Zahradnická moudrost předků, magie rostlin a práce s půdou podle Měsíce

Zahradnická moudrost předků, magie rostlin a práce s půdou podle Měsíce

Tisk

Zahradnická moudrost předkůTato knížka mě velmi okouzlila. Najdete v ní všechno, co vás zajímá o zahradě, bylinkách a pěstování ovoce a zeleniny, nechybí ani magie rostlin, sázení podle Měsíce a spousta tradičních lidových rad našich předků, které jsou nám všem tolik blízké a tolik samozřejmé oproti výdobytkům moderní civilizace. Knížka tak člověku umožní vrátit se o nějakou dobu zpátky a dělat všechno kvalitně, účinně a postaru se špetkou té dávné magie.

Ať už patříte mezi aktivní, zkušené a znalé zahrádkáře, anebo úplné začátečníky, tato publikace je užitečná, přínosná a zajímavá naprosto pro všechny. Každý si v ní najde to své. Mně se líbí jednoduchý a přehledný způsob zpracování, spousta barevných ilustrací a doprovodných obrázků. Kniha je rozdělena na několik kapitol, které se věnují pěstování, kompostování, sklízení a skladování úrody, domácímu hnojení, přírodním tipům proti všem druhům škůdců, přináší rady jak porozumět rostlinám a co která potřebuje, anebo třeba rady pro založení ovocného sadu. Nechybí ani lidové pranostiky, magické účinky bylin nebo zahradničení podle Měsíce a tipy, jak mluvit se svými rostlinami! Mně se kniha hodně líbí a rozhodně doporučuji!

Úspěšné zahradničení po vzoru našich babiček a dědečků

Jaká byla pěstitelská tajemství našich předků, proč se obešli bez všech možných postřiků a moderních nástrojů? Kniha přináší přehršel tipů pro všechny oblasti zahradničení, od obdělávání půdy až po organickou ochranu rostlin. Autorka navíc všechny rady i postupy osobně vyzkoušela a aplikuje na své zahradě. Které rostliny si rozumí, co můžete vysadit jako přírodní antimykotikum a čím spolehlivě urychlíte zrání i kompostování? Dále se dočtete o zahradničení podle fází Měsíce, starých pěstitelských pravidlech nebo zvycích.

Hospodařte na své zahrádce zdravě a perspektivně – s bohatými znalostmi našich předků!

Tato publikace patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější knihy o zahradničení v Německu, v čele žebříčku se drží již několik let.

Zahradnická moudrost předků

Název: Zahradnická moudrost předků
Autor: Inga Marie Richberg
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2024
Počet stran: 208
Hodnocení: 98%

https://www.grada.cz/zahradnicka-moudrost-nasich-predku-13185/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Nightwork: „Umění není zaměstnání, umění je životní styl.“

nightwork 200Víte co je Notifikační industrie gastronomických hybridních talířů workoholicky organizovaných radikálními kuchaři? Přece Nightwork! Odtajnil nám to Honza Maxián, který až z Beverly Hills odpověděl na mé zvídavé otázky.

...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Bdělý život. Každodenní meditace na cestě Toltéků

bdely zivot 200V lednu vyšla u nakladatelství Pragma kniha Bdělý život Dona Miguela Ruize mladšího, který nám stejně jako jeho slavný otec a autor Čtyř dohod přináší další moudra a ponaučení do života od moudrých Toltéků.

...

Literatura

Jak mít úspěšné dítě a proč je odhodlání, zvědavost a vytrvalost pro úspěch mnohdy důležitější než inteligence?

uspesne dite perexRJak již bylo před časem na našich stránkách avizováno, vyšla velmi zajímavá kniha Jak mít úspěšné dítě s podtitulem Proč je odhodlání, zvědavost a vytrvalost důležitější než inteligence amerického...

Divadlo

Apostrof: Ženský úsměv

altPraha má za sebou již čtrnáctý ročník divadelního festivalu nezávislé a amatérské tvorby Apostrof. V Divadle Na zábradlí a v experimentálních prostorech NoD se odehrálo ve čtyřech dnech celkem devět představení. Objevily se soubory z mnoh...

Film

KOUZELNÁ TAJEMNÁ CESTA THE BEATLES

the beatles magical mystery tourPřehrávám si LP Magical Mystery Tour a při písni The Fool On The Hill se mi vybaví slova Zdeňka Rytíře, která zpíval Ota Petřina v písni Nebýt tebe z LP Super-Robot (1978): ,,Nebýt...