Rockerka Ina Urbanová to roztočila na Náplavce

Rockerka Ina Urbanová to roztočila na Náplavce

Tisk

ina perexNáplavka je v létě oblíbeným místem mnoha Pražanů i jedinců, kteří přijedou do hlavního města na výlet nebo na víkend. Na lodi Cargo Gallery, kotvící na smíchovské straně pražské Náplavky, nedávno koncertovala rocková zpěvačka Ina Urbanová s kapelou Ina Hany Bany. Svoji kamarádku přišla podpořit také herečka Michaela Kuklová s přítelem Josefem Wittnerem.

 


„S Míšou jsme dlouholeté kámošky, účinkovaly jsme spolu v Tajemství, muzikálu Daniela Landy. Máme rodinné domy blízko sebe, chodíme společně na houby, potkáváme kance a podobně,“ zasmála se Ina Urbanová, známá z muzikálů Hair a Jack Rozparovač či z filmu Kvaska. „Vždy, když jsme spolu, umíme se ohromně bavit a smát. Mám radost, že je Míša spokojená se svým partnerem Pepou. Je vidět, že je fakt zamilovaná, a jenom září jako slunce. To jí samozřejmě moc přeji. Konečně se mi podařilo vytáhnout ji na moje vystoupení, byť tentokrát výjimečně akustické,“dodala zpěvačka s tím, že Michaelu s Josefem vyzvala i k účinkování ve svém připravovaném videoklipu.

ina 1

Publikum, které dorazilo na koncert, bylo vesměs překvapeno, jak moderní podpalubí loď Cargo Gallery má. „Úplně jsem zapomněla na to, že jsem na lodi, vypadá to tady jako ve skvěle zařízeném klubu,“ nechala se slyšet jedna z fanynek. Zvuk byl rovněž skvělý, stejně tak atmosféra. Pódiovým hostem Iny Urbanové byla operní pěvkyně Lenka Jančíková – spojení rockového a klasického hlasu vyznělo velmi zajímavě. V „kotli“ pod pódiem nechyběl ani Leo Holan, kytarista skupiny Škwor, v jehož studio momentálně vzniká Inino nové CD.

ina 2

Kromě Michaely Kuklové přijala pozvání i Lucie Junková z neziskové organizace Galerie Silných Srdcí, jež během nouzového stavu – za pomoci Iny Urbanové, švadlenek a dalších dobrovolníků – zajišťovala zdarma roušky pro nejrůznější nemocnice a jiná zdravotnická zařízení. Na této charitativní činnosti se spolupodílel i spisovatel, moderátor a zpěvák Richard Sacher, jenž se taktéž dostavil na koncert skupiny Ina Hany Bany a vtipně ho uvedl. Zhruba po půlhodině ho Ina Urbanová nečekaně pozvala zpátky na pódium. „Richie, tady máš mikrofon a zazpívej nám něco, já si aspoň dám na chvíli pauzu,“ řekla a odběhla do zákulisí. Richard se nenechal zaskočit a po rychlé domluvě s kytaristou naživo zazpíval píseň od Elvise Presleyho. Po svém koncertě Ina přenechala pódium kapele Růžová budoucnost, složené ze samých doktorů.

Foto – Michal Touš


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Tapír

  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Kniha Smrtící byznys je dva v jednom - napínavý příběh a současně osvěta“

hindrakova 200Spisovatelka Hana Hindráková před pár dny vydala knihu Smrtící byznys týkající se tématu falešných léků, o kterou jste nedávno soutěžili na našem webu. My jsme toho využili a položili spisovatelce několik otázek.

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Lahodně s Ellou? V českých podmínkách taky trochu draze

ella 200S blogery a food blogery jakoby se roztrhl pytel. Dnešní doba plná moderních technologií nahrává tomu, aby se někteří z nich stali známými téměř ze dne na den. A třeba Elle Woodward se podařilo po založení jejího blogu dokonce vydat knihu. A co jí k ...

Z archivu...


Literatura

Jiří Hájíček Vzpomínkami na jednu vesnickou tancovačku dal vědět o svém talentu

Hajicek 200Po dvou letech se pachatel vrátil na místo činu. Jiří Hájíček se opět spisovatelsky zatoulal do vesnic a měst jižních Čech, na místa, kde se odehrávají příběhy jeho nových povídek. Do kraje, ze kterého vzešel před dvěma lety jeho oceněný román Ry...

Divadlo

Sen noci svatojánské : Shakespeare by se nejspíš divil

sen noci svatojanskeV sobotu 13. října 2012 se ve zlínském Městském divadle uskutečnila premiéra komedie z pera mistra svého oboru Williama Shakespeara Sen noci svatojánské. Přicházející noc byla říjnová a ch...

Film

Filmová propaganda v sovětském Rusku a nacistickém Německu

pro200Richard Taylor se v záslužné knize Filmová propaganda zaměřil na prvoplánová propagandistická díla, která vychvalovala přednosti nejproslulejších totalitních režimů světových dějin, bolševického a nacistického, usilujících o vytvoření ideálního "nového člov...