Pět kamarádek. Která z nich spí s jejím manželem?

Pět kamarádek. Která z nich spí s jejím manželem?

Tisk

Jedna z peti perexEditina oslava čtyřicátých narozenin by byla dokonalá, kdyby nebylo jedné nenadálé události. Náhodou se dozvěděla, že ji její manžel podvádí. A to nebylo to nejhorší.


Jeho milenkou je totiž žena, která také byla na Editině oslavě – což znamená, že to je jedna z jejich pěti kamarádek. Která z nich je ale taková potvora, že se před ní tváří jako kamarádka a za jejími zády jí spí s manželem? Edita se pouští do pátrání a je odhodlaná zjistit, kdo jí lže. Dokáže identitu manželovy milenky odhalit?

Kniha od oblíbené české autorky

Knihu Jedna z pěti napsala Dagmar Digma Čechová, redaktorka, editorka a korektorka. Ta si oblibu čtenářů získala díky svým předešlým ženským románům Nemusíš!, Nesejdeš z cesty a Okno s dívkou a ptáčkem, které, stejně jako její novinku, vydalo Nakladatelství Moba.

Příběhy šesti žen

Úvodní scéna je napínavá a hned vzbudí čtenářovu zvědavost. Edita je odhodlaná zjistit pravdu, a tak si sestaví seznam podezřelých, z nichž chce vylučovací metodou odhalit manželovu milenku. Pátrání však nejde tak, jak si představovala, a ukazuje se, že ženy, o kterých mluvila jako o kamarádkách, vlastně vůbec neznala. Do popředí se tak dostávají příběhy pěti žen, jejichž životy vůbec nejsou takové, jaké vypadají. Důležitý je ale i příběh samotné Edity a jejího rozpadajícího se manželství.

Osudy těchto žen jsou zpracovány realisticky a uvěřitelně. To, co autorka popisuje, se klidně může odehrávat i ve vašem okolí – a to bez toho, abyste o tom věděli. Umění zachytit realitu všedních dní je ostatně autorčinou nejsilnější stránkou.

Lze zachránit narušený vztah?

Během svého pátrání začne Edita psát blog, na kterém se upřímně svěřuje se svými nejtajnějšími myšlenkami a pocity. Tyto zápisky knihu ozvláštňují a umožňují čtenářkám Editu důkladně poznat a vcítit se do ní. Edita si klade jednu otázku: Kdy se oplatí o vztah bojovat a kdy je lepší jej ukončit? Velmi rychle však zjistí, že na vztahy žádné poučky neplatí a že musí najít řešení, které je nejvhodnější pro všechny.

Pokud jde o manželovu milenku, v knize se dají najít určité náznaky, takže pokud si je všimnete, překvapeni nebudete. Pokud je nezaznamenáte, čeká vás zajímavý zvrat. Její odhalení ale není nejdůležitější. Nejvíc pozornosti je věnováno rozvíjejícímu se přátelství Edity a ostatních žen, které se postupně mění a upevňuje.

Jedna z peti

JEDNA Z PĚTI
Autorka: Dagmar Digma Čechová
Žánr: román pro ženy
Vydáno: MOBA, 2022
Počet stran: 256

Hodnocení: 80 % 

www.mobaknihy.cz/jedna-z-peti.html


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Arnošt Vašíček: Musí to být láska na první pohled. Šíleně bláznivá, která vás pohltí

archiv Arnošt VašíčekPZe svých cest za odhalováním záhad a tajemna si přivezl spisovatel a scénárista Arnošt Vašíček řadu velmi zajímavých artefaktů a sám sbírá muzejní repliky záhadných archeologických nálezů. A právě téměř dvě stovky jedinečných exponátů, které ...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Jak číst romány jako profesor

Jak cist romany 200Mírně nadsazený název knihy a jasně oranžový obal mě okamžitě zaujal. Dělá si z nás autor legraci? Myslí to vážně? Brnká na struny našeho ega, abychom nahlédli a byli vtaženi do jeho úvah? Jsme vyzýváni k polemice? Nebo o co vla...


Literatura

Město plné oken aneb když střela může přijít odkudkoliv...

mesto plne oken 200V nakladatelství Kalibr vyšel první díl ze série s „geniálním, zábavným a totálně nesnesitelným vyšetřovatelem“ od Roberta Pobiho s názvem Město plné oken.

...

Divadlo

Zlínské divadlo nabízí v inscenaci Kytice sugestivní adaptaci nejčtenější české klasiky

kytice200

I když je režisér Dodo Gombár originálně svůj, jeho divadelní dramatizace Erbenovy ikonické Kytice mě zaujala. Viděl jsem ji minulý týden z osmé řady, a jsem tomu rád. Samozřejmě, před časem jsem viděl i televizn...

Film

ČT Art slaví. Diváci se mají na co těšit.

PRAHA – 21.8. 2014. Při příležitosti oslav ročního vysílání, představila alternativní ČT Art veřejnosti „fajnšmekrovsky“ přichystanou nabídku podzimního vysílacího schématu včetně dvanácti premiér a tří přímých přenosů v prvním záříjovém týdnu.

 

...