Igor Orozovič svůj koncertní program „Když chlap svléká tmu“ představí na letní scéně Musea Kampa

Igor Orozovič svůj koncertní program „Když chlap svléká tmu“ představí na letní scéně Musea Kampa

Tisk

orozovic 200Igor Orozovič, který je známý především jako divadelní a filmový herec, se letos na jaře pod muzikantskou značkou IGOR OROZOVIČ & CO vydal na hudební dráhu vybavený vlastním autorským repertoárem, kde koření šansonové ladění písní popem, lehkým jazzem a barevnou škálou jemné alternativy. Písně se svou kapelou poprvé zahrál v rámci vyprodané jarní koncertní série Když chlap svléká tmu a u Supraphonu vydal singl a klip Náušnice.

 

 

IGOR OROZOVIČ & CO se nyní představí v rámci speciálních letních koncertů, které vedle úspěšných představení Meda, Werich a Marta pořádá Letní scéna Musea Kampa. Koncert se uskuteční již v neděli 28. srpna 2022 od 20 hodin a Igor Orozovič k němu poznamenal: „Myslím, že mix hudebních žánrů, se kterými si pohrávám, dostane v magickém prostředí ostrova Kampa další rozměr. Byl bych rád, kdyby aspoň jedna z písní, která posluchače osloví, byla o přírodě, protože z chystaného playlistu jsem zjistil, že to je téma, které je pro mě zásadní. Enviromentální šanson? A protože výtvarný genius loci Sovových mlýnů se musí využít, tak jsem se domluvil s Adamem Vaculou, že bude speciálním „výtvarným předskokanem“ koncertu a představí své umělecké fotografie v rámci projekční instalace. Adam mi nafotil původní vizuály k celému projektu a já neskromně prohlašuji, že jsem objevil jeho fotografický talent,“ dodává Orozovič.

Doprovodnou kapelu Igora Orozoviče tvoří: Kristýna Farag (flétna a zpěv), Petr Ožana (klávesy), Michal Rákosník (kytary), Martin Forst (saxofon a klarinet), Jan Timiopulos (basová kytara), Marcus Jurkovič (bicí).

Orozovic1

Igor Orozovič se po nedávné premiéře Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic na své domovské scéně Národního divadla a také divadelního recitálu Marta na Letní scéně Musea Kampa objevil ve filmu režiséra Roberta Sedláčka Řekni to psem. Během podzimu budou uvedeny ještě dva filmy, ve kterých hraje: Za vším hledej ženu režiséra Miloslava Šmídmajera (kino premiéra 20. října) a Přání k narozeninám režisérky Marty Ferencové (kino premiéra 3. listopadu). V nové divadelní sezoně čeká Igora Orozoviče v Národním divadle role Mechajla Hordubala v inscenaci Čapkova psychologického dramatu Hordubal, která vznikne v režii Michala Vajdičky.

IGOR OROZOVIČ & CO se v říjnu vydají na podzimní část koncertního turné Když chlap svléká tmu, který vyvrcholí vánočním koncertem v pražském Divadle pod Palmovkou.

Adam Vacula (*1987) pochází z Uherského Brodu, kde vystudoval SPŠ. Bakalářský titul získal na Pražské vysoké škole psychosociálních studií (obor sociální práce a psychoterapie) a poté studoval herectví na DAMU. Od roku 2019 je v angažmá Divadla pod Palmovkou a stále více se prosazuje v mezinárodní filmové a televizní tvorbě (například oceňovaný seriál Freud v režii Marvina Krena nebo v marvelovské sérii The Falcon and the Winter Soldier). V posledních letech se věnuje umělecké fotografii. Z jeho práce je cítit silná fascinace světem kolem nás i v nás samotných. Tyto světy ovšem nahlíží hned z několika koncepčních perspektiv, které se navzájem doplňují. Do prací, které se soustřeďují na život v ulicích napříč kontinenty, tak dokonale zapadnou jeho díla abstraktní, experimenty s glitch artem anebo koketerie se syrovými fotografiemi erotickými. Na podzim chystá svoji první samostatnou výstavu v Galerii Palmovka.

Zdroj foto: Lucie Levá

Více informací: https://www.igororozovic.cz


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Temperamentní tango na nádvoří historického pivovaru v Dalešicích

Quintet perexMezinárodní hudební festival Petra Dvorského nabídne ve svém jubilejním 20. ročníku svým posluchačům temperamentní tango. Abychom se o tangu a jeho protagonistech z Escualo Quintetu dověděli více, položili jsme několik otázek Jakubovi Jedl...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Maria Adolfssonová: Velká chyba

velka chyba 200„Nálada oustřiček sice bývá povznesená a srdečná, ale slavnosti si tradičně vyžádají i něco málo obětin v podobě opilců, výtržníků a tu a tam někoho přiotráveného jídlem. To, co k tradici naopak nepatří, je pouliční občerstvení a levné...

Divadlo

Je láska silnější než strach?

sipkovaruzenka perexV každé správné pohádce vyhraje dobro nad zlem. Dokáže ale křehká láska zvítězit nad tak velkým soupeřem, jakým je potichu se vkrádající strach? To se dozvíte, pokud zavítáte do Státní opery na baletní představení Šípková Rů...

Film

Horyzonty, festival dobrodružných filmov

200filmFestival dobrodružných filmov sa konal od 14. do 16. novembra v priestoroch Kultúrneho a Metodického centra v Trenčíne. Bohatý program pre návštevníkov pripravili manželia Dutkoví, ktorí ho organizovali spolu s predsedom Trenčianskeho samosprávneho kr...