Jana Kratochvílová vydává unikátní dvojalbum Now & Then, pokřtí ho na velkém koncertu s hosty

Jana Kratochvílová vydává unikátní dvojalbum Now & Then, pokřtí ho na velkém koncertu s hosty

Tisk

jana kratochvilova200Občas to může působit jako by se narodila na jiné planetě, ve skutečnosti to ale byl asi nevhodný styl státu. Pokud by zpěvačka Jana Uriel Kratochvílová vyrůstala na Západě, dost možná by se stala hvězdou světového formátu. Jen málo tuzemských umělkyň disponuje takovým talentem a výrazným hlasem, vášní pro hudbu i bourání stereotypů.

 

Teď vydává unikátní dvojalbum „Now & Then“. Obsahuje reedici kultovního vinylu “Jana Kratochvílová” z roku 1980 a nedávnou koncertní nahrávku. Ta byla naživo bez publika zaznamenána v hudebním klubu Doupě v čase pandemie 20. listopadu 2020. Unikátní dvojalbum s bohatým výpravným obalem s dobovými i současnými fotografiemi, texty jednotlivých songů, průvodním slovem publicisty Josefa Vlčka vychází v limitované číslované edici.

jana kratochvilova vinyl

Křest alba je plánovaný na pátek 10. listopadu 2023 od 20 hodin do velkého sálu pražské Lucerny. Diváci akce dvojalbum získávají již nyní jako dárek k nákupu vstupenek na křest. Pro velký zájem pořadatelé nyní přidali v sítích Goout a Ticketportal další vstupenky na sezení a s ohledem na to, že limitovaný počet alb brzy dojde, jsou k dostání i samostatné vstupenky na stání, v sítích Goout a Ticketportal.

Jana Kratochvílová dlouhá léta zájem upoutává svou neutuchající excentričností, i po všech vizuálních a jiných proměnách stále zůstává především respektovanou, osobitou a dnes už legendární zpěvačkou, skladatelkou a textařkou, s jasně rozpoznatelným vokálním projevem. Kdo by neznal legendární hity jako jsou V Stínu kapradiny, Publikum tvé jsem já, Milování za svítání nebo Dlouhá, bílá, žhnoucí kometa. Tyhle písničky znají téměř všichni – a znají je i ti, kteří třeba neznají jméno Jany Kratochvílové.

jana kratochvilova1

Slavíme každý den. Každý den vstupujeme čerstvě do nového dne. Oslavujme kdykoliv cokoliv,“ říká Jana Kratochvílová. Roky totiž už neslaví narozeniny. „My v kapele už čas chápeme tak, jak by ho měli chápat všichni. Tedy že minulost, současnost a přítomnost existují současně. Pokud se naladíme do budoucnosti, budeme tam žít. Když se naladíme do minulosti, můžeme ji takzvaně transformovat do současného stavu, a pokud nás tíží, lze ji pozměnit. Takže mně může být 17, kdykoli se rozhodnu. Stejně jako se můžete rozhodnout vy,“ odpovídá na otázku, co dělala v sedmnácti.

Právě její další 17. narozeniny vyvrcholí 10. listopadu 2023 velkolepým koncertem ve Velkém sále pražské Lucerny. A už předem je jasné, že oslava to bude živelná a svěží, stejně jako sama oslavenkyně. „1 a 7 rovná se 8 a to značí, jak žijeme – do nekonečna! A na to jsou všechna lineární měřidla krátká,“ vysvětluje zpěvačka základní číslovku, okolo které se vše točí.

Ke vstupenkám na koncert je možné získat dárek, speciální dvojalbum – jeho součástí bude stěžejní, a ryze unikátní hudební tvorba, kterou Jana Kratochvílová za svá umělecká léta udělala jak s Pavlem Trnavským, tak i s Jirkou George Hrubešem. V první části bude reedice legendárního alba z osmdesátých let, které vydal Supraphon, a na kterém jsme si poprvé mohli poslechnout megahit V stínu kapradiny, ale i Smaragdové Lasery, No a Co, Trajler BX 60 a v druhé části se pak přeneseme do současnosti – na desce je nahrávka současného zvuku ze speciálního koncertu, který byl zaznamenán v hudebním klubu Doupě.

