Pokusila se utéct před svou minulostí. Nakonec jí vběhla přímo do náručí

Pokusila se utéct před svou minulostí. Nakonec jí vběhla přímo do náručí

Tisk

Posledni lzi perexJenna Masonová má dokonalý život. Je úspěšnou animátorkou. Bydlí v nádherném domku u pláže. Má milovaného syna Joshe, který po ní zdědil umělecké nadání. Její okolí nemá ani nejmenší tušení, že kdysi byla někým úplně jiným. Lily Carsonovou, mladou matkou utíkající pred tajemstvím, které se nikdo nikdy nesmí dozvědět.

Po letech nekonečného stěhování Jenna vyslyší synovu prosbu a usadí se. Josh touží po normálním životě, ve kterém mají místo kamarádi i jistá stabilita. Jenna samu sebe přesvědčí, že už jim nehrozí žádné nebezpečí. Naneštěstí však jeden ambiciózní reportér zjistí, kdo Jenna je, a přivede k ní odcizeného otce. Zoufalá Jenna se rozhodne pro další útěk, ale její syn zmizí. Rozhodne se proto vyhledat člověka, o kterém si myslela, že ho už nikdy neuvidí: Joshova otce. Dokážou najít svého syna?

Novinka od autorky bestsellerů
Knihu Poslední lži, která navazuje na román Poslední slova, napsala americká spisovatelka Kerry Lonsdale. Ta je autorkou bestsellerů Všechny vlny oceánu a série Všechno, co máme (Všechno, co máme, Všechno, co jsme opustili, Všechno, co dáme). Její díla byla přeložena do více než sedmadvaceti jazyků. S manželem a dvěma dětmi žije v severní Kalifornii.

Co mohou způsobit stará tajemství?
Dramatický příběh sourozenců Carsonových pokračuje a tentokrát se věnuje Lily, jejíž dramatický osud byl nastíněn už v prvním díle této rodinné ságy. Tentokrát se ale dozvíte mnohem více podrobností a zjistíte, jak všechno, co se odehrálo, vnímala ona. Nečetli jste první díl série? Nevadí, tuto knihu lze číst i samostatně. Pokud děj předešlé knihy znáte, je dost možné, že vás Poslední lži nebudou tolik bavit, protože už od začátku budete vědět, jak to dopadne.

Tajemství, které se odhalí až na konci, nemusí všem čtenářům připadat nijak hrozné, ale pro život Lily mělo fatální následky. Lží, zrada, podvody, odpuštění... to všechno ji navždy poznamenalo a změnilo. Její pocity jsou velmi dobře vykresleny, a tak se s ní snadno ztotožníte. Její cesta ale není snadná. Je plná překvapivých zvratů, které nelze předvídat a které zaskočí nejen ji samotnou, ale i čtenáře. Tato sága o jedné komplikované rodině má všechno, co od podobných příběhů očekáváte, a tak je pro milovníky tohoto žánru rozhodně skvělou volbou.

Posledni lzi

POSLEDNÍ LŽI
Autorka: Kerry Lonsdale
Originální název: No More Lies
Překlad: Petra Florianová
Žánr: thriller
Vydáno: Ikar, 2023
Počet stran: 360

Hodnocení: 80 %

www.knizniklub.cz/knihy/593907-posledni-lzi.html


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Hořice

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Scrutonov sprievodca vínom a životom

scr200Myslíte si, že máte vzťah k vínu? Určite sa mýlite!

...

Literatura

Pozor, Sleduje tě!

sleduje te 200V říjnu vydalo nakladatelství Kalibr napínavou detektivní knihu Sleduje tě britského autora Charlieho Gallaghera, která by rozhodně neměla ujít vaši pozornosti, holdujete-li tomuto žánru.

...

Divadlo

Muzikál Mamma Mia! na prknech divadla Hybernia

Mia 200Muzikál Mamma Mia! patří bezesporu k nejslavnějším muzikálům světa. I u nás má tento muzikál úspěch. Prodalo se přes 250 000 vstupenek. Proto je muzikál obnoven a během léta se dočkáte 32 exkluzivních představení. V českém znění. Hra...

Film

O myšce a medvědovi aneb přátelství se učit také musíme?

Ernest-et-Celestine 200V těchto skutečně vydařených zimních dnech do našich kin přichází nová animovaná filmová pohádka O myšce a medvědovi, tentokrát konečně z evropského kontinentu, ze sladké Francie. Příběh neobyčejného přátel...