Je její dcera anděl, nebo zrůda?
Banner

Je její dcera anděl, nebo zrůda?Druhá tvar perexKdyž Blythe otěhotněla, přísahala si, že bude jiná než její matka. Dcerka Violet však není jako ostatní děti. Něco je s ní špatně. Nebo je to všechno jen v Blytheině hlavě?


Její manžel Fox jí pořád dokola opakuje, že si to všechno jen představuje… Když se manželům později narodí syn Sam, zdá se, že se situace uklidnila. I Violet svého bratra miluje. Nebo to tak alespoň vypadá. Jejich život se však brzy změní a Blythe bude muset čelit nelítostné pravdě.


Prvotina kanadské autorky
Knihu Druhá tvář napsala kanadská autorka Ashley Audrain. Ve své prvotině zkoumá temné stránky mateřství, a tak není divu, že jsou některé pasáže knihy znepokojující. Ashley pracovala v Penguin Books Canada, kde spolupracovala se známými a oblíbenými spisovateli, mezi něž patří například Khaled Hosseini nebo Elizabeth Gilbertová. Práci opustila, aby se mohla naplno věnovat svým dětem.


Příběh o ženě, která možná neměla být matkou
Hlavní hrdinka Blythe má tajemství. Cítí také, že ona možná být matkou neměla. Snaží se, to ano, ale i tak si připadá neschopná a má strach. Ani prapodivné náhody jí na klidu nepřidávají. Je obklopena spoustou lidí, ale na všechno je prakticky sama. Volá o pomoc, ale nikdo nic nevidí ani neslyší. Tyto pasáže jsou děsivé a zneklidňující.


Kromě příběhu Blythe se kniha věnuje i životům její mámy a babičky, díky čemuž se dozvíte, proč je Blythe taková, jaká je. Příběh je čtivě napsaný a vyniká přitažlivým a skvěle zpracovaným tématem. Místy je však trochu předvídatelný, takže je vhodný spíš pro čtenáře, kteří s tímto žánrem teprve začínají. Pokud čtete psychologické thrillery pravidelně a jistá předvídatelnost vám nepřekáží, kniha Druhá tvář vás svou stísněnou atmosférou dostane, takže se vyplatí dát jí šanci.

Druhá tvar 

DRUHÁ TVÁŘ
Autorka: Ashley Audrain
Originální název: The Push
Překlad: Viktorie Košnarová
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Ikar, 2021
Edice: Světový bestseller
Počet stran: 280

Hodnocení: 75 %


www.knizniklub.cz/knihy/440231-druha-tvar


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Michal Vaněček odpočívá tak, že píše

200 rozhovor1Letošní léto předvedlo různé podoby, kdy slunce pálilo o sto šest, na mnohé se nalepilo dovolenkové tempo (můj manžel ho nazývá „plážové“) a občas seslalo přílivy deště. Co dělají spisovatelé a ilustrátoři v létě? Jak se jim píše či kreslí po...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Jak (ne)být divný na netu aneb na rande s Feliciou Day

jak nebyt divny na netu 200Felicia Day je velmi zajímavá postava – v prvé řadě profesionální herečka, ale také člověk žijící velmi aktivně na internetu. Například založila webový kanál Geek & Soundry a je autorkou nebo herečkou v mnoha inter...


Literatura

Intimní historie od antiky po baroko

intimni historie vondruska 200Intimní historie od antiky po baroko je velmi zajímavá kniha. Týká se věcí, o kterých se ve společnosti dříve příliš nemluvilo, ale přesto se o ně lidstvo svým způsobem neustále zajímá. Důkaz...

Divadlo

Divadelní Rock for People

Letošní, 18. ročník Rock for People byl beze sporu výjimečný po všech stránkách a jen tak někdo na něj nezapomene. Jedním z těch unikátů byla i rozsáhlá divadelní scéna s bohatým programem. Na některých festivalech se čas od času najde prostor ...

Film

Národní filmový archiv se představuje

generaceNárodní filmový archiv (dále NFA), jemuž lze zazlívat jedině to, že dosud nenakutal dějiny národní kinematografie, což se pravidelně děje nejen u našich sousedů (a na Slovensku už v druhém rozšířeném pojednání), vedle přehledných katalogů filmové tvorby...