík) GoodFellas. Fanoušky na nich mohly opravdu oči nechat - není se čemu divit - byli jeden vystylovanější než druhý. Zpěvák Tom byl celý v černém a zdobily ho lakýrky a zelená šle, kytarista Edai měl svůj bohemský výraz, košili a ofinu přes půlku obličeje. Tom neustále kroutil boky a usmíval se na dav. S komunikací narozdíl od kolegů problém neměl. „Až se mi z vás roztrhla tkanička“ či jeho úvod k písni Migty RealMoje expřítelkyně říkala, že neumím zpívat, ona byla taky zpěvačka. Tak já za sebe nechám zpívat vás, pomozte mi.“ A taky že pomohli - příjemné la la la svádělo ke zpěvu i vlnění.  K němu nemusel ani pobízet, tancovalo se jak jen to šlo. Energie tak létala z pódia na publikum i naopak a čas ubíhal neuvěřitelnou rychlostí. Představili převážně songy z posledního alba Robbery Blues a byli nuceni přidat i dva přídavky. Bohužel úderem desáté musel být konec, ale jen pro čtvrteční den - pátek pokračoval a sliboval velkou hvězdu Sunshine.

Olomoucký majáles 2012
Interpreti: Tape Connection, the Erotic Beast´s, Dead Popes Company, Sunflower Caravan, Goodfellas
Datum a místo konání: 10. května 2012, Korunní pevnůstka
Hodnocení: 90 %


Zdroj foto: Facebook Olomouckého Majálesu


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Viki: Bigbít to nikdy nebyl

viki perexS nevšední hudební autorkou a interpretkou Viki jsem se seznámila přímo prozaicky na křtu mé knihy. Odborníci o ní hovoří v superlativech a říkají, že patří k jedněm z největších talentů na naší muzikantské scéně. A j...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Stalinova dcera se nepokládala za mučednici. Její dramatický život na 574 stránkách!

stalinova dcera perexVýjimečný a bouřlivý život Světlany Allilujevové. Takový podtitul nese kniha Rosemary Sullivanové Stalinova dcera.

 

...

Divadlo

Divotvorný hrnec – muzikál v barvách duhy

200hrnecMěstské divadlo Zlín zahájilo sezónu muzikálem od Voskovce a Wericha Divotvorný hrnec. Jak se s tímto kouzelným příběhem o hledání štěstí na konci duhy vypořádali, se dozvíte v tomto článku.

...

Film

Machete zabíjí zloduchy

machette perexFilm Machete zabíjí (2013) je brutální akční komedií, ve které hrají velké filmové hvězdy, dokonce i Mel Gibson. Přitom se příběh Mačety (Danny Trejo) zdá na první pohled jako z nízkorozpočtového béčkového filmu. Jenže oprav...