Rock for People uvádí: The Naked and Famous

Rock for People uvádí: The Naked and Famous

200hudZa pár měsíců se letiště u Hradce Králové na tři dny promění v místo setkání všech fanoušků kvalitní muziky, specifické atmosféry a dobré nálady. Od 3. do 5. července vypukne jeden z největších tuzemských festivalů Rock for People, který letos oslaví druhé kulaté narozeniny. V seznamu potvrzených účinkujících se začínají objevovat slibná zahraniční jména z nejrozličnějších žánrových scén. Se značně velkým úspěchem se setkalo ohlášení pětičlenné partičky The Naked and Famous.

 

Hudební úkaz z Nového Zélandu se v Čechách objeví vůbec poprvé. Jejich žánrově nezaškatulkovatelné tóny jsou směsicí synthpopu, indie elektra i klasických kytar (a oni sebe sami rádi označují za alternativní rock). Snoubí v sobě rozjívenou radost i syrovější polohy, stejně jako střídají bezstarostné struny s těmi naléhavějšími.

hud

Zázračná dítka od protinožců

Když se před šesti lety dávali dohromady coby parta kamarádů ze školy, nikdo netušil, s jakým úspěchem se jejich svérázná hudební tvář setká. Prvotní pokusy ve formě EP This Machine a No Light vydané u lokálního vydavatelství Round Trip Mars žádné překotné změny nepřinesly. Průlomem se stal až singl Young Blood. Ohromná hitovka zasáhla nejen jejich domovskou destinaci, ale i Evropu a Ameriku. Skladba propašovaná do soundtracku například k snowboardovému snímku The Art Of Flight či do seriálu Awkward. (Nešika.), sklidila od BBC nominaci za ocenění Sound 2011 (v poměrně hutné konkurenci jí nakonec převálcovala Jessie J). Young Blood se posléze stala synonymem debutové dlouhohrající desky Passive Me, Aggressive You, kterou pětičlenná partička vydala z vlastního labelu Somewhat Damaged i z vlastní produkce. Přívlastek indie tak naplnila beze zbytku.

Ostatně i druhé album In Rolling Waves se dál drželo ve znamení nezávislosti. Hlavním producentem zůstala sama kapela, k mixingu pozvali Billyho Bushe (ten je zodpovědný za aranže i na debutu). Studiovka s pořadovým číslem dvě už ale vznikala v Los Angeles v proslulém Laurel Canyon, kam se kapela po úspěchu přesunula. Bezmála rok staré album zaznamenalo kladné kritiky i velmi slušná umístění ve světových žebříčcích prodejnosti. A především už do široka otevřenou cestu po americkém turné, které se setkává s velmi pozitivním ohlasem.

The Naked And Famous neprodukují hudbu pro široké masy (i když jí bezpochyby stojí velmi blízko). Přesto, když narazíte na někoho od protinožců a vyslovíte tohle jméno, vždy se dočkáte (minimálně nadšeného) přitakání. The Naked and Famous jsou tak trochu hmotným důkazem hudebního úspěchu. Jaké produkují fluidum mimo studiové nahrávky budou moci čeští fanoušci okusit už začátkem července u Hradce Králové.

Zdroj foto: thenakedandfamous.com


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Miroslavem Vaňurou o knize a televizním pořadu Legendy kriminalistiky

2817Miroslav Vaňura má za sebou práci na mnoha televizních pořadech. Jmenujme alespoň Na vlastní oči, 112 v ohrožení života nebo Legendy kriminalistiky. A právě poslední jmenovaný seriál věnují se známým vrahům a jejich obětem se dočkal v...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Historická detektivka z Prahy: Smrt nosí rudé škorně

smrt nosi rude skorne 200Nakladatelství Brána udělala v červenci radost všem nadšencům historických detektivních příběhů, když vypustilo do světa druhé vydání knižního debutu Pavla hrdličky Smrt nosí rudé škorně. Přijmete i vy pozvání do Prahy...

Divadlo

Z malého brouka v hlavě velké divadlo

brouk v hlave 200Městské divadlo Zlín se derniérou rozloučilo s hrou Brouk v hlavě, ve které v dvojroli exceluje Pavel Vacek, a nejen on.

...

Film

SPIRIT OF 45: MÁ SMYSL VRACET SE K IDEÁLŮM ROKU PĚTAČTYŘICÁTÉHO?

spirit perexKen Loach (1936) patří mezo režiséry levicového zaměření, jenž vytrvale mapuje odvrácenou tvář anglické společnosti. Vytrvale se vracel k sociálním problémům, kterými jeho chudí hrdinové trpí, zvláště když se snaží prosadit nárok ...