Zhubněte s rozumem, zdravě a na trvalo

Zhubněte s rozumem, zdravě a na trvalo

Ja zhubnu perexKniha Já zhubnu s podtitulem S rozumem, zdravě a natrvalo je komplexním a osvědčeným průvodcem při hubnutí. Naučte se, jak zvládat stres a emoce jinak než jídlem, jak si sestavit a zlepšit jídelníček a neochudit se o radost z jídla a jak zapojit do života pohyb!

 

Kniha vychází z metodiky společnosti STOB (Stop obezitě) a celoživotní praxe její zakladatelky Ivy Málkové. Tento přístup je založený na kognitivně-behaviorální terapii a propaguje rozumný přístup k hubnutí, který místo rychlých řešení slibuje dlouhodobě udržitelné změny. Autoři propojují psychologické poznatky a ověřené informace o výživě a pohybu a provádějí teoretické znalosti do praktického života.

Dvanáct lekcí pro zdravé hubnutí

V úvodu zjistíte, jak vám tato kniha pomůže a jak s ní pracovat a ujasníte si, zda máte nadváhu. Poté je kniha rozdělená na dvanáct lekcí. Ty se věnují různým tématům týkajícím se zdravého hubnutí. Nejdřív si zmapujete svůj život, ujasníte svou motivaci a nastavíte reálný cíl, pak se naučíte zaznamenávat své stravovací návyky, seznámíte se se základy výživy, zjistíte, jak správně vybírat potraviny a jak si sestavit jídelníček. Nechybí ani lekce, která se věnuje výdeji energie a zdravému pohybu.

Dozvíte se také to, jak zvládat vnější podněty, emoce a myšlenky a jak mít rád sebe i druhé. Následuje shrnutí pomůcek a technik vedoucích k redukci váhy a v závěrečné lekci zjistíte, jak si váhové úbytky udržet.

O hubnutí laskavě a s pochopením

Autoři nepropagují žádné šílené diety. Upřednostňují změny, které vedou k trvalým výsledkům. O hubnutí píšou laskavě a s pochopením a vyhýbají se odsuzování a kritizování. Neslibují zázračná řešení, ale nabízí návod, který s hubnutím pomůže.

Nákupy jídla zvládnete snadno díky praktickému nákupnímu taháku a s pomocí rad si sestavíte jídelníček, který vám bude vyhovovat. Kniha je obohacena o 25 audio a videonahrávek, které si můžete pustit pomocí QR kódu.

Ja zhubnu

JÁ ZHUBNU
Autoři: Iva Málková, Hana Pávková Málková, Martin Pávek
Žánr: osobní rozvoj
Vydáno: Smart Press, 2022
Počet stran: 232

Hodnocení: 100 %

www.smartpress.cz/ja-zhubnu-druhe-aktualizovane-vydani


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Johnny Pišto: „Žijte, jak vy sami chcete!“

zakazany ovoce pisto 200Johnny Pišto. Pohodovej, energickej a adrenalinovej chlapík, kterej se jen tak ničeho nelekne. Je neodmyslitelně spjat s kapelou zakázanÝovoce coby zpěvák a kytarista, ale vždy toužil bý...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Nevíte, co vařit ze zeleniny? Inspirujte se Zeleninovou kuchařkou

Zeleninova kucharka200Nakladatelství Smart Press pro velký čtenářský úspěch připravilo druhé vydání knihy „Zeleninová kuchařka – z farmy přímo na váš stůl“ od autora Petra Klímy. Oproti prvnímu vydání došlo pouze k vizuální změně (změna grafiky),...


Literatura

Mexická gotika jako z viktoriánské Anglie

mexicka gotika200V červnu vydalo nakladatelství Host pozoruhodnou knihu Mexická gotika - s luxusní obálkou a ještě lepším obsahem - od mexicko-kanadské autorky Silvie Moreno-Garciové. Měla jsme za to, že gotickému románu odzvonilo, ale jak se ukázalo,...

Divadlo

Konečně je tady živé divadlo!

majitele klicu 200V Mahenově divadle v Brně se otevřelo hlediště po předlouhé době koronavirové pandemie. Na scéně divadla byla připravena docela vzácná inscenace Milana Kundery, Majitelé klíčů. Tímto spektáklem také začíná akce: Divadelní svět Brno...

Film

Čtvrtý ročník přehlídky 3Kino záhy započne

3dBěhem prvních pěti listopadových dnů (1.-5.11.2017) se v pražských kinech Atlas a Evald pořádá již počtvrté přehlídka 3Kino – spatříme na čtyřicet převážně nových až nejnovějších filmů, zpravidla u nás dosud neznámých, natočených v tuzemsku  i u našich nejbližších sousedů,  na Slovensk...