Výsledky literární soutěže Kultury21 Božská extáze v kultuře lidstva

Výsledky literární soutěže Kultury21 Božská extáze v kultuře lidstva

Bpzska extaze  perexNa počátku června jsme vyhlásili literární soutěž na téma BOŽSKÁ EXTÁZE V KULTUŘE LIDSTVA s 3 okruhy (umění - náboženství - sex). Nyní již známe výsledky a můžeme vám představit dva autory, kteří nám poslali své příspěvky. Díla, v nichž popustili uzdu své kreativitě, postupně zveřejníme, abyste i vy mohli posoudit, jak se jim podařilo téma uchopit.

 

 


Hlavním tématem byla Božská extáze v kultuře lidstva se třemi okruhy, které bylo možno libovolně kombinovat nebo je použít jednotlivě. Kompletní znění vyhlášení soutěže si můžete připomenout  ZDE

bozska extase banner

Hlasování proběhlo korespondenční formou mezi členy odborné poroty složené z členů redakce Kultury21. Vítěze jsme sice vybírali pouze se dvou příspěvků, přesto - nebo právě proto -  nebyla volba úplně jednoznačná. Nakonec vyšší počet hlasů získal příspěvek ve slovenském jazyce.

1. místo: Martin Šugár - Extáza svätej Grace

2. místo: Daniel Biderman - Závrať

Vítězi gratulujeme a zároveň oběma autorům děkujeme za jejich povídky. Poděkování patří rovněž patronce naší literární soutěže, spisovatelce Markétě Harasimové, autorce romantických detektivek, erotických krimithrillerů i románů s mysteriózním nádechem. Na svém kontě má také několik dívčích románů a knižních titulů pro děti.

Nyní se můžete těšit na zveřejnění obou povídek a na rozhovory, které s oběma kreativci připravujeme. Zůstaňte s námi a sledute stránky Kultury21.


 

Nejpopulárnější

Rozhovor

Samo Alexander, Pressburger Klezmer Band: Som najradšej, keď je na pódium zábava

sam perexPostupne sa dostávame ku Klezmeru zo Slovenska. Začalo to predchádzajúcim CD, kde sme mali jednu pieseň z Vyšných Rastlavíc. Kedysi sme nevedeli, že sa hral na Slovensku, v súčasnosti sme v rôznych knihách naš...

Partneři

Hledat

Michael Krásný vydává druhé album 20:20

Michael Krásný, kontrabasista, baskytarista, zpěvák a dlouholetý doprovodný hráč trumpetisty Laca Decziho, vydává druhé sólové album s výmluvným názvem 20:20. michaelkrasnymusic.com

Literatura

Každý by chtěl zažít perfektní rok

tvuj-perfektni-rok 200Nakladatelství Ikar přineslo na český trh knihu Tvůj perfektní rok s opravdu působivým zpracováním. Je toto dílo také perfektní?

 

...

Divadlo

Letní shakespearovské slavnosti: „Budem hrát zas. A pořád víc.“

shakespearovske slavnosti 200Letní shakespearovské slavnosti zahájí předprodej do Prahy, Brna a Ostravy ve středu 3. června v 10:00. Vstupenky bude možné zakoupit na stránkách festivalu www.shakespeare.cz a nově v síti Ticketmaster.

...

Film

Zkrocení slizkých duchů

altFilm Krotitelé duchů byl uveden už v roce 1984, a přestože se o podobných příbězích u nás tenkrát téměř nevědělo, vznikl v podstatě jako odpověď na tehdy už velmi různorodé filmy o hrdinech. Krotitelé duchů jsou jiní ...