Plavecká soutěž měst 2023. Vodomilové všech věkových kategorií, zbystřete!

Plavecká soutěž měst 2023. Vodomilové všech věkových kategorií, zbystřete!

Tisk

PSM2023 perexPLAVECKÁ SOUTĚŽ MĚST se uskuteční ve středu 4. 10. 2023 ve třiceti bazénech napříč Českou republikou. Jejím pořadatelem je Česká asociace Sport pro všechny, soutěž se koná pod záštitou České unie sportu v rámci projektu Tipsport Sportuj s námi. Duchovním otcem soutěže je sportovní reportér pan Aleš Procházka.


Plavejte pro zdraví a pro své město. Stačí přijít do bazénu a uplavat 100 metrů libovolným způsobem

Jestli uplavete alespoň 100 metrů, můžete se o propagaci kondičního plavání zasadit i vy. Ve středu 4. října 2023 plavci všech věkových kategorií dostávají možnost zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů. Otestujte si svou aktuální formu a proměňte se na chvíli v jednoho z reprezentantů svého města. Staňte se i vy součástí dalšího, 32. ročníku Plavecké soutěže měst, a pomozte nám překonat rekordní počet účastníků z roku 2019, kdy se do akce zapojilo 11162 plavců.

Přihlášená města a bazény

Letos se k akci připojila města Rakovník, Kravaře, Beroun, Litovel, Skuteč, Rumburk, Lovosice, Uherský Brod, Náchod, Jilemnice, Hlinsko, Nové Město na Moravě, Vsetín, Hořice, Neratovice, Litomyšl, Kuřim, Rychnov nad Kněžnou, Orlová, Teplice, Česká Lípa, Kopřivnice, Hodonín, Bohumín, Praha, Hradec Králové, Frýdek Místek, Pardubice, Liberec, Karviná. Bližší informace vám podají v místních bazénech.

PSM2023

Více informací najdete zde: www.caspv.cz/cz/projekty/plavecka-soutez-mest 


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Klučov

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Najezte se na louce nebo v lese

les a louka  200V poslední době je moderní všímat si darů přírody a s tím souvisí i trend jezení divokých rostlin. Na ruku mu jde i kina Les a louka na talíři obsahující 150 receptů z divoké kuchyně.

 

...

Literatura

Víte, na čem opravdu záleží?

zale 200Na český knižní trh opět vstoupila Emily Giffin. Americká právnička žijící v Londýně se namísto výkladu paragrafů už několik let věnuje psaní. A evidentně dělá dobře. Na svém kontě má totiž už šest knih, z nichž se okamžitě staly bestsellery. Od rok...

Divadlo

Epochální výlet rodiny Smolíkovy

smolikovi200„S písní bláznivou a s trochou smůly v patách čtyři klauni jdou, kam, kdo ví kam,…“ Přesně těmito slovy začíná úvodní znělka mnoha generacemi milovaného animovaného seriálu o maďarské rodince Smolíkových a jejich mrzoutském sousedovi Dr. Halířo...

Film

Pražský výběr - Symphony Bizarre: Koncert na stříbrném plátně

prazsky vyber200Velkolepý koncert Pražského výběru na stříbrném plátně s názvem Symphony Bizarre ukáže vystoupení kapely v O2 aréně v prosinci roce 2016. Pražský výběr tehdy převedl divákům více, než jen rockový koncert. Ke svému výročí připravil bombast...