Nejen děti jsou zákeřné. Stejní mohou být i rodiče
Banner

Nejen děti jsou zákeřné. Stejní mohou být i rodiče

vsechny tvoje lzi perexSadie Roperové se rozpadlo manželství, a tak se s dcerou přestěhovala do rodného domu. Chce začít znovu, ale moc se jí nedaří. Její dcera nezapadá mezi své spolužáky na elitní škole a Sadie zas nedokáže navázat přátelský vztah s ostatními matkami.


Když se ale ukáže, že je Sadie také absolventkou školy, matky změní názor. Zejména jejich vůdkyně trvá na tom, aby zapomněly na staré neshody, a začaly se přátelit. Sadie souhlasí jen kvůli tomu, aby dceři usnadnila pobyt ve škole. Když jí kamarádka nabídne vytouženou práci, zdá se, že její život bude v pořádku. Co když se ale poblíž nachází někdo, kdo by mohl všechno zničit?


Novinka od autorky Krvavého pomeranče
Autorkou knih Všechny tvoje lži, kterou vydává Nakladatelství Ikar, je britská spisovatelka Harriet Tyce. Tu mohou čtenáři znát díky jejími bestselleru Krvavý pomeranč, který vyšel v roce 2019.


Psychologický román pro ženy s prvky thrilleru
V knize je kladen důraz zejména na vztahy, a tak zaujme především ženy. Příběh se zaměřuje na dvě témata – snahu zapadnout do nového kolektivu a obhajobu učitele, kterého jeho studentka obvinila ze sexuálního zneužití. Mezi těmito kapitolami se nacházejí i několikastránkové části psané kurzivou, z nichž vyplývá, že se schyluje k něčemu strašnému. Příběh je psaný v první osobě, a tak se s hrdinkou můžete snadno ztotožnit.


Sadie i její dcera Robin jsou sympatické a jejich snaha najít své místo v novém kolektivu přirozená, ale náročná, protože ostatní matky a jejich dcery dokážou i bezvýznamné maličkosti nafouknout do absurdních rozměrů. Tyto části jsou jen těžce uvěřitelné, ale kdoví, jak to chodí na elitních anglických školách…


Kniha je tak především psychologickým románem, který zkoumá schopnost začít znovu v jiném prostředí, skloubení práce a rodičovství, potřebu přátelských vztahů a přijetí a snahu vyrovnat se s minulostí. To všechno ozvláštňuje příměs thrilleru, která příběhu dodává mírné napětí. I když je tempo vyprávění poklidné, na konci dostane prostor i akce a překvapivé rozuzlení.

vsechny tvoje lzi

Všechny tvoje lži
Autor: Harriet Tyce
Překlad: Jana Vlčková
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Ikar, 2021
Počet stran: 376

Hodnocení: 75 %


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Rozhovor - Henrich Šiška

heno 200Rozhovor - Henrich Šiška alias Heňo
„Nejsou všechny věci jenom tak, jak vypadají.“

...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Češka v Kanadě

altÚtlá knížka Sousedka ze Skalistých hor se vám vejde akorát do kabelky. Dá se číst kdykoliv, můžete začít odkudkoliv a nemusíte o tématu moc přemýšlet. Ano, je to taková knížka do vlaku, autobusu – prostě na cesty. Nic víc, nic míň.


Literatura

Dokonalá kniha? Dokonalé stopy!

dokonale stopy 200V květnu vyšla v nakladatelství Plus neobyčejná kniha Dokonalé stopy od autorky Helen Fieldsové. Máme štěstí, že se jedná o první díl série Inspektor Luc Callanach, která nám představí dvojici vyšetřovatelů - krasavce Luca Callan...

Divadlo

Vražedkyně nebo oběť?

lady macbeth z ujezdu perexMladá Kateřina vede na první pohled záviděníhodný život. Výhodný sňatek jí zabezpečil dobré společenské postavení, bohatství a pohodlí. Okradl ji však o její svobodu a vášnivou touhu žít naplno. Manžela víc ...

Film

Odvaha je jediným životním měřítkem, když něco opravdu chceme, uděláme cokoliv

Milovana

Dnes vám nabídnu tip na starší švédský kousek Till det som är vackert, u nás uvedený pod názvem Milovaná. V hlavní roli zde uvidíme Alicii Vikander - tento snímek jí otevřel dveře do světa filmu a upozornila jím na sebe. Za roli Katariny byla ocen...