Jasně daná cena, kurýr zdarma a peníze hned. Restorio maximálně zjednodušuje prodej použitých knih

Jasně daná cena, kurýr zdarma a peníze hned. Restorio maximálně zjednodušuje prodej použitých knih

Tisk

restorio 200Prodávající obdrží za knihy celou slíbenou částku na účet. Bez ohledu na to, jestli se jeho knihy prodají nebo ne. „Riziko, že se neprodají, na sebe bereme my,“ vysvětluje Roman Frajt, zakladatel Restoria, který je podepsán například i pod úspěšnými portály vykupujeme-online.cz a online-antikvariat.cz.

 

Nový web Restorio.cz umožňuje čtenářům nakupovat i prodávat knihy zároveň. Majetkově do něj s Romanem Frajtem vstoupilo i nakladatelství Albatros Media.

Na současném českém knižním trhu stoupá zájem o vracení použitých knih do oběhu. Jde o součást udržitelného přístupu k životu a nevidíme důvod, proč by knihy měly sloužit čtenářům pouze jednorázově. Princip znovupoužitelnosti se stává naší součástí, v budoucnu možná i dost významnou,“ uvedl generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec.

Restorio se snaží zájemcům celý proces prodeje a nákupu knih co nejvíce zjednodušit. „Ne každý je ochoten prodávat knihy napřímo prostřednictvím online portálů, protože je to náročné na čas. Když vás kontaktuje kupující, že má zájem o jednu knihu, musíte ji zabalit a odnést na poštu nebo do Zásilkovny. A vyděláte třeba jen sedmdesát korun. Ne každému také vyhovuje komisní prodej, při kterém čekáte, jestli se kniha vůbec prodá, a nemáte pod kontrolou ani stanovení její ceny,“ vysvětluje Roman Frajt.

restorio1

Prodávající může kromě Zásilkovny knihy po jejich zadání na webu Restoria odnést do jedné z deseti poboček hračkářství Agátin svět. Pobočky najdete v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci a Plzni. Knihy nemusí být zabalené, stačí třeba jen v tašce nebo krabici, společně s lístkem s číslem objednávky, e-mailem a telefonním číslem. Nebo lze využít na webu funkci „Prázdná bedýnka“ – tedy nemusí je zadávat sám, jen knihy zabalí a odešle do Restoria, kde vše udělají za něj. Včetně zadání aktuálních cen.

„Prodávající se také může rozhodnout, že výdělek daruje na dobročinné účely. Na webu si dokonce může vybrat, jaké konkrétní organizaci (například Člověk v tísni – SOS Ukrajina, NF šance onkoláčkům, Zvíře v tísni, Cesta domů a několik dalších). My k částce přidáme ještě 20 % navíc,“ uvádí Roman Frajt. Zájemce může vhodit knížky i do sběrných kontejnerů KlokTex a podpořit tímhle způsobem charitativní projekty této organizace.

Kromě knížek mohou lidé prodávat i nevytříděné Lego, deskové hry nebo videohry. „Lego vykupujeme na kila a podmínkou je, aby bylo v dobrém stavu. Tedy ne třeba polité,“ popisuje Roman Frajt. Také on potvrzuje, že jedním z hlavních cílů Restoria je neplýtvat. „Proč kupovat jen nové knížky a zvyšovat ekologickou stopu, když si jednu knihu může přečíst postupně více lidí?“

Kupující, který na Restoriu nakoupí použité knihy, zase ušetří. „Knihy z druhé ruky jsou výrazně levnější než nové, přesto bývají většinou ve stavu jako nové. Češi se o knížky obecně dobře starají. Spousta knih už se ani sehnat nedá, takže jediným řešením je právě nákup z druhé ruky,“ dodává Roman Frajt.

 restorio2

Zdroj foto: Restorio

Více informací: www.restorio.cz


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Tapír

  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Igor Orozovič: Kdyby čeština byla mezinárodním jazykem, mohly některé české písničky být světovým hitem

IgorOrozovic 200Igor Orozovič, člen činohry Národního divadla v Praze a také zakladatel Cabaretu Calembour, uvedl na svém YouTube kanále sérii šesti videoklipů, kterou příhodně nazval Rébusongy aneb Poznávačky. Diváci mají za úkol uhodnout, o kterou če...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Léto v Botanické zahradě hl. města Prahy

Botanicka zahrada 200Byli jste již v Botanické zahradě hl. města Prahy? Nyní máte jedinečnou příležitost spojit její prohlídku s bohatým doprovodným programem, který pro vás po celé letošní léto okořeněn hudbou, fotografií či socha...

Z archivu...


Literatura

Jiskřící román plný erotiky, nečekaných zvratů, lásky i nenávisti

Schody do nebeskeho pokoje200Dvoudílný román Lubomíra Müllera Schody do nebeského pokoje se odehrává na sklonku šedesátých let. Převratná doba plná očekávání, byla zakončena vstupem vojsk Varšavské smlouvy na území republi...

Divadlo

Tragédie Kapuletů a Monteků navléknutá do baletních střevíců

romeoajulie 200Kdo by neznal nejslavnější příběh všech dob, který pojednává o zamilované veronské dvojici, jejíž láska se kvůli nepřátelství dvou vlivných rodin dočkala tragického konce. Jen málokdo si už ale dokáže představit, že by tato tragédie mohla ...

Film

V pražské Lucerně začne ve čtvrtek 26. října 12. ročník Festivalu argentinského filmu

cine argentino 200Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna pořádá letos již 12. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 26. - 30. října 2023 v Paláci Lucerna.

...