Tradiční Sušické slavnosti zahájí letní turistickou sezónu
Kultura21.cz

Tradiční Sušické slavnosti zahájí letní turistickou sezónu

Susicke slavnosti 200Ve dnech 19. až 22. května 2022 ožije šumavské podhůří 22. ročníkem Sušických slavností. Ty po dvouleté pauze znovu odstartují letní turistickou sezónu na Sušicku.

 

 

Sušické slavnosti mají jako tradičně velice nabitý a pestrý program plný kulturního a sportovního vyžití. Malebné západočeské město po tři dny opanuje hudba nejrůznějších žánrů, divadlo a široká nabídka zážitků. Centrum Sušice zaplní stánky s občerstvením a zajímavými výrobky.

Návštěvníci se mohou těšit na Pokáče, Lenku Filipovou nebo kapelu Mňága a Žďorp. Divadlo Schody předvede představení Taková normální rodinka, dětský sbor Svatobor pak vzdá svým vystoupením hold Jaroslavu Ježkovi.

Hlavní program odstartuje v pátek odpoledne na náměstí Svobody vystoupením místních škol a školek, které postupně vystřídá například Pavel Horejš, Karavana Swingers Band nebo Frankie & The Deadbeats. Rodiny s dětmi jistě ocení řadu dětských atrakcí. Sobota nabídne plejádu tanečních vystoupení místních spolků. Zahraje sušická kapela Bossanoha, program vyvrcholí koncerty Mňágy a Žďorp a Pokáče. Pro děti bude připraven pohádkový les plný pirátů. Neděle jako vždy patří tradičnímu výšlapu na Svatobor.

Vstup na Sušické slavnosti je zdarma.

Susicke slavnosti

Více informací a přesný program naleznete na https://www.susicko.cz/ a Sušické slavnosti 2022 - Sirkus Sušické kulturní centrum (kulturasusice.cz).


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

ANNA KRYVENKO: Cíl mého natáčení byl splněn ve chvíli, kdy jsem do filmu dostala záběry tváří vojáků okupačních armád

MUS perex rDokumentární film Můj neznámý vojín je režijním debutem Anny Kryvenko, Ukrajinky, která ve svých 23 letech odjela studovat do Prahy a žije v ní dodnes. Domů, na Ukrajinu, se pravidelně vrací. Při jedné z takových návštěv narazila Anna na fotoalbu...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...


Literatura

Za jasné noci přichází Elizabeth Haran s dalším skvělou knihou

Za jasné noc, perexS Elizabeth Haran jsem měla tu čest již se Sluncem spálenou zemí. Ta kniha mne tenkrát hodně zaujala, a proto jsem už předem věděla, že čtení románu Za jasné noci bude opět skvělým zážitkem. A naštěstí jsem se nemýlila.

Divadlo

Zlínské divadlo přináší další komedii od Francise Vebera

draha legrace 200Francis Veber je proslulý francouzský scenárista, producent, režisér, filmař a divadelník známý například díky filmu Drž hubu! nebo filmu a divadelní hře Blbec k večeři. Zřejmě právě díky jejímu úspěchu se v Městském divadle pustili do...

Film

Mamma Mia! Pokračování letního hitu je konečně tady

mamma-mia 1Muzikál Mamma Mia! si před deseti lety získal srdce diváků po celém světě a ti od té doby doufali, že se dočkají pokračování osudů bláznivé Donny a jejich blízkých. Jejich čekání je konečně u konce – a mohou se těšit hned na dva příběhy!