Film o Michalu Marošim se blíží dokončení, autoři prosí o podporu na střih a propagaci

Film o Michalu Marošim se blíží dokončení, autoři prosí o podporu na střih a propagaci

Tisk

marosi 200Film o českém bikerovi Michalu Marošim se už blíží do cílové rovinky, ale k dokončení mu pořád ještě chybí desítky, možná stovky hodin práce. Autoři se nyní obracejí na veřejnost s žádostí o podporu.

 

 

V uplynulých třech letech natočili rozhovory s téměř dvacítkou lidí, vypátrali na sto hodin archivních materiálů a bikera Marošiho sledovali jako jeho vlastní stín až na nejlepší traily v Kanadě. Teď stojí před nejdůležitějším krokem - všechny záběry potřebují důkladně projít a sestříhat do hodinového příběhu s názvem „Ten, co slaví každý den”. Vedle příběhu Michala Marošiho si kladou za cíl odvyprávět historii mountainbikingu u nás.

„Na střihu už jsme strávili desítky hodin a další desítky nebo spíš stovky nás ještě čekají,” popisují autoři snímku Martin Vrbický a Štěpán Romanov z Fullface Productions, kteří na platformě Hithit.cz spustili crowdfundingovou kampaň k získání chybějících prostředků k dokončení projektu. Finanční prostředky budou použity na dokončení dokumentu a jeho propagaci.

marosi1

„Dostali jsme se ale do fáze, kdy potřebujeme pomoc od externích spolupracovníků - dramaturgů, zvukařů, střihačů - a jejich práci musíme zaplatit. Právě teď, kdy už jsme do dokumentu dali tolik času a energie, potřebujeme napnout síly a dát do toho úplně všechno,” říkají autoři.

Pro všechny přispěvatele připravili zajímavé odměny jako vstupenky na premiéru, trička, čepice nebo možnost vyrazit s „Márošákem” na trutnovské traily a posunout s ním své hranice zas o kus dál.

„Budeme vděční za jakoukoliv formy podpory. Díky vám dotáhneme dokument do konce a na podzim si dáme drink na premiéře!” vzkazují tvůrci dokumentu, který přibližuje život jedné z nejvýraznějších osobností české bikové scény poslední třiceti let.

marosi2

Michal Maroši si za svou dlouhou kariéru získal nespočet úspěchů - ať už to bylo vítězství na světovém poháru ve Fourcrossu, stříbro na Mistrovství Evropy v Dual slalomu nebo čtvrté místo na Red Bull Rampage. Do srdcí fanoušků se ale zapsal především svým charismatem a divokými kousky, které na svém biku předváděl. Vzpomenout můžeme bungee jumping na kole, šílené předjetí soupeřů po wallridu nebo střemhlavou jízda ledovým korytem.

Nejsilnější záběry z Marošiho kariéry v dokumentu doprovodí svědectví dalších osobností ze světa extrémních sportů jako jsou Tomáš Slavík, Richard Gasperotti, David Horváth, Ritchey Schley nebo Brett Tippie. Premiéra je naplánovaná na podzim 2023.

marosi3


Více informací: https://www.hithit.com/cs/project/11939/dokoncete-s-nami-dokument-o-mtb-legende-michalovi-marosim


 
Banner

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Inspiraci nacházím v každodenním životě,“ říká Daniel Barták, který uspěl v naší literární soutěži u poroty i čtenářů

daniel bartak literarni soutezNa jaře letošního roku jsme vyhlásili literární soutěž. Soutěžící měli napsat erotickou povídku. Je pravdou, že hned na počátku si porotci museli vyjasnit i to, co je ještě erotika a co už je za hranou… V ...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Případ Laurel a Hardy

Nejprve vyšlo několik DVD hrdě oznamujících, že obsahují grotesky s Laurelem a Hardym, poté lákala Nova na tutéž osvědčenou značku a nyní rovněž Česká televize hlásá, že nachystala cyklus Laurela a Hardyho. Potíž je v tom, že oba komici v nich sice ...


Literatura

Encyklopedie komiksu 2 představuje další kreslené příběhy
Image13. února byl pokřtěn druhý díl encyklopedie komiksu pánů Josefa Ládka a Roberta Pavelky. Kmotrem publikace se stal fotograf Miroslav Martinovský. Zatímco první díl encyklopedie se zabýval výhradně časo...

Divadlo

Umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič získal cenu Trilobit 2023

Trilobit200Umělecký šéf Městského divadla Zlín Patrik Lančarič dostal cenu Trilobit za režii svého dokumentárního filmu DEŽO HOFFMANN - FOTOGRAF BEATLES.

...

Film

Filmy, panelové diskuze i taneční performance nabídne letošní festival Film a architektura

film architektura 200Pět dnů, dvacet mezinárodních a tuzemských snímků, diskuze s režiséry a odborníky nebo taneční performance. Festival Film a architektura zavítá ve dnech 30. září–4. října do sedmnácti měst. Desátý ročník svým programem zcela n...