Sestřičky z nemocnice Nightingale a druhá světová válka
Banner

Sestřičky z nemocnice Nightingale a druhá světová válka

Tisk

Sestricky a valka perexDora je matkou dvojčat, ale protože chce pomoct válečnému úsilí, vrací se do nemocnice Nightingale. Jennifer a Cissy, pravidelné návštěvnice podniků ve West Endu, chtějí pečovat o zraněné vojáky, a tak se přihlásí jako dobrovolnice.

 


Brzy však zjistí, že ošetřovatelství není takové, jaké si jej představovaly. Pro plachou Eve zas nemocnice představuje vítaný únik z domácího prostředí, ale brzy pochopí, že život dobrovolnice v době války vůbec není snadný. Dokážou se sestry semknout, i když kolem nich zuří válka? A přežije jejich nemocnice bombardování?

Šestá kniha z oblíbené série
Autorkou knihy Sestřičky a zuřící válka je anglická spisovatelka a novinářka Donna Douglas. Ta psala moderní romance, ale toužila po změně, a tak nezaváhala, když dostala nabídku napsat příběh zasazený do londýnské nemocnice třicátých let. Tento příběh se stal tak oblíbeným, že přerostl v úspěšnou sérií. Sestřičky a zuřící válka jsou jejím šestým dílem.

Nemocnice uprostřed bombardování
Tato kniha se odehrává během druhé světové války. Londýn je bombardován a jeho obyvatelé se musí snažit žít normální život. Autorka skvěle vystihla atmosféru válečného Londýna, odvahu a odhodlání jeho obyvatel. Nejdůležitější je ale dění v nemocnici, do něhož válka také významně zasáhla a změnila jej od základů. Setkáte se zde téměř se všemi postavami z minulých dílů, ale nejvíc prostoru je věnováno Doře a dobrovolnicím Jennifer, Cissy a Eve, jejich vztahům s rodinou a přáteli i vztahům milostným. Autorka hrdinky popsala uvěřitelně. Soustředí se na jejich sny, touhy i obavy a nebojí se ukázat i jejich stinné stránky. A právě proto působí dívky tak skutečně.

Pokud tedy hledáte inteligentní ženský román se sympatickými hrdinkami a realistickým dějem, sáhněte po knihách ze série Nemocnice Nightingale. Uvidíte, že vás nezklamou.

Sestricky a valka

SESTŘIČKY A ZUŘÍCÍ VÁLKA
Autorka: Donna Douglas
Originální název: Nightingales at War
Překlad: Petra Klůfová-Štechová
Žánr: román pro ženy
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 368

Hodnocení: 100 %

www.knizniklub.cz/knihy/522304-sestricky-a-zurici-valka


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Neviem či som si to tak vymodlila, ale aj pre mňa to bol spevácky najlepšie odspievaný koncert

ZEA200Speváčka ZEA, vlastným menom Alžbeta Ferencová, vystúpila na hudobnom festivale Pohoda v Trenčíne po prvýkrát. Ide o mladú speváčku, ktorá odštartovala svoju kariéru a len nedávno vydala prvý debutový album Burning light. Jej hlas je výnimočný to poznamena...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Nejosobnější případ Matěje Mynáře

hrichy-otcu200Martin Stručovský patří mezi mé oblíbené české spisovatele a jak už jsem uváděla v předchozích recenzím, jsem ochotná díky němu číst dlouho do noci. Proto jsem měla velkou radost, když se konečně objevila další kniha s Matějem Mynářem.

...

Literatura

Jakubiskovo živé stříbro imaginace

jakubisko Zive stribro 200Na konci dubna oslavil režisér Juraj Jakubisko, kdysi jeden z nejmladších aktérů československé nové vlny, pětasedmdesátiny. Česká televize k tomu nachystala sérii jeho filmů a sám Jakubisko<...

Divadlo

Tajem staré lišky Báry Hrzánové: Báječný životopis svérázné herečky

hrzanova 200Životopisné knihy jsou mojí vášní. Ne, že bych je vyhledávala, ale když se mi dostanou do ruky, nepohrdnu a patřičně si je vychutnávám: pokaždé totiž mají jinou chuť. Záleží na osobnosti, o které je tu psáno. Jinak si čtu o Nigelle Lawson, jinak o Frediem Mercurym.

...

Film

Vyšla další kniha o Vladimíru Menšíkovi

mensi200O Vladimíru Menšíkovi jsme si mohli přečíst řadu knížek - jak ty drbavé, tak s menšími či většími ambicemi. Nyní k  nim přistupuje tlustý, téměř sedmisetstránkový spis Lumíra Holčáka VLADIMÍR MENŠÍK A JEHO FILMY. Autor se rozhodl pro nezvyklý postup: v c...