Open air festival: Horečka čtvrteční noci
Banner

Open air festival: Horečka čtvrteční noci

Tisk

open air festivalVe čtvrtek 9. srpna začal třetí ročník Open Air festivalu na letišti u Panenského Týnce. Okolí Loun se promění na tři dny a tři noci v jeden velký hudební večírek se skutečně nabitým programem, na jehož vrcholu sídlí velká jména jako Fatboy Slim či Amy Macdonald. První startovací den je za námi. Jak to tedy ve čtvrtek v Týnci vypadalo?

 

 

Startovací den byl pro kohokoliv zdarma. Neobvyklý tah festivalových klání přilákal zajisté o mnoho stovek návštěvníků navíc. Často nevyřčené pravidlo, že je-li něco zadarmo, není moc o co stát, tady rozhodně neplatilo. Několik tanečních stage, punk-rockové výkony skvělých tuzemských kapel a bohatý doprovodný program partnerů OAFu se dá označit za víc než slušný rozjezd. Aneb Open Air je tady!

Horečka čtvrteční noci

Kryté šapitó MF Dnes byla jediná koncertní stage, která byla první den otevřená. Českými headlinery se stali Wohnout a Rybičky 48. Čeští Sum 41, parta kluků z Kutné Hory, už patří ke stálicím tuzemské pop-punkové scény. Proslavili snad všechny slečny nesoucí jméno Emily a jako ze života rádi připomínají, jak to někdy funguje v partnerských vztazích. Právě pocity jednoho zamilovaného a jedné nešťastné zazněly v rámci rozloučení, aby mohli nastoupit kluci z Wohnoutů. Šapitó se s jejich prvními tóny otřásalo v základech a po hodině to vypadalo, že rozhodně nikdo nedovolí kapele koncert na čas skončit. Přidávalo se tedy více hitů, i když publikum skandovalo „eště jednu“.

O co koncertní program prvního dne nebyl tak bohatý, o to se více tančilo na dj‘s stars. Nejvíce „pařmenů“ se sešlo na produkci Jirky Neumanna, který kraloval v O2 zóně. Pod jeho taktovkou ožívaly dvacet až třicet let staré hity. Video-projektor před šapitó umožňoval prožít si skutečnou letní párty (ačkoliv ohromné vedro v nočních hodinách bohužel nebylo), přece jen ale půlnoční „makaréna“ na letištní runwayi byla nezapomenutelným zážitkem.

V ostatních dance stanech dj‘s už povětšinou trochu přitvrdili v rytmu i beatech. Na každém místě se hrálo trochu jinak, a tak si skutečně našel každý to své.

open air festival


Vychytané detaily (?)

Netradičně rozdělené stanové městečko je velmi praktickým nápadem. Vedle klasického kempu pro party, dvojice a přátele je zóna pro rodiny s dětmi a modré O2 stany pro výherce soutěží. Díky tomuto členění a skutečnému hlídání security pracovníků si aktivní rodiče, kteří se nebojí vyrazit na festival s ratolestmi, mohou být jistí relativně klidnějším noclehem. Stejně tak i VIP kemp je hlídaný a dobře organizovaný.

Nedostatkem, a to nejen v kempech, je počet odpadkových košů. Většina, která je po areálu celého festivalu, je sice pro tříděný odpad, což je chvályhodné, ovšem jejich počet je značně žalostný. Po areálu ve čtvrtek chodily skupinky uklízečů, ale fyzické koše na odpadky ve větším množství by asi pro návštěvníky byly praktičtější. Drobně zoufalým pocitem je, když držíte kelímek od pití a tácek po jídle, opravdu to házet na zem nechcete, ale v dohlednu desítek a desítek metrů není místo, kam s tím.

Stejně hygienicky špatným „detailem“ je nedostatek toi toi, malý počet sprch a chybějící korýtka s vodou. Drobnou kompenzací je promo stánek Harmony, který nabízí za skutečně symbolické ceny hygienické pomůcky, včetně antibakteriálních ubrousků. Jenže, na tekoucí vodu bohužel nic nemá…

Páteční i sobotní program na OAFu už nese velká jména zahraničních umělců. Milovníci elektroničtější hudby se zajisté nemůžou dočkat Gorillaz Sound Systém či Fatboye Slima. Na romantické duše zase čeká „holka od vedle“ Amy Macdonald. Festival, atmosféra a několikadenní večírek se skutečně rozjel na výbornou. Jen tak dál!

open air festival

Zdroj foto: Open Air Festival


 

Přihlášení



Anketa

Jaké motivy máte v kultuře nejraději?
 

Skotské pobřeží, nevlídné počasí, typické fish and chips, vůně ryb i bahna v románu Letní nebe

Letní nebe vás vezme na sychravý skotský venkov nebo do dubajského horka. Perfektní kombinace, která už sama o sobě zanechá čtenářský dojem. Je to jedna z těch knížek, kterou i po několika letech vezmete do ruky a řeknete si… „jooo, to si pamatuju“. A protože si nebudete pamatovat děj, ale jen parádní atmosféru, tak se začtete znova. Ostatně, děláte to? Čtete knížky podruhé?

Tenis - Magické momenty

V tenise nacházíme tytéž základní prvky jako v každodenním životě. Tenis je souboj dvou gladiátorů v aréně, kteří za jediné zbraně mají raketu a odhodlání. Tenis je víc než sport, tenis je umění, říkají slavní tenisté.

Banner

Videorecenze knih

Hledat

Rozhovor

Rudolf Brančovský: „Když se baví publikum, bavíme se i my“

poletime 20015. narozeniny lze slavit lecjak. Když jde o na narozeniny kapely nabízí se především oslavy koncertní a ve zdejších luzích a hájích je jen málo partiček, které za to umějí vzít tak jako osmičlenný turbošansónový ansámbl Poletíme?. Živelnost, d...

Mnichův průvodce k čistému domu i mysli

V listopadu u nakladatelství Alferia v edici Východní řada vyšla knížečka Mnichův průvodce k čistému domu i mysli od autora jménem Šókei Macumoto. Tento autor se snaží popularizovat buddhismus a přenést jeho principy do každodenního života lidí, třeba právě pomocí úklidu jak mysli, tak svého obydlí.


Divadlo

Molierova klasika přešitá podle vzoru dnešní společnosti má pořádné grády

misantrop 200Misantropa hraje kde kdo. Každý ho zná a alespoň jednou za život by ho měl v divadle vidět. Nutně to však nemusí být hra posazená do tehdejší doby. Hrát ho ale ve svetrech se sobem na hrudi a z původního textu zachovat pouze jm...

Film

Babovřesky vypráví o etapě české historie

babovresky 1Snímek Babovřesky (2013) je filmem populárního českého režiséra Zdeňka Trošky. Ten, tak jako vždycky, vsadil nejenom na osvědčené postupy a situace, ale zároveň i na trochu toho zajímavého podtextu. Lidé jsou...