Metalové okénko březen

Metalové okénko březen

mo 200Tradiční nálož videoklipů nejrůznějších žánrů metalové a rockové hudby, to je Metalové okénko. Jistě si vybere každý, je totiž z čeho vybírat!

 

 

 

Pohodoví kalifornští rockeři Papa Roach oznámili, že 8. dubna vyjde jejich nová studiovka – Ego Trip a jako ochutnávku nabízí klip k singlu Cut The Line:

Na Apríla vyjde novinkové album legendárních Red Hot Chili Peppers! Deska Unlimited Love bude od Stadium Arcadium (2006) první, kde se znovu objeví kytarista John Frusciante. Dočkáme se hned sedmnácti songů, to je něco! Dalším singlem po Black Sun je Poster Child:

A ať se nenudíme, tak přihodili i Not The One:

Svérázní řečtí Septicflesh vydají 20. května studiovku Modern Primitive a jako ochutnávku předkládají klip k písni Hierophant. Panečku, to zas bude!

Švédská rap metalová kapela Clawfinger vydala po dvou letech ticha po pěšině novou muziku, konkrétně povedenou písničku Environmental Patients:

V roce 2019 vydali Švédové In Flames desku I, The Mask a tento rok se dočkáme jejího nástupce. Čas běží, bude to jejich čtrnáctá studiovka!

mo in flames

Polští metloši Decapitated hlásí, že 27. května vyjde jejich osmá studiovka. Deska se jmenuje Cancer Culture a titulní track je k poslechu jako ofiko videoklip zde:

Dave Grohl se nenudí! Jeho kapela Foo Fighters vydala hororovou komedii Studio 666 a v jejím rámci zde figurovala fiktivní kapela Dream Widow. A 25. března téhle „nekapele“ vyšlo album v digitální podobě, fyzické kopie se dočkáme někdy tento rok.

mo dream widow

A jak to zní? Obrázek si můžete udělat při poslechu March Of The Insane:

Dále tu máme klip od britských Cradle Of Filth, konkrétně k písničce How Many Tears To Nurture A Rose?:

A na závěr velmi smutná zpráva, v pátek 25. března, ve věku padesáti let, zemřel bubeník Foo Fighters Taylor Hawkins.

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Moderátor Jan Kudláček: „Přeju SVĚTU, aby obstál v moderním světě“

prima 200Přinášíme vám velký rozhovor o pořadu Prima ZOOM SVĚT (dříve Prima SVĚT), který letos slaví 20 let. Díky moderátoru a spolutvůrci Janu Kudláčkovi se dozvíte, jaké je to strávit 18 let s nějakým pořadem, co vše je potřeba a také něco o tom, že „na kriz...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Černý humor jak se patří

oct 200Tahle knížka vyšla už v roce 2010, takže žádná novinka. Jenže já ráda hledám v dříve vydaných titulech dnes ukrytá a polozapomenutá díla. Vy ještě netušíte, o čem je řeč? Tak to hned napravme: přede mnou kniha

Divadlo

Pejsek a kočička bavili děti první festivalové odpoledne

altDivadelní přehlídka Setkání 2012 Stretnutie není jen o věhlasných divadelních souborech a profláklých tvářích prken, která znamenají svět. Není ani o výhradně dospělém divákovi. Děti jsou ve zlínském divadle vítány, a tak hned první od...

Film

MARCO BELLOCCHIO NA FEBIOFESTU

bello200Stále vitální pětasedmdesátník Marco Bellocchio (narozen 1939) osobně zavítá na letošní FEBIOFEST, který mu uspořádává retrospektivu – či spíše jen miniretrospektivu, protože nabízí pouhé tři tituly. Prvním je Bellocchiův debut Pěsti v kapsách, pak nás...