Dokonalá detektivka? Dokonalé ticho!

Dokonalá detektivka? Dokonalé ticho!

Tisk

dokonale ticho 200V dubnu vydalo nakladatelství kniha Zlín další dokonalou knihu britské autorky Helen Fieldsové, tentokráte s názvem Dokonalé ticho. Pojďte se začíst do policejního vyšetřování, kterému nechybí spád, napětí a kde policisté musí vynaložit veškeré úsilí, aby zastavili zlo, jenž právě řádí.

 Znáte autorku?

Helen Fieldsová třináct let pracovala jako právnička, poté si s manželem založili filmovou produkční společnost, kde se uplatnila jako scenáristka i producentka. Vlastním nákladem si vydala první dvě fantasy knihy, ale do světa velké literatury pronikla právě se sérií Inspektor Luc Callanach, která v originále čítá už osm dílů. Fieldsová žije s rodinou v Hamsphiru, má ráda divadlo, filmy, karate a létání ve větrném tunelu.

O čem je tento díl?

V okrajové části hlavního města Skotska je nalezeno tělo mladé ženy, které chybí cáry kůže. Navíc někdo cílí na bezdomovce a vyřezává jim na obličej písmeno Z. Souvisí to s novou drogou Spice, která uživatelům působí halucinace a psychózy a po které se chovají skoro jako zombie? Nesouvisí náhodou všechno se vším? Na to bude muset přijít zkušený vyšetřovací tým v čele s inspektorkou Turnerovou a inspektorem Callanachem. Samozřejmě nebudou chybět ani další oblíbené postavy z týmu a můžu slíbit, že se dozvíte víc i o jejich soukromí.

Proč knihu pochválit?

Za velmi vydařenou hodnotím již obálku, kterou vytvořila Tereza Králová. Na ní najdeme označení, že se jedná o Top thriller – a v tomto případě tomu doopravdy tak je. Autorce nejde vytknout, že by jí chyběly nápady. Vše funguje, jak má a to i proto, že zde máme snad ideální balanc mezi detektivní prací, myšlenkami obětí, stejně jako nakoukneme pod pokličku vztahů mezi podstavami. Některé jedince snad zamrzí vztah Luca a Avy, ale při práci, kterou dělají a při tom, čím vším si prošli, bych řekla, že jde o normální vývoj událostí.

Proč knihu doporučit?

Tato detektivka nesází na hektolitry krve, ale šokuje tím, čeho všeho je schopen člověk. Nacházíme tu zrcadlo doby, ale taky houževnaté jedince, kteří prosazují zákon a spravedlnost a to vše v barvité metropoli Skotska. Pokud hledáte promyšlený příběh s komplexními postavami, rozhodně zkuste tuto sérii o Inspektoru Lucu Callanachovi. Nebudete zklamáni!

dokonale ticho

Název: Dokonalé ticho
Autor: Helen Fieldsová
Žánr: detektivka
Originální název: Perfect Silence (2018)
Nakladatelství: Kniha Zlín
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 392
Hodnocení: 88 %

Odkaz: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/55253415/dokonale-ticho/


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

,,Nezáleží na tom, kdo je má matka, či otec. Záleží na tom, kdo jsem já!“

vero200Mám pocit, že ji znám celý život. A přitom jsem ji poznala až nedávno, když jsem četla její knihu. Dlouho bych mohla mluvit o pocitech, které mě provázely, když jsem tuhle knihu četla. Byla jsem smutná, zhnusená, otřesená, plakala jsem, taky jsem se ale s...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Punisher: Barracuda

punisher 200Akce, sex, násilí! Hlavní tři prvky vyskytující se v šestém pokračování série o Punisherovi. Náš slavný zmrdobijec se v této části své cesty dostane z New Yorku až do sluncem oděného Miami. Jeho úhlavním nepřítelem je drsnej za...


Literatura

Medicinské karty

medicinske karty200Moudrost indiánů nepřestane lidstvo nikdy fascinovat. Je hluboká a svým způsobem se dotýká podstaty lidského bytí, která snad ještě má být lidstvu skryta. Někdo ji vnímá dokonce jako nebezpečnou nebo minimálně rizikovou. Však také š...

Divadlo

Republiko má středisková aneb lukrativní nejistota

Republiko SemTamFor perexVidím město veliké, ve kterém ZEMANU Žižkovi kalich vínem přetéká. A co na to jeho mluvčí Jan Hus? Co chystá slovenský lobista Bocian ve svém hnízdě? Nejdůležitější postavy české historie jsou zpět, aby nás varovaly, ...

Film

Minulost je minulostí… dokud tě nedostihne.

temne200Od června mohou diváci v českých kineh zhlédnout mysteriozní  thriller s názvem Temné kouty. Režisérem a scénáristou je Gilles Paquet-Brenner, který v roce 2010 získal cenu diváka a nejlepší režie na filmovém festivalu v Tokiu za film Klíč k minulost...