Vyhlášení literární soutěže sci-fi povídka!

Vyhlášení literární soutěže sci-fi povídka!

fantasy-2824500 1920 (2)

Máme tu pro vás výsledky naší literární soutěže sci-fi nebo fantasy povídka. Vybírali jsme pečlivě, celé vedení naší redakce, ale pořadí prvních tří míst jsme nechali na panu Ondřeji Neffovi, který měl tu čest ustanovit absolutního vítěze a tři nejlepší povídky. A kdopak, že se tedy umístil na prvním místě?  

Povídek se sešlo hodně. Předně bych chtěla všem soutěžícím poděkovat za účast, vaše povídky byly skvělé! Jednoznačným vítězem, kterého tipovala většina z nás, se stala povídka Útěk z věznice Rurakach od teprve čtrnáctileté Michaely Pejsarové z Prahy. 

Druhé místo obsadila povídka Dolů od třiadvacetileté Barbory Potocké z Dolní Krupé. Jak je vidět, tento žánr není jen doménou mužů, holky umí! Na třetí místo pan Neff vybral sci-fi povídku Matka moudrosti, která ho velice zaujala. Jejím autorem je dvaatřicetiletý Lukáš Kos z Brna. 

Buďte si jistí tím, že vítězové budou odměněni a postupně si vítězné povídky budete moci v našem kulturním magazínu přečíst, stejně jako náš krátký rozhovor s panem Neffem.

Věřím, že se na ně už teď těšíte!


 


Partneři

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Matematika zločinu, kde mnohá čísla nesedí

matematika zlocinu 200Vydavatelství CPress vydalo dokumentární detektivku Matematika zločinu vycházející ze stejnojmenného podcastu.

...

Divadlo

Katovský příběh přivezlo na zlínské Setkání Stretnutie Bábkové divadlo Žilina

kata dcera kata 200Zlínský divadelní festival Setkání Stretnutie se letos konal již poosmnácté. V dobách svých začátků byl zaměřen především na tvorbu zemí Visegrádu, postupem času vykrystalizoval do přehlídky české a slovenské diva...

Film

Rozprava o westernové metodě

western perexJe hezké, když dva ctihodní vysokoškolští profesoři Peter Michalovič a Vlastimil Zuska (oba přednášejí na filosofických fakultách, první v Bratislavě, druhý v Praze) se oddají k...