Dáma České republiky 2023: Vítězkou se stala Hana Benešová
Banner

Dáma České republiky 2023: Vítězkou se stala Hana Benešová

Tisk

Dama 2023perexPoukaz na zájezd do New Yorku pro dvě osoby a celou řadu dalších cen si z Divadla Horní Počernice odnesla Hana Benešová (48), která se stala vítězkou soutěže Dáma České republiky 2023. Už ve chvíli, kdy se finalistky představovaly porotě a divákům v sále, bylo zřejmé, že je žhavou favoritkou. Během volné disciplíny, kdy bezchybně zpívala, bylo všem jasné, že vyhraje. Dcera jihomoravského vinaře, která ovšem nepije víno, měla ze všech soutěžících jednoznačně největší charisma. Na druhém místě skončila rocková zpěvačka Veronika Violet Kobzanová (37) ze Staňkovic, třetí byla tanečně nadaná Renáta Bačíková (40) z Prahy.

Jelikož jedna z finalistek zemřela během autonehody a další byla ze soutěže vyloučena, o titul Dáma České republiky 2023 na slavnostním finále soupeřilo pouze deset žen. „Vycházíme spolu dobře, během roku se z nás v podstatě staly kamarádky,“ prozradila na pódiu Tereza Dvořáková s číslem 9. Nezískala žádnou z hlavních ani vedlejších cen, zklamaně se však netvářila. „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se,“ dodala umělecká fotografka a výtvarnice Martina Chmelová, která v závěru večera získala titul Dáma ČR 2023 – Social Media.

Soutěžící toho spolu skutečně prožily poměrně dost. Zúčastnily se soustředění v Chorvatsku, profesionálního focení v ateliéru, tiskové besedy a také přípravného kurzu. V Divadle Horní Počernice se prezentovaly formou krátkého videa, rozhovoru a v rámci módní přehlídky. Nejdůležitější však byla volná disciplína, během níž mohly předvést svoje umělecké, sportovní nebo komunikační schopnosti. Mnohá vystoupení byla velmi vydařená, tudíž porota měla značně nesnadné rozhodování.

Dama 2023

Renáta Bačíková, Richard Sacher, Hana Benešová a Veronika Violet Kobzanová

V ní nechyběl herec a bavič Václav Upír Krejčí, herečka Jaroslava Stránská, zpěvák Marek Černoch, zpívající spisovatel Richard Sacher, muzikálová zpěvačka Petra Slaninová, pořadatel soutěže Muž roku David Novotný, kytarista Daniel Krob či dirigent Petr Chromčák. Role moderátora večera se ujal Josef Mádle z televize Prima. „Byla to pro mě příjemná změna a zajímavá zkušenost,“ dodal po skončení akce.

„Úmrtí jedné z finalistek nás velmi bolí, nedá se přes to jen tak lehce přenést. Na druhou stranu jsem ráda, že finálový večer proběhl bez dalších zásadních komplikací. Korunky, šerpy a ceny jsou rozdány a mně nezbývá, než se soustředit na další ročník. Finalistky pro rok 2024 jsou již vybrány, momentálně hledáme soutěžící pro rok 2025. Hlavními podmínkami je čistý trestní rejstřík, věk mezi 35 a 50 lety a občanství České republiky, nebo alespoň trvalý pobyt,“ vysvětlila Lucie Junková z agentury StockholmDream Production, která soutěž pořádá se spolkem Galerie Silných Srdcí.

Foto – Dušan Prouza

www.damaroku.eu


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

Kočkomilové

kockomilove 200Na počátku roku se objevily dvě nápadité knížky Kreativní kreslení pro Kočkomily a Pejskomily. Obě se stejným záměrem pobavit, poučit a naučit kreslit. Najdete tam na padesát nápadů nejen pro milovníky koček a pejsků, ale také pro ty, co ...

Divadlo

Divadlo na Vinohradech uvede slavnou detektivku Past na myši

past200Nejslavnější divadelní detektivka Agathy Christie všech dob, to je Past na myši, jejíž premiéru uvede v sobotu 15. října Divadlo na Vinohradech. V překladu Pavla Dominika a režii Jana Buriana se na jevišti objeví Aneta Krejčíková, Ondřej Kraus, Regina Rázlo...

Film

Nejlepší český film roku je podle kritiků PŘIŠLA V NOCI

prislavnoci perexPrávě vyhlášené Ceny české filmové kritiky opanovala černá komedie PŘIŠLA V NOCI. Komorní film autorského dua Jan Vejnar a Tomáš Pavlíček proměnil 3 z 5 nominací a od českých kritiček a kritiků si vysloužil ceny za nejlepší film, režii a ...