Dvé ženy. Stejné jméno. Jeden vysněný život
Banner

Dvé ženy. Stejné jméno. Jeden vysněný život


Chci tvuj zivot perexKelly Medinová se cítí osamělá. Její syn před rokem odešel na univerzitu a její život je od té doby prázdný. Když se náhodou dozví, že ve městě žije žena se stejným jménem, jaké má ona, nedokáže na ni přestat myslet. Tato druhá Kelly Medinová má navíc miminko.


Kelly si nemůže pomoct a pořád musí na svou jmenovkyni i jejího chlapečka myslet. Zajde to dokonce tak daleko, že ji začne sledovat, a to nejen na sociálních sítích, ale i mimo ně. Jednou na sebe narazí před pediatrickou ambulancí, a tak se mezi nimi zrodí přátelství. Ne všechno je ale vždycky takové, jak to vypadá… a když jedna Kelly zmizí, ta druhá o tom možná ví víc, než by měla.


Zvědavost, ze které se stává posedlost
Knihu Chci tvůj život, kterou v českém překladu vydalo nakladatelství Ikar, napsala americká spisovatelka Amber Garza. Příběh, jež vypráví, začíná vcelku nevinně. Kelly se dozvídá o ženě se stejným jménem a je přirozeně zvědavá. Z jejího zájmu se však rychle stává znepokojující posedlost, která ji donutí dělat šílené věci. Neskončí to ani poté, co se tyto ženy spřátelí. Když se starší Kelly začne na tu mladší a jejího syna nezdravě fixovat, začnou se o ni její přátelé obávat. Protože to, co dělá, rozhodně není normální.


Spousta překvapivých zvratů
Ani život druhé Kelly není dokonalý, a to samé platí i pro ni samotnou. Ani v její povaze nechybí stinné stránky. Vztah těchto dvou žen se tak rychle změní v šílený boj. To, která z nich nakonec vyhraje, zůstává tajemstvím až do konce.


Kniha se dělí na tři části, v nichž má každá hrdinka své pasáže, takže se můžete s oběma seznámit, udělat si na ně svůj názor – a vybrat si svou oblíbenkyni. Příběh je strhující a obsahuje spoustu překvapivých a promyšlených zvratů, které vás donutí pochybovat a neustále měnit názory na všechno, co se v ději odehrává. Chci tvůj život je zkrátka thrillerem, který neodložíte, dokud nedočtete poslední stranu.

Chci tvuj zivot

CHCI TVŮJ ŽIVOT
Autorka: Amber Garza
Originální název: When I Was You
Překlad: Viktorie Košnarová
Žánr: Simona Klára Kučerová
Vydáno: Ikar, 2021
Počet stran: 312

Hodnocení: 95 %


www.knizniklub.cz/knihy/393139-chci-tvuj-zivot


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Rád se nechám překvapovat, tvrdí herec, šansoniér a filmový historik Jiří Bartoň

Barton rozhovor perexHerectví, zpěv, moderování, besedy, pedagogická činnost… I když Jiří Bartoň vystudoval filmovou a divadelní historii,věnuje se už mnoho let herectví a to nejen v divadlech. Už před časem nastudoval šansonový recitál, objevil s...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Mluvící Anglický obrázkový slovník

anglicky obrazkovy slovnik200V edici Kouzelné čtení od Albi vyšla v loňském v roce další interaktivní mluvící kniha – Anglický obrázkový slovník. Tentokrát jde o publikaci v běžném formátu s běžnými tenkými papírovými listy, což z ní dělá ...


Literatura

Mrtví prezidenti = Deadpool na hrad!

deadpool200Ztřeštěný Deadpool vtrhl v únoru nejen do kin, ale hlavně do našich komiksových končin díky nakladatelství Crew s Drákulovou výzvou. A ukázalo se, že poptávka po hláškujícím ne-tak-docela-hrdinovi je velká a proto nám vykutálený Deadpool přináší sv...

Divadlo

Tři muži v nesnázích

altBranické divadlo uvedlo ve čtvrtek 3. května premiéru komedie Tři muži v nesnázích. Typická divadelní fraška, plná zvratů, humoru a neuvěřitelných náhod je „nudolapkou“ s výborným hereckým obsazením a perfektní prací ...

Film

Masaryk – o nezlomném boji za ideály

masaryk-film-perexNa plátna českých kin vstupuje dojemný příběh, který se věnuje osudu velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí Jana Masaryka. Dějová linie se opírá o diplomatickou kariéru a napínavý životní osud bohéma s duševní c...