Velké dobrodružství dívky a její odvážné kočičky
Banner

Velké dobrodružství dívky a její odvážné kočičky

Tisk

Zivot kotete perexVrnilka je živé a zvědavé mourovaté koťátko, které objevuje život na pařížských střechách. Jeho osud se ale změní, když se ho ujme desetiletá Clémence (Capucine Sainson-Fabresse).

 

Ta se rozhodne, že kočičku vezme na rodinný výlet do Vogéz. Tam potkávají nejen podivnou sousedku (Corinne Masiero) a jejího psa Ramba, ale i bílé kotě, se kterým se Vrnilka sblíží. Život na venkově vnese do Vrnilčina života nádech svobody a přírody, ale i nebezpečí života daleko od města. Jak tohle všechno ovlivní kočičku a její malou majitelku?

Jak funguje pouto dítěte a kočky?

Režisér Guillaume Maidatchevsky má bohaté zkušenosti s natáčením se zvířaty, což dokázal i ve svém předešlém filmu Putování se sobíkem. Ve své novince nazvané Život kotěte se zaměřuje především na pouto mezi dívkou a jejím kotětem a hledá odpověď na otázku, proč a jak to, co mezi těma dvěma vzniklo, vlastně funguje.

Zivot kotete

Zábavná koťata, nezajímavá majitelka

V prvních minutách filmu hrají hlavní roli koťata. Scény s nimi jsou netradiční a zaručeně pobaví. I poté jsou však kočky důležité. Vrnilka, která ochutná svobodu, se se svou novou kočičí přítelkyní vydávají na dobrodružnou výpravu. Během ní se z této typické bytové kočky stane divoké zvíře, které se učí respektovat zákony přírody. Tyto pasáže jsou skvěle zpracované a vynikají dechberoucí atmosférou. Další výrazný prvek představuje svérázná sousedka a její pes, kteří do filmu vnášejí neotřelý humor.

Pokud jde o Clémence, ta není nijak zajímavou postavou. Jediné, co se o ní dozvíte, je to, že má ráda svou kočičku a že se její rodiče hádají, což je dost málo. I příběh jejích rodičů a jejich rozchod jsou jen naznačené. Neví se, co se stalo ani proč, takže tato linka směruje doztracena a působí zbytečně a samoúčelně.

Stojí tedy za to film vidět? Pokud očekáváte poutavé povídání o kočkách, zřejmě se vám bude líbit. Pokud však čekáte komplexnější a provázanější příběh a vyvážené vyprávění, ve kterém všechny části do sebe dokonale zapadají, pravděpodobně budete zklamáni.

Zivot kotete plakat

ŽIVOT KOTĚTE
Původní název: Mon chat et moi, la grande aventure de Rroû Žánr: drama, rodinný Produkce a distribuce: Francie, 2023
Scénář: Guillaume Maidatchevsky
Režie: Guillaume Maidatchevsky
Předloha: Maurice Genevoix
Hudba: Julien Jaouen
Hrají: Corinne Masiero, Capucine Sainson-Fabresse
Produkce: Stéphane Milliére
Kostýmy: Marie Credou
Stopáž: 83 minut

Hodnocení: 60 %

Zdroj foto: www.csfd.cz/film/1288091-zivot-kotete/prehled/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Petr Martinák: To, že jsem nemohl být se svými dětmi, mě málem zabilo, teď už jsem opět šťastný

Martinak 200Petr Martinák, skvělý imitátor, herec, který na nějaký čas zmizel z televizních obrazovek i z povědomí diváků se pomalu vrací na pódia, odráží se ode dna a cítí se znovu šťastný. O tom, co ho potkalo a jak se s tím vypořádal hovoří na následují...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

ČT přichází s novým kanálem Art. Na programu bude hlavně kultura

200 art31. srpna spustí Česká televize nový kanál ČT art, který bude prezentovat kulturu v uceleném a širším kontextu.

...

Literatura

Čertova kuchyně – pověsti a vyprávění z města Jičína a okolí

cert200Tahle silná kniha velkého formátu má obálku potaženou textilií a je moc příjemná do ruky. Kromě toho, že je tak trochu neskladná a nevejde se mi ani do mojí velké kabelky, jsem z ní nadšená. 408 stran – to je pěkná tloušťka. Papír je na omak hrubší, což j...

Divadlo

Rákosníček Divadla Scéna pobaví

Rakosnicek200Asi v polovině odpoledne tříkrálového se v blízkosti Divadla Scéna ve Zlíně zvýšil výskyt těšících se dětí a jejich rodičů, kteří mířili na zlínskou premiéru pohádky Rákosníček a jeho rybník. Těch dětí a jejic...

Film

O snížené soudnosti (nejen herecké)

Be2Canrijen perexPřehlídku Be2Can zahájil a poté do běžné distribuční sítě vstoupil francouzský historický snímek Jeanne du Barry – Králova milenka. Pojednává s notnou dávkou dojemného sentimentu o poslední souložnici francouzského krále Ludvíka XV. Pano...