Kam a rádi chodí kamarádi?

Kam a rádi chodí kamarádi?

big kam-a-radi-lesni-pribehy-0lh-486378

Hloubavý Medvěd by nejraději přečetl každou knihu na světě a pak by dlouho rozjímal o smyslu života. Akční Ježek by naopak nejraději navštívil každý kout lesa, každou výstavu pavučin a lesní koncert. Jejich přátelství je plné zábavy, poučení i dobrodružství. Kdo chce rozbalovat a jíst své kamarády? Kdo zachrání život Kosovi? Kde žