Vychází nový případ inspektorky Rosalind Krayové a další novinky

Vychází nový případ inspektorky Rosalind Krayové a další novinky

Tisk

kk hlava200Podívejte se, jaké knihy vyšly v těchto dnech v nakladatelství Euromedia Group.
Lidstvo ohrožuje neznámá civilizace...

Peruánský rybář zmizí na volném moři. Hejna vysoce jedovatých medúz obléhají břehy Austrálie. Do Kanady nepřitáhnou velryby. Dorazí teprve se zpožděním několika týdnů a chovají se agresivně. Mezitím tým naftařů narazí na dně Norského moře na zvláštní červy s mohutnými kusadly, kteří se po milionech zavrtávají do dna. Jakoby odněkud přičarovaní připadají biologovi Siguru Johansonovi, který živočichy zkoumá a snaží se zjistit, zda by nemohli ohrozit těžbu ropy z moře.

Nic spolu zdánlivě nesouvisí. Ale Johanson nevěří na náhody. naopak tuší, že za anomáliemi se skrývá řada podivných náhod: cosi používá život v moři proti člověku.

Ke znepokojivým závěrům dojde i indiánský ochránce velryb Leon Anawak. Blíží se katastrofa. Pátrání po jejím původci konfrontuje vědce s těmi nejhoršími nočními můrami...

První část fascinujícího ekothrilleru, který se stal světovým bestsellerem. Autor zobrazil vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech.

Frank Schätzing (* 1957 v Kolíně nad Rýnem) patří k nejčteněj¬ším německým autorům. Získal pověst vizionáře, jehož scénáře se odehrávají pouhý krůček za hranicí naší všední reality. Jeho romány se staly světovými bestsellery. Proslavil se i jako autor literatury faktu. Thrillerem Vzpoura oceánů si Schätzing, sám zkušený potápěč, splnil sen, neboť tento příběh uzrával v jeho hlavě dlouhá léta. A navíc si tímto románem vydobyl přední místo mezi světovými autory thrillerů a sci-fi románů. Populárně naučný měsíčník Bild der Wissenschaft ocenil jeho příběh evoluce Zprávy z hlubin jako nejlepší populárně naučnou knihu. Euromedia Group zatím vydala česky i tyto další autorovy knihy: Satan a smrt, Nehlučně, Limit, Zprávy z hlubin, Breaking News a Motýlí tyranie.

Připravuje se: Franz Schätzing: Vzpoura oceánů – 2. část (vyjde v únoru 2023)

Frank Schätzing: Vzpoura oceánů 1. část (2. vydání), přeložil Vítězslav Čížek, vydává nakladatelství Laser, 600 stran

kk vzpoura oceanu

Zábavná věda pro studenty i učitele

Pokud jste se až dosud domnívali, že povrchové napětí je úzkostná porucha, nebo jste si představovali, že vzácný plyn je výsledkem těžkého jídla v Buckinghamském paláci, pak potřebujete Komiksovou chemii, který vás uvede na cestu k chemické gramotnosti.

Nemusíte být vědci, abyste pochopili tyto a mnohé další složité myšlenky, protože Komiksová chemie je vysvětluje všechny: historii a základy chemie, atomovou teorii, hoření, rozpustnost, entropii a mnoho dalšího - vše je zde vysvětleno jednoduchými, jasnými a vtipnými ilustracemi. Chemie už nikdy nebude jako dřív!

Již vyšlo: Larry Gonick, Dave Wessner: KOMIKSOVÁ BIOLOGIE

Trápili jste, když vás učitel přírodopisu na střední škole požádal, abyste rozpitvali žábu? Neumíte správně odpovědět, co je to DNA? Stále se držíte přesvědčení, že osmóza byl název posledního turné Ozzyho Osbourna...? Pokud si tím stále nejste jistí, pak nutně potřebujete Komiksovou biologii! (Vydalo Universum – 12/2021)

Larry Gonick, Craig Criddle: Komiksová chemie, přeložila Eva Vlčková, vydává nakladatelství Universum, 256 stran

kk komiksova chemie

Nový případ inspektorky Rosalind Krayové

Válečný veterán Alex Jarrod se vrací z Afghánistánu s obličejem zohyzděným masožravým parazitem. Pronásledují ho noční můry, svět se mu hroutí a on pochopí, že si musí najít jinou válku a znovu bojovat...

Inspektorka Rosalind Krayová doufá, že bude po úspěšném vyřešení případu povýšena, ale její nadřízení jsou jiného názoru. Když je nalezen mrtvý podvodníček a pak brutálně zabitý zloděj, Krayová má podezření, že jde o činy chladnokrevného mstitele. Opět se ocitá na stopě sériového vraha, ale tenhle se něčím vymyká. Jako by žil ve své soukromé válečné zóně. A nezastaví se, dokud jeho mise neskončí…

Další, v pořadí již třetí krimithriller ze série s vyšetřovatelkou Rosalind Krayovou, opět potěší i fanoušky Roberta Brynzy, Patricie Gibneyové či Angely Marsonsové.

Rob Ashman pochází z Jižního Walesu a jako správný kluk z velšského údolí začal už v šestnácti letech pracovat v National Coal Board a ve třiadvaceti – když se doly začaly zavírat – nastoupil na univerzitu. Poté působil na různých pozicích ve výrobě a poradenství ve Velké Británii i v zahraničí. Robovi trvalo čtyřiadvacet let, než napsal svou první knihu. Do jejího psaní se pořádně pustil až ve chvíli, kdy jeho otec onemocněl agresivní rakovinou a kdy na tři měsíce odešel z práce, aby se o něj i svou matku mohl starat. Psaní se pro něj stalo prostředkem, jak se s tím vším vyrovnat. Když knihu dokončil, rodina Roba povzbuzovala, aby v psaní pokračoval. A tak dal výpověď, aby se mohl naplno věnovat spisovatelství. Rob Ashman je otcem dvou dospělých dcer a se svou ženou Karen žije v Severním Lincolnshiru. Když zrovna nepíše, je prý frustrovaným kuchařem, rád pije prosecco a pivo a také je proslulý svými občasnými záchvaty tance. V nakladatelství Kalibr již vyšly jeho knihy Bez tváře (2021) a Jedno malé prasátko (2022). Více o autorovi se můžete dozvědět na: https://robashman.com

Rob Ashman: Hlava plná strachu, přeložil Jan Balek, vydává nakladatelství Kalibr, 256 stran

kk hlava

Věčná hádanka lidstva...

Zvláštní zážitky na prahu smrti, tak dlouho ignorované, se konečně stávají středem pozornosti moderní medicíny. Co se děje dál poté, co padla poslední nevyhnutelná opona? Existuje onen svět, z něhož třeba vede i cesta zpět...?

Hartwig Hausdorf, celosvětově proslulý záhadolog, objasňuje otázky, jako je tato, z hlediska psychologie a medicíny, náboženství a exaktních přírodních věd. Velice poučné rozhovory s kdysi předním badatelem na tomto poli ho přivedly k závěrům, které jsou znepokojivé a zároveň i plné naděje.

Hartwig Hausdorf (*1955) je německý spisovatel, cestovatel a záhadolog. Patří k nejznámějším badatelům a autorům na poli záhadných faktů a jevů. Světovou proslulost si získal objevem pyramid v Číně. Jeho knihy byly dosud přeloženy do 18 jazyků. Jeho jméno se stalo pojmem i v USA, kde je od roku 2004 uváděn v příručce Who’s Who in the World. Na žebříčku bestsellerů časopisu SPIEGEL zaujal jedno z nejpřednějších míst. Euromedia Group dosud vydala autorovy knihy Návrat draků, Bizarní skutečnosti, Ne z tohoto světa, Bílá pyramida, Nepochopitelná setkání, Když si bohové hrají na Boha, Satelity bohů, UFO, Století mysterií a zázraků, Návrat z onoho světa, Čínský Roswell, Otazníky kolem původu člověka, Tajemná historie 1-3; Poselství megalitů, Nevyřešené záhady posledních 5000 let, Válka bohů, Medicína doby kamenné, Mezní zážitky a Záhady Marsu.

Hartwig Hausdorf : Život po smrti - Reinkarnace, přeložil Vladimír Čadský, vydalo nakladatelství Pragma, 208 stran

kk zivot po smrti

Více infomací: www.euromedia.cz


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Živí mrtví, díl 22 a Nový začátek


zm22cover200Srpen nám prostřednictvím komiksového nakladatelství Crew přinesl další díl série Živí mrtví. Je to k neuvěření, ale jsme na čísle 22 a ne všechno jde natahovat do nekonečna a snad i proto nese tento díl název Nový začátek. A pokud vás nech...

Divadlo

První rande v Městském divadle v Brně

první rande perexNe, to není nějaká schůzka v divadle. Tak se jmenuje muzikálová komedie Alana Zachary, Michaela Weinera a Augustina Winsberga, která měla světovou premiéru v USA v roce 2012.. Tento typ příběhu je opravdu v dnešní době víc jak akt...

Film

STALO SE: může se to stát i ve skutečnosti?

altStalo se je celkem nový a dost zajímavý film. I když na něco podobného by šel třeba s holkou do kina asi jenom úchyl nebo někdo, kdo si nepřečetl pořádně o čem to bude.

...