Pokusila se utéct před svou minulostí. Nakonec jí vběhla přímo do náručí

Pokusila se utéct před svou minulostí. Nakonec jí vběhla přímo do náručí

Tisk

Posledni lzi perexJenna Masonová má dokonalý život. Je úspěšnou animátorkou. Bydlí v nádherném domku u pláže. Má milovaného syna Joshe, který po ní zdědil umělecké nadání. Její okolí nemá ani nejmenší tušení, že kdysi byla někým úplně jiným. Lily Carsonovou, mladou matkou utíkající pred tajemstvím, které se nikdo nikdy nesmí dozvědět.

Po letech nekonečného stěhování Jenna vyslyší synovu prosbu a usadí se. Josh touží po normálním životě, ve kterém mají místo kamarádi i jistá stabilita. Jenna samu sebe přesvědčí, že už jim nehrozí žádné nebezpečí. Naneštěstí však jeden ambiciózní reportér zjistí, kdo Jenna je, a přivede k ní odcizeného otce. Zoufalá Jenna se rozhodne pro další útěk, ale její syn zmizí. Rozhodne se proto vyhledat člověka, o kterém si myslela, že ho už nikdy neuvidí: Joshova otce. Dokážou najít svého syna?

Novinka od autorky bestsellerů
Knihu Poslední lži, která navazuje na román Poslední slova, napsala americká spisovatelka Kerry Lonsdale. Ta je autorkou bestsellerů Všechny vlny oceánu a série Všechno, co máme (Všechno, co máme, Všechno, co jsme opustili, Všechno, co dáme). Její díla byla přeložena do více než sedmadvaceti jazyků. S manželem a dvěma dětmi žije v severní Kalifornii.

Co mohou způsobit stará tajemství?
Dramatický příběh sourozenců Carsonových pokračuje a tentokrát se věnuje Lily, jejíž dramatický osud byl nastíněn už v prvním díle této rodinné ságy. Tentokrát se ale dozvíte mnohem více podrobností a zjistíte, jak všechno, co se odehrálo, vnímala ona. Nečetli jste první díl série? Nevadí, tuto knihu lze číst i samostatně. Pokud děj předešlé knihy znáte, je dost možné, že vás Poslední lži nebudou tolik bavit, protože už od začátku budete vědět, jak to dopadne.

Tajemství, které se odhalí až na konci, nemusí všem čtenářům připadat nijak hrozné, ale pro život Lily mělo fatální následky. Lží, zrada, podvody, odpuštění... to všechno ji navždy poznamenalo a změnilo. Její pocity jsou velmi dobře vykresleny, a tak se s ní snadno ztotožníte. Její cesta ale není snadná. Je plná překvapivých zvratů, které nelze předvídat a které zaskočí nejen ji samotnou, ale i čtenáře. Tato sága o jedné komplikované rodině má všechno, co od podobných příběhů očekáváte, a tak je pro milovníky tohoto žánru rozhodně skvělou volbou.

Posledni lzi

POSLEDNÍ LŽI
Autorka: Kerry Lonsdale
Originální název: No More Lies
Překlad: Petra Florianová
Žánr: thriller
Vydáno: Ikar, 2023
Počet stran: 360

Hodnocení: 80 %

www.knizniklub.cz/knihy/593907-posledni-lzi.html


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, U Mokřinky

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Brownovo Inferno: Peklo pro Langdona i čtenáře

inferno perexV žebříčku nejprodávanějších knih se novinka Dana Browna, nesoucí název Inferno, drží na předních místech již několik měsíců. Jedna z nejočekávanějších knih loňského roku se může pochlubit i velkým počtem kladných ohlasů. Jsou...


Literatura

Svoboda projevu: Od Sokrata po sociální sítě

svoboda projevuKniha, která ukazuje, že svoboda projevu byla vždy účinná v boji proti útlaku. "Cenzura vždy vedla k tyranii; brání lidem, aby se ozvali, když jsou okrádáni o své svobody." "Boj o svobodný projev nikdy nekončí. Nedá se vyhrát ani prohrát...

Divadlo

Přímý přenos derniéry inscenace Korespondence V+W z Divadla Na zábradlí uvidí fanoušci v kinech po celé ČR

Korespondence200Divadlo Na zábradlí se po deseti letech loučí s úspěšnou inscenací Korespondence V+W v režii Jana Mikuláška. Ve spolupráci s filmovou distribuční společností Aerofilms bude vyprodanou derniéru 27. června zároveň živě přenášet do kinosálů ...

Film

Léčivá marihuana a její legalizace

pohled zevnitr lecive vlastnosti marihuany 200Zelená barva rostlin marihuany dala jméno jedné oblasti v severní Kalifornii. Smaragdový trojúhelník (Emerald Triangle) je místem, kde jsou dvě třetiny obyva...