„Dvojalbum má pro nás nejen rockově romantickou cenu, ale i cenu silně emocionální. Kvůli dost pohnuté cestě našich osudů, ale je též - jak věříme - hudebním důkazem, že jsme se na naší nelehké životní cestě, neztratili, a stále jsme věrní ryzosti muziky ze srdce. Naše písně jsou jako malé hudební knížečky o našem někdy dost divokém dobrodružství. Moc doufáme, že toto dvojlabum udělá radost nejen nám, blízkým známým, ale i všem příznivcům naší muziky,“ dodává Jana Kratochvílová.

“Sedmdesátá léta nebyla v Československu k rockové hudbě příliš vstřícná, ale tu a tam se našla nějaká skulinka, kterou se rock nenápadně infiltroval i do středního proudu. Je zvláštní, že se to dařilo hlavně ženám. Po Věře Špinarové a Petře Janů na konci sedmdesátých let vyšla další hvězda takového typu – Jana Kratochvílová. Stručně řečeno, za Janou Kratochvílovou stála skoro nejlepší muzikantská parta té doby a z Jany Kratochvílové se stal miláček českého publika,” říká hudební publicista a dramaturg Josef Vlček.

Na listopadovém koncertu v Lucerně doprovodní zpěvačku její současná kapela Ulluminati.ca a skupina Heval Junior. Mezi hosty, gratulanty a těmi, kteří pokřtí novou desku budou Michael Kocáb, Skip McDonald, Ondřej Hejma, Richard Tesařík, Martin Kratochvíl, Michal Skořepa, Jana Koptová a také kapely Krucipüsk, Electric Lady a Zputnik. Akci bude moderovat František Ringo Čech.

Všichni návštěvníci a fanoušci se mohou těšit na už příznačnou, vizuálně povznášející a futuristickou extravaganci, a na záplavu nových i legendárních hitů, na přímo bombastickou rockovou a kosmicky zvedající mega show, což diváky – podobně jako současná hudba celého tohoto koncertu – přenese podle slov protagonistky do nových dimenzí umělecké extáze.

Vstupenky jsou k dostání v různých kategoriích bez dvojalba i s dvojalbem jako dárkem od 590 Kč ke stání do 1490 Kč za VIP sezení.

jana kratochvilova

Vstupenky:

https://goout.net/cs/listky/jana-uriel-kratochvilova-and-illuminati-ca/riiv/
https://www.ticketportal.cz/event/Jana-Uriel-Kratochvilova-Illuminatica


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotograf Silvestr Szabó: „Když jdeš po buši a před tebou se vztyčí kobra… znám lepší druhy zábavy“

200rDo listopadových večerů se hodí tento obsáhlý rozhovor s fotografem Silvestrem Szabó, který se věnuje hlavně focení přírody. Jeho názory i příběhy jsou velmi osobité a věřím, že se i pobavíte.

...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

100 tipů pro plánování péče v domovech pro seniory

100 tipu pro seniory perexAč je tahle knížka tenká, nemohla jsem se jejím obsahem vůbec prokousat. Jako dočasná pečovatelka v terénní pečovatelské službě moc dobře vím, že každá informace má svoji cenu. A i když se tady píše o plánování péče v...

Divadlo

Igor Bezdieniezhnykh z Tanečního centra Praha je mistrem a vicemistrem Evropy ve stepu

Igor Bezdieniezhnykh European TAP Dance Championship 2023Stepař Igor Bezdieniezhnykh, pedagog a absolvent konzervatoře Taneční centrum Praha, patří mezi nejlepší ve svém oboru. Tanečník, který je původem z ...

Film

Letos ve Varech pookřejeme

KviffBývalo dobrým zvykem, že karlovarský filmový festival uváděl rozsáhlé přehlídky slavných tvůrců evropských i mimoevropských, takže zájemci se tak mohli v uplynulých letech seznámit s reprezentativním průřezem celoživotního odkazu takových osobností, jako by...