Metalové okénko říjen

Metalové okénko říjen

Tisk

mo 200Říjnové metalové okénko může být kratší, co se týká délky, ale pokud jde o rozmanitost, tak se mu nedá snad nic vytknout. Pokud máte rádi kvalitní hudbu a jste otevření různým žánrům, pak budu ráda, když si poslechnete třeba i to, co normálně neposloucháte, nebo něco, co neznáte. Třeba se vám to zalíbí!

 

Serj Tankian, všestranný umělec, aktivista a zpěvák známý pro své působení v kapele Systém Of A Down, vydá 21. října pětipísňové EP s názvem Perplex Cities. Půjde o jeho druhé EP za krátký časový horizont, protože teprve loni vydal EP Elasticity. Jak to bude znít, to se můžete dozvědět z vizualizéru k písni The Race:

Počátkem října vyšla studiová deska Omens od americké metalové kapely Lamb Of God a aby kuli železo, dokud je žhavé, přináší nám videoklip k písničce Ditch:

Máme i novinky z tábora bandy Body Count, kterou vede hip-hopová legenda, herec a režisér Ice-T. Kapela přede dvěma roky vydala desku Carnivore a teď makají na jejím nástupci, albu Merciless, které by mělo vyjít začátkem příštího roku.

Po deseti letech tu máme novou písničku oceňované kapely Blink-182, tak co říkáte na kratičký, ale pohodový song Edging?

Norští blackoví metláci Darkthrone vydávají koncem října desku Astral Fortress a u ní nám na ochutnávku nabídli píseň Caravan Of Broken Ghosts. Takže teď pro změnu dlouhá, epická skladba hudby, která není zrovna pro široké publikum. Já osobně se ale na celé album už velmi těším!

Floridští death meatloví veteráni Deicide oznámili, že začali s předprodukcí pro jejich chystané 13. studiové album. Připomínám, že naposled nás oblažili deskou Overtures Of Blasphemy v roce 2018. Tak co, myslíte, že se jich letos dočkáme na Brutal Assault, nebo se opět stane něco nepředvídatelného a nedojedou?

A opět z úplně jiného soudku! Butcher Babies předělali song rapperky Saweetie a máme tu tudíž oficiální videoklip k písničce Best Friend:

A je to oficiální – američtí rockeři Mötley Crüe rekrutovali Johna 5 jako náhradu za Micka Marse, který se kvůli zdraví rozhodl již déle nekoncertovat. Rozhodnutí to není překvapivé, John 5 se s kapelou zná už léta a Nicki Sixx patří mezi jeho nejlepší přátele. Věřím, že jim to půjde od ruky!

mo motley crue

Crosses, vedlejší projekt frontmana Deftones China Morena a kytaristy Shauna Lopeze ze skupiny Far vydává 9. prosince nové EP Permanent.Radiant. Pokud máte rádi podmanivý hlas China tak, jako já, pusťte si videoklip k písničce Vivien:

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Kolikrát si připadám jak na houpačce, říká herec Martin Vrtáček

vrtacek 200Za dvacet let ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti toho získal herec Martin Vrtáček požehnaně. A nejsou to jen ceny publika i kritiky a ovace. Početná plejáda rozmanitých postav a charakterů z něj vybrousily osobnost, které nechybí pokora i sc...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Literatura

Lou Kuenzler, Sandra Rigby, Andrew Weale: Kouzelná zvířátka

zviratka noc perexNádherné a klidné čtení, před spaním bych si jako dítě nepřála nic jiného, než třeba toto: „Uvolněte se, zavřete oči a představte si nádherný vysoký strom se ...

Divadlo

Divadelní start ve Zlíně se blíží. Připomene Tomáše Baťu, rozdá ceny Aplaus a pobaví premiérou Příběhů obyčejného šílenství

Divadlo ZlinNová 67. sezona Městského divadla Zlín se rozjede s humorem. V sobotu 8. září večer se uskuteční ve Velkém sále premiéra Příběhů obyčejného šílenství, kterou si nenechá aujít ani autor Petr Zelenka

Film

STALO SE: může se to stát i ve skutečnosti?

altStalo se je celkem nový a dost zajímavý film. I když na něco podobného by šel třeba s holkou do kina asi jenom úchyl nebo někdo, kdo si nepřečetl pořádně o čem to bude.

...