Metalové okénko říjen

Metalové okénko říjen

mo 200V říjnu se na nás navalila smršť videoklipů a informací, které hlásí vydání nové hudby od nejrůznějších metalových veličin. Tento měsíc se prostě vydařil!

 

 

 

Vikingové Amon Amarth vysílají do éteru nový videoklip k písni Fafner's Gold z desky Berserker:

Superkapela Killer Be Killed, sestávající z Maxe Cavalery (Soulfly), Troye Sanderse (Mastodon), zpěváka Grega Puciata (The Dillinger Escape Plan) a bubeníka Bena Kollera (Converge), vydá své druhé album 20. listopadu. Deska Reluctant Hero bude obsahovat 11 skladeb a již teď můžete zhlédnout klip l singlu Dream Gone Bad:

Před rokem vyšlo výborné album Macro ukrajinských metalistů Jinjer a teď nám to připomínají s klipem k písničce The Prophecy:

Korn se dali dohromady s herním titánem World Of Tanks Blitz a ze spolupráce vzešel hudební videoklip ke skladbě Finally Free:

Další klip nám servíruje americká banda Machine Head, konkrétně akustickou verzi anti valentýnské písně Circle The Drain:

Koncem října vychází třináctá studiovka kapely Sevendust pod jménem Blood & Stone a u této příležitosti zde máme klip k Dying To Live:

Švédští melodici Soilwork oznámili, že 4. prosince se od nich dočkáme nového materiálu, konkrétně pěti písní v podobě EP s názvem A Whisp Of The Atlantic.

mo soilwork

O slovo se hlásí i HC banda Hatebreed, která 27. listopadu vydá nové album, které nazvala Weight Of The False Self. Pokud máte rádi jejich jednoduchou, ale údernou hudbu, určitě nebudete zklamáni – a už teď můžete třepat palicí při poslechu písničky Instinctive (Slaughterlust):

Elektro smečka Orgy vypustila do světa videoklip k písni Spells z jejich EP Talk Sick:

Portugalští Moonspell v listopadu nabídnou nový singl a v únoru se dočkáme plnohodnotného alba. Zatím poslední věc, co tito pánové vydali, je live DVD/CD Lisboa Under The Spell z roku 2018.

Rob Zombie oznámil, že sedmá studiovka vyjde 12. března a ponese šílený název The Lunar Injection Kool Aid Eclipse Conspiracy. První vlaštovkou je The Triumph Of King Freak (A Crypt Of Preservation And Superstition):

Oslavu Halloweenu si nemohl nechat ani Wednesday 13 a přidal do mixu cover INXS Devil Inside:

Vizualizér pro píseň Slaughtered In Soho nám předkládají britští průkopníci extrémního metalu Carcass. Tuto skladbu najdete na EP Despicable, které vyšlo 30. října.

Australani Thy Art Is Murder odhalili video pro nový singl Killing Season:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Strhující závěr oblíbené dystopické trilogie o smrtkách

Po potopení plovoucího města Trvalka a zmizení Citry a Rowana stačilo několik let, aby se celý svět od základů změnil. Smrtka Goddard se stal vrchním sekáčem ve StředoMerice a tím jeho plány rozhodně nekončí. Chce, aby svět ovládli smrtky nového řádu. Nakladatelství YOLI

SMRTELNÝ HŘÍCH - psychologický román pro ženy

Jedenáctiletá Erika vede úplně normální život, což se ale změní v době, kdy její matka odjíždí pečovat o nemocnou babičku. Zůstává tak na čas sama s otcem, který dceru začne sexuálně zneužívat, přičemž své jednání omlouvá rodičovskou autoritou. Nakladatelství MaHa

Rozhovor

Žáček a Born – tandem, ktorý nám závidia nielen v Čechách, alebo o Adolfovi Bornovi s Jiřim Žáčekom

zacek perexIch knihy stoja za to, aby boli v našej knihovničke. Upútajú prostým a krásnym literárnym obsahom a rovnako skvelou ilustráciou, ktorými nás očaria už od prvej stránky. Pre deti páčivé a nadčasové pre dospelých. Obsahovo vždy reflektujú prejav a k...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Láká vás včelařství? Pak si nenechte ujít tuto audioknihu

V nakladatelství Kazda vyšla po knize i audioverze titulu Srdce včely má pět komor s podtitulem Jak jsem se stala včelařkou od autorky Helen Jukes. Nakladatelství Kazda

Literatura

Jan Němec v rozhovoru s Drtikolem. Dějiny světla

Dejiny svetla 200Fotograf se zvláštním příjmením Drtikol jako by byl předurčen prožít život, který ho občas nutil drtit kola, co jej svírala. Světlo, díky kterému tvořil a za nímž kráčel v touze po osvícení, pomohlo možná Janu Němcovi nahlédnout do osu...

Divadlo

Vyhynutí včelstev – naše smrt

altFalešní proroci hlásali konec světa už sice bezpočtukrát, zatím to chválabohu nikdy nevyšlo, na druhé straně nemusí být takováto představa totálního zániku planety Země pouhopouhou utopií. Naplnit ji mohou, ač se to na první pohled může zdát nereálné, i

Film

Diagnózy času nabídnou projížďku dějinami českého filmu

diagnoza casu obalka 200Dějiny národních kinematografií mají zpracovány snad v celé Evropě, jen v České republice na ně čekáme marně. Přitom Československý filmový ústav (předchůdce dnešního Národního filmového archivu) práce na nich započal př...