Konec plýtvání jídlem! Jak efektivně využít zbytky z kuchyně?
Banner

Konec plýtvání jídlem! Jak efektivně využít zbytky z kuchyně?

Konec plýtvání jídlemJedním z důležitých témat je bezesporu plýtvání jídlem. Zkuste si sami sáhnout do svědomí a jděte se podívat, co máte v kuchyni v odpadkovém koši. Nejenže lidé často “zapomínají” třídit odpad, oni také vyhazují jídlo. Knížka Konec plýtvání jídlem, kterou loni vydalo nakladatelství Kazda, přináší zajímavé tipy na to, jak zpracovat to, co by jiní třeba už dávno vyhodili. Není na škodu si připomenout, co všechno lze v domácnosti umět využít, obzvláště pokud máme zahradu.

Kniha Konec plýtvání jídlem je plná inspirací a praktických tipů, jak využít zbytky jídla v kuchyni, a to od slupek z banánů, přes skořápky z vajíček, zbytky brambor od obědu či bramborové slupky až po starou zeleninu. Jedná se o sesbírané tipy čtenářů německého webu www. smarticular. net, který již od roku 2014 prezentuje návody na jednoduchý a udržitelný život. Kniha nabízí více než 333 udržitelných receptů a nápadů, jak beze zbytku zužitkovat potraviny, jak hlásá již ve svém podtitulku.

Publikace je pojatá velmi prakticky. Už obálka přináší přehledné informace, na přední straně obálky najdete barevné fotografie s nápisy o co jde a čísly stránek knihy pro snadné dohledání (např. staré pečivo, zavařování, …), zadní strana obálky knihy obsahuje barevnou tabulku − sezónní kalendář pěstování zeleniny. Kniha je vytištěna na recyklovaném ekologickém papíře, což je další plus.

V knize se dozvíte, proč stojí za to šetřit potravinami a žít ekologicky, jak správně nakupovat, skladovat potraviny, ohřívat jídlo, co udělat ze slupkami od ovoce a zeleniny, skořápkami od vajíček, kávovou sedlinou, semínky z dýně, jak si vyrobit různé domácí lektvary, jak fermenovat potraviny, jak mrazit potraviny, jak zavařovat, jak nakládat zeleninu, co s čajovými sáčky, jak sušit ovoce, co se starým pečivem, jak si vyrobit kompost, jak si vyrobit to či ono a nechybí ani spousta skvělých receptů.

Konec plýtvání jídlem

Zdroj foto: knihcentrum.cz

V závěru knihy pak ještě ajdete množství užitečných internetových odkazů.

Kniha přináší ucelený a praktický návod na to, jak zvládat svou domácnost a neplýtvat jídlem. Informace jsou pěkně pohromadě, kniha je přehledná a velmi užitečná. Hodí se opravdu jako skvělý pomocník do každé rodiny!

Název: Konec plýtvání jídlem
Autor: kolektiv Smarticular
Překlad: Štěpánka Podlešáková
Počet stran: 288
Vydání: 2020
Nakladatelství: Kazda
Hodnocení: 100 %

Konec plýtvání jídlem

https://www.knihykazda.cz/konec-plytvani/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Rozhovor s Archie Kimptonem pro Brooke Hunter

smodr200Honzík Bačkora je docela obyčejný kluk z jednoho docela obyčejného městečka. Když ovšem jednoho obyčejného dne na toulkách po okolí náhodou natrefí na příšerně pomotaného, zpřeházeného, mrzoutského, vypaseného a na sušenkách závislého MLUVÍCÍHO kocoura,...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Je pauza ztrátou času?

pauza perexAby vaše kreativita, vnitřní síla a energie mohly volně proudit a vy jste se cítili bez stresu, zdraví a naplnění, měli byste se naučit udělat si občas pauzu. Autorka knihy Pauza, Danielle Marchantová, předkládá návod, jak získat čas pro sebe. Nab...


Literatura

Sága o Thorgalovi pokračuje! Thorgal 13: Mezi zemí a světlem


thorgal13 perexDíky nakladatelství Egmont si můžeme užít legendární evropský komiks v českém jazyce. Thorgal s pořadovým číslem 13 nese název Mezí zemí a světlem a na 48 stránkách nám nabídne napínavý boj o život.

Divadlo

Sen noci svatojánské : Shakespeare by se nejspíš divil

sen noci svatojanskeV sobotu 13. října 2012 se ve zlínském Městském divadle uskutečnila premiéra komedie z pera mistra svého oboru Williama Shakespeara Sen noci svatojánské. Přicházející noc byla říjnová a ch...

Film

Průvodce nekonečným seriálem

ulice pruvodce serialem 200Na televizních obrazovkách se s ním setkáváme večer co večer po dobu 8 let. A o čem že je řeč? Přeci o seriálu Ulice, který odstartoval své vysílání 5. září 2005 a nadále se těší divácké přízni.