Hudebnice Marie Kieslowski vydává první sólovou desku Je všechno dobrý? a zve na release party

Hudebnice Marie Kieslowski vydává první sólovou desku Je všechno dobrý? a zve na release party

Tisk

marie kieslowski 200Zpěvačka, pianistka, písničkářka a maminka dvou dětí Marie Kieslowski vydává první sólové album Je všechno dobrý? s deseti autorskými písněmi. Pozoruhodná novinka, která vychází samonákladem ve spolupráci s digitální distribuční platformou Musicraft, bude dostupná od pátku 2. prosince na všech streamovacích platformách. Společnou oslavou alba Je všechno dobrý? bude rovněž 2. prosince Mariin koncert v pražském Café V lese na Musicraft Stage: Marie Kieslowski – release party. Online prodej vstupenek běží na GoOut.

 Marie Kieslowski působí na české hudební scéně od roku 2010, kdy spolu s Davidem Pomahačem založila “urban folkové” duo, které jí dalo jméno. Duo Kieslowski vydalo tři studiová alba. To poslední z roku 2014 s názvem Mezi lopatky obdrželo mj. nominaci na ceny Apollo. Po rozpadu Kieslowski působila Marie v projektu Jakuba Königa Zvíře jménem Podzim. S jeho druhým (a posledním) albem Září získala kapela hned 2 ceny Anděl – za Objev roku a v kategorii Alternativa a elektronika. Po ukončení činnosti projektu Zvíře jménem Podzim je sólová kariéra logickým, a hlavně dlouho plánovaným vyústěním.

„Touhu napsat vlastní píseň, objevit svůj zvuk a jazyk, tu jsem v sobě nosila dlouho, ale vždy byl důvod, proč to nezkusit. Změna přišla, když se nám narodila dcera, přestala jsem chodit do práce a po narození syna opustila i zaběhnuté duo Kieslowski. Vznikl mentální prostor a domácí klima, které se už nikdy nebude opakovat. Najednou to ze mě začalo vylézat skoro samo. Jakési bezčasí a izolace od veřejného světa pak ještě podtrhl první lockdown a já věděla, že dělám na svojí první desce,” rekapituluje Marie Kieslowski.

Marie Kieslowski 1

Na albu Je všechno dobrý? Marie spolupracovala s řadou kolegyň a kolegů z české hudební scény. Výsledkem je multižánrový koktejl písní, v nichž Marie umě úročí všechny své hudební vlivy uplynulých deseti let a přináší intimní a upřímné bilanční rozjímání “ženy na sklonku čtyřicítky”. Na albu nechybí singl Sami, který vznikl mezi prvními a má také obrazovou video podobu, realizovanou v prostoru Venuše ve Švehlovce.

„Deska nevznikla z žádného promyšleného konceptu. Věděla jsem, že o nic jiného, než o vlastní prožitky se v danou chvíli neumím opřít. Až když jsem měla pohromadě asi 8 demo nahrávek mi došlo, že ta deska je konzervou mého života od dospívání po mateřství. Všimla jsem si, že se písně nejvíce dotýkají jiných matek, případně otců. Není potřeba jim nic vysvětlovat, prostě vědí, o čem zpívám,” dodává Marie.

Je všechno dobrý? produkoval hudebník a producent Ondra Mikula známý jako Aid Kid, se kterým byla Marie Kieslowski v užším kontaktu díky hraní ve Zvíře jménem Podzim. K nynější spolupráci Marie říká: „Jednou jsem se před ním zmínila, že něco skládám a on řekl, že až budu vydávat sólovku, že chce být u toho. To mě potěšilo a nakoplo, že na to nebudu sama. Myslím, že i pro něj to byla zkušenost, neboť to bylo tuším poprvé, kdy dělal celou produkci sám.”

Ondra Mikula upřesňuje: „Marii jsem na úplném začátku procesu pomohl postavit domácí nahrávací set-up a ukázal základy práce s profi hudebním programem, který si velmi dobře osvojila, a tak měly některé písně kromě piana a zpěvu i skvělé producentské nápady, které zůstaly až do konce. Jiné písně prošly radikální proměnou. Chtěl jsem, aby byla deska žánrově pestrá. Mariiny věci drží pohromadě díky netradiční stavbě, často jsme ani nevěděli, co je refrén, ale hlavním tmelem celého alba je její hlas, takže jsme si multižánrovost mohli dovolit.”

A proč album Je všechno dobrý? vychází výhradně na streamovacích platformách? „Doufám, že fanoušky nezklamu, když ode mě neuvidí žádné CD. Já sama neposlouchám hudbu jinak než přes digitální platformy. Ale nejsem lhostejná vůči uměleckým artefaktům. Miluju art, který kolem hudby vzniká. Máme doma spoustu vinylů, ke kterému se možná dopracuji časem, když o něj posluchači projeví zájem. Ale v tuto chvíli pracuji na projektu, který bude s deskou spojen. Mohu prozradit, že to bude kniha,” odpovídá Marie Kieslowski.

marie kieslowski cover

Zdroj foto: Tereza Kunderová

Více informací:

https://www.facebook.com/MarieKieslowskiMusic/
https://www.instagram.com/mariekieslowski/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

„Každej knižke třeba pomocť a naučiť ju lietať, pripadne ju potom navigovať na ceste k čitatelovi,“ říká slovenský výtvarník Juraj Martiška

200 knizkaPřed dvěma lety touto dobou tvořil Juraj Martiška ilustrace ke knížce Jiřího Holuba Jak se zbavit Mstivý Soni. Letos si před létem střihl opět „Holuba“ – vytvořil obrázky pro slovenské vydání příběhu Kolik váží Matylda. Co je nového u Juraje Ma...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Literatura

Bydlíme venku – Oblíbená zákoutí na zahradě a na terase

Bydlime venku perexPřišel ten čas, kdy se na našich zahradách a terasách, balkónech a oknech dějí mimořádně barevné události. Jaro rozzáří všechno kolem. Mám ráda jaro, protože se všechno probouzí a všechno kolem vo...

Divadlo

THE SOUND OF MUSIC – LIVE!

TeSoundOfMusic perexKaždá nová adaptace muzikálu by v sobě měla mít to pověstné „něco“, co diváky přesvědčí, že právě ona by se měla stát jejich nejoblíbenější. Pořad „The Sound of Music - Live!“, který odvysílala ...

Film

Film Tajemství a smysl života oznamuje termín české premiéry 23.11.23 a představuje první ukázky

TASZ perexFilmová událost roku 2023 v podobě ojedinělého multižánrového filmu natáčeného v průběhu deseti let si vám dovoluje nabídnout první krátké upoutávky. Osobitý tvar animovaného, hraného i dokumentárního snímku představuje divákům světoznámé filozofy,...