Sestřičky z nemocnice Nightingale a druhá světová válka

Sestřičky z nemocnice Nightingale a druhá světová válka

Sestricky a valka perexDora je matkou dvojčat, ale protože chce pomoct válečnému úsilí, vrací se do nemocnice Nightingale. Jennifer a Cissy, pravidelné návštěvnice podniků ve West Endu, chtějí pečovat o zraněné vojáky, a tak se přihlásí jako dobrovolnice.

 


Brzy však zjistí, že ošetřovatelství není takové, jaké si jej představovaly. Pro plachou Eve zas nemocnice představuje vítaný únik z domácího prostředí, ale brzy pochopí, že život dobrovolnice v době války vůbec není snadný. Dokážou se sestry semknout, i když kolem nich zuří válka? A přežije jejich nemocnice bombardování?

Šestá kniha z oblíbené série
Autorkou knihy Sestřičky a zuřící válka je anglická spisovatelka a novinářka Donna Douglas. Ta psala moderní romance, ale toužila po změně, a tak nezaváhala, když dostala nabídku napsat příběh zasazený do londýnské nemocnice třicátých let. Tento příběh se stal tak oblíbeným, že přerostl v úspěšnou sérií. Sestřičky a zuřící válka jsou jejím šestým dílem.

Nemocnice uprostřed bombardování
Tato kniha se odehrává během druhé světové války. Londýn je bombardován a jeho obyvatelé se musí snažit žít normální život. Autorka skvěle vystihla atmosféru válečného Londýna, odvahu a odhodlání jeho obyvatel. Nejdůležitější je ale dění v nemocnici, do něhož válka také významně zasáhla a změnila jej od základů. Setkáte se zde téměř se všemi postavami z minulých dílů, ale nejvíc prostoru je věnováno Doře a dobrovolnicím Jennifer, Cissy a Eve, jejich vztahům s rodinou a přáteli i vztahům milostným. Autorka hrdinky popsala uvěřitelně. Soustředí se na jejich sny, touhy i obavy a nebojí se ukázat i jejich stinné stránky. A právě proto působí dívky tak skutečně.

Pokud tedy hledáte inteligentní ženský román se sympatickými hrdinkami a realistickým dějem, sáhněte po knihách ze série Nemocnice Nightingale. Uvidíte, že vás nezklamou.

Sestricky a valka

SESTŘIČKY A ZUŘÍCÍ VÁLKA
Autorka: Donna Douglas
Originální název: Nightingales at War
Překlad: Petra Klůfová-Štechová
Žánr: román pro ženy
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 368

Hodnocení: 100 %

www.knizniklub.cz/knihy/522304-sestricky-a-zurici-valka


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

„Mám prostě zvířata i kytky rád“, říká leader kapely KEKS Štěpán Kojan

Štěpán KojanKEKS je čtyřčlenná česká rocková hudební skupina. Kapela byla založena roku 1981, zprvu hráli pouze v okolí Benešova, nicméně v průběhu let se jejich působnost rozšířila. KEKS má poměrně stálé složení, čase...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

O nelidskosti businessu

Vyhoda spokojenosti 200Shawn Achor je populárním psychologem a také autorem knihy s názvem Výhoda spokojenosti, kterou u nás  vydalo nakladatelství ANAG. Achor se dlouhodobě zabývá využitím a podporou lidského po...


Literatura

Nové pohádky kouzelné lucerny jsou výletem do vizualizace

nove pohadky 200Nemůžu vše svádět na příjemný hlas paní Nadi Konvalinkové, ale dlouhé dny jsem si pamatovala jenom pohádku o tom, jak pomáhám ve veterinární ordinaci u zvířátek. A pak matně něco o krokodýlovi. A to byl konec. Na dlouhé dny konec. Ano, ...

Divadlo

Příliš drahý jed. Švandovo divadlo uvede hru o smrti agenta Litviněnka

Prilis drahy jed 200Příliš drahý jed, inscenaci o případu otravy Alexandra Litviněnka, agenta ruských i britských tajných služeb, uvede 6. listopadu ve Velkém sále pražské Švandovo divadlo. Hra britské dramatičky Lucy Prebble na motivy knihy Luka H...

Film

V Karlových Varech se představí Kendži Mizoguči

Mizoguci perexLetošní 52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (koná se ve dnech 30.6. – 8.7.2017) nabídne průřez tvorbou japonského režiséra KENDŽIHO MIZOGUČIHO (1898-1956). Tento - bohužel až na sklonku svého života - proslavený tvůrce patří mezi ...