Kdo jsem a co tady dělám?

Kdo jsem a co tady dělám?

Tisk

Kdo jsem a co tady dělám

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

 

Knížka populárním způsobem zpřístupňuje cenné informace z psychologie a existenciální filozofie, přibližuje názory V. E. Frankla a Irvina D. Yaloma, představitele existenciální psychoterapie. Zakladatelem této psychoterapie, jíž se říká i logoterapie (logos = smysl), je neurolog a psychiatr Viktor Emanuel Frankl (1905–1997), který přežil věznění v různých koncentračních táborech a za války přišel skoro o celou svou rodinu kromě sestry, jež se zachránila emigrací do Austrálie. Po válce pak publikoval knihu s příznačným názvem A přesto říci životu ano. Podstatou logoterapie je najít smysl života i v utrpení a těžkých časech, zbavuje člověka strachu z vlastní existence nebo budoucnosti a snaží se o prevenci sebevražd.

V tomto duchu se nese tato publikace, která pozitivně motivuje nejen k tomu, abychom si vážili života a pochopili jeho smysl, ale také abychom uměli pracovat se svými emocemi, myšlenkami, nenaplněnými touhami a sny a nebáli se svůj život změnit k lepšímu a převzít zodpovědnost za svá rozhodnutí. Útlá knížečka nenabízí žádné hluboké myšlenky, ale je spíše praktickým průvodcem s mnoha cvičeními, která si můžete samostatně vyzkoušet. Návody ukazují, jak lze rozepsat a obodovat různé životní hodnoty a podívat se na svůj život z nejrůznějších úhlů pohledu, dokonce si můžete napsat také vlastní pohřební řeč. Autor představuje i cvičení a terapeutické praktiky existenciálních psychologů V. E. Frankla a Irvina D. Yaloma.

Kniha vám určitě bude k užitku, možná budete dokonce překvapeni, co se ještě o sobě dozvíte. Povede vás k tomu, abyste se naučili rozhodovat se sami za sebe a svých rozhodnutí se nebáli, ať už jsou jakákoliv. V závěru mě potěšila i práce s výkladovými kartami, které pracují s projektivní metodou a stávající se dnes již běžnou praxí nejednoho psychologa. Nejde přece jen o doménu kartářek a už vůbec ne o nějaké předpovídání budoucnosti, jak by si možná leckdo mohl myslet.

Kdo jsem a co tady dělám

Název: Kdo jsem a co tady dělám? Průvodce praktickou sebezkušeností
Autor: Rostislav Honus
Počet stran: 136
Nakladatelství: Portál
Rok vydání: 2023
Hodnocení: 85%

https://obchod.portal.cz/hry-a-treninky/kdo-jsem-a-co-tady-delam/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Adam Pavlovčin (ADONXS): „Rád si před vystoupením čistím zuby“

Adam Pavlovcin200ADAM PAVLOVČIN alias ADONYX (adonys) zatím poslední ČeskoSlovenská SuperStar roku 2021, přichází s novým unikátním videoklipem a míří na jeden největších evropských festivalů.

...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Kniha pro ty, které bolí kolena

koleno-meniskus200Koleno a meniskus – účinná pomoc při bolesti je název knihy, která vyšla v nakladatelství Kazda a představuje metody z praxe Rolanda Liebschera-Brachta a Petry Brachtové.

 

...

Literatura

Batman má problémy s ptactvem

batman sovi tribunal 200Scott Snyder (Americký upír) s Gregem Capullem (Spawn), který mimo jiné dělal i obaly k deskám kapel jako Korn nebo Disturbed, dali hlavy dohromady a ...

Divadlo

Jubilejní Ceny Thálie rozdány

thalie200V sobotu 21. března byly při slavnostním 20. ročníku uděleny Ceny Thálie za nejlepší umělecké počiny v roce 2012 a celoživotní mistrovství v daném oboru.

...

Film

Nepohodlné masakry

foto k filmu perexVe čtvrtek 30. listopadu tohoto roku jsem se v Berlíně zúčastnila premiéry filmu ZER tureckého režiséra s kurdskými kořeny Kazima Öze. Během 110 minut filmu jsem střídavě zatajovala dech, plakala a smála s...