Bohuš Matuš a Hynek Tomm dostali dukáty od Zuzany Bubílkové

Bohuš Matuš a Hynek Tomm dostali dukáty od Zuzany Bubílkové

Tisk

Matus Tomm perexBohuš Matuš a Hynek Tomm mají silné hlasy. Dokážou vystřihnout popík i zazpívat vážnější kousky. V karlínském divadle to na společném koncertě roztočili. Hynek zazpíval několik svých písniček. Jedna z nich, s textem Josefa Fouska, byla věnována rodnému Chebu. Zazpíval i slavný Montiho čardáš z repertoáru Evy Pilarové.


Bohuš potěšil přítomné diváky a posluchače písněmi, které proslavili Karel Gott nebo Waldemar Matuška. Oba zpěváci si zazpívali i společně. Koncert zakončili songem Lady Carneval z dílny Karla Svobody a textaře Jiřího Štaidla, který Karel Gott prvně zazpíval v Riu de Janeiru na písňovém festivalu Zlatý kohout 1968.

Matus Tomm

Jako překvapení přinesl Hynek Bohušovi dort s číslicemi 50/10. Jím mu pogratuloval k jeho padesátým narozeninám, přičemž desítka symbolizovala počet let, po která trvá jejich pěvecká spolupráce na jedenáctiminutovém duetu „Znám jednu dívku", který kdysi zazpívali Karel Gott s Waldemarem Matuškou.

Matus Tomm 2

„Kdysi nám ho posvětil dirigent Václav Hybš," řekl na jevišti Bohuš. Hynek zpíval Karla Gotta, Bohuš Waldemara Matušku. Dívkou, která rozdala zlaté dukáty, byla Zuzana Bubílková. Tak pak prezentovala i své pásmo reagující na aktuální dění, kterým rozesmála publikum. Diváci odcházeli spokojeni, s naladěním na veselou notu.

Foto: Vladimír Zemek


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Dobrodružné pátrání po historii knihoven dětskýma očima

Vášspolkla me knihovna200niví čtenáři se vyznačují přeplněnými knihovnami a hromadami knih v okolí postele a stolů. Kdykoliv se pokusí udělat si v knihovně pořádek, ztroskotá jejich úsilí na první knize, kterou vezmou při úklidu do rukou a začtou...

Divadlo

Vstupte do světa fantazie, příběhů a nevšedních úkazů! Vstupte do světa pouličního divadla!

AirGym Art company  šerosvět  3 (2)Ve dnech 12. – 18. července se koná již 15. ročník pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi. Čekají vás divadelní a novocirkusová představení v podání českých i zahraničních umělců, ko...

Film

Hobit – neočekávaná cesta aneb Kdy už s ním konečně skončíme?

hobit neocekavaa cesta jackson tolkienDo našich kin přichází americký film, „Hobit: Neočekávaná cesta“. Je prvním dílem trilogie režiséra Petera Jacksona, natočené podle fantasy románu britského spisovatel...