Medicinské karty: Je vám blízké téma symboliky zvířat?
Kultura21.cz

Medicinské karty: Je vám blízké téma symboliky zvířat?

medicinske-karty

Pokud je vám blízké téma symboliky zvířat, pak budete spokojeni s Medicinskými kartami, se kterými se ponoříte do světa zvířecího smýšlení, cítění a vnímání. Do symboliky, kterou nese každé zvíře. Symboliky, kterou se zabývají snad všechny starobylé přírodní národy.

Ze síly zvířat se můžeme učit, odtud pochází i tzv. „totemové zvíře“ či jinak řečeno „silové zvíře“, jednoduše řečeno podpora, kterou každý máme a dostáváme ve chvíli, kdy o to požádáme. A nemusí to být jen zvíře, které máme rádi. Šamané říkali, že je to takové zvíře, které za vámi přichází ve snu, nebo jen tak, napadne vás… a v tu chvíli pro vás má nějaké sdělení.

Pustit k sobě Medicinské karty znamená ponořit se do klidu a hluboké moudrosti, která je hlubší než to, co se dá běžně z jakýchkoliv jiných karet vyčíst. Proto to nejsou dle mého názoru karty vhodné na úplně obyčejné výklady, ale pro chvíle, kdy potřebujete s nutností a vděčností zároveň získat informace ze svého nitra, od své duše, od svého osudu...

Ta chvíle, kdy k sobě člověk povolává silové zvíře, aby mu poradilo, jak dál…je pro každého z nás nesmírně důležitá. 

Které zvíře je to vaše?

Zajímavým způsobem výkladu je hloubání nad zvířetem v knížce, které máte rádi. I k síle tohoto zvířete tíhneme. Všímat si pak můžeme i zvířat, která nás nově zaujímají v běžném životě, která potkáváme na svých cestách životem nebo třeba v televizi. Vypadá to, že to není náhoda.

Noříme se tak hravým způsobem do hloubky své duše a zkoumáme, jak na nás zvířecí energie působí.

Pro někoho je hlubokým fascinujícím jevem.

Jiného nechává zvířecí symbolika chladným.

Já chápu obě strany, protože tyto stavy se mi střídají. Jsou chvíle, kdy ráda ke zvířatům přijdu. Ale většinu času využívám výklady jiné. A proto jsem zastáncem toho, že Medicinské karty jsou tu jen pro vzácné chvíle.

To si vás pak zavolají…

medicinske-karty

O Medicinských kartách: Jamie Sams, David Carson, ilustrace Angela Verneke: Umožní nám poznat starou magickou sílu zvířat a pomoci nalézt rovnováhu na naší životní cestě. Zdroj uzdravení a síly a pochopení složitých životních situací.

Vydalo nakladatelství Synergie, 2021, www.synergiepublishing.com


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Tapír

  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      
  • Rozhovory na e-tapírovi
    Na našem webu www.e-tapir.cz budeme celý letošní rok publikovat rozhovory s našimi kreslíři. Nyní si můžete přečíst rozhovory s Romanem...

Videorecenze knih

Rozhovor

Kristýna Trpková: „,Já se pořád víc než za spisovatele považuju za čtenářku, takže svoje knihy píšu hodně intuitivně.“

kristyna trpkova 200Kristýna Trpková žije v Holicích. Pracovala jako disponentka zákaznického servisu, nyní se věnuje péči o tři malé děti. Od sedmi let hraje na klavír, kromě toho ve volném čase ráda zpívá, jezdí na kolečkových bruslích nebo peče. P...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Potvrzeno: Změna územního plánu louky Na Hupech nebude!

louka perexZastupitelstvo hlavního města Prahy na svém jednání dne 15. října 2020 potvrdilo, že všechny tři podněty na změnu územního plánu na louce Na Hupech v Praze 12 ze zelené rekreační plochy na veřejnou vybavenost jsou zamítnuty nebo zastaveny.

<...

Literatura

Humbook tip: Odpočiňte si u pořádné love story s Jenny Hanovou

jenny hanova200Druhou říjnovou sobotu, tedy 7. října se v Praze koná Humbook festival, zaměřený především na young adult literaturu. Návštěvníci se v rámci něj mohou osobně setkat se světovými i českými autory, redaktory, překladateli a bloggery a užít si ...

Divadlo

Dárkové poukázky Letních shakespearovských slavností přináší nevšední zážitky, a ještě něco navíc

shakespeare 200Od 1. prosince jsou v síti Ticketmaster v prodeji Dárkové ePoukazy na Letní shakespearovské slavnosti 2022. Krásný vánoční dárek v podobě ePoukazu umožní příznivcům Slavností obdarovat své blízké, a kromě bohaté nabídky představení gar...

Film

I ten nejmenší zvuk vás může zabít

Tiche misto perexLee (John Krasinski) a Evelyn (Emily Blunt) Abbottovi vychovávají tři děti. Zatím jsou všichni naživu. Jejich nejstarší dcera je neslyšící, a proto byla pro ně znalost znakové řeči absolutní nutností. A právě to jim možná zachránilo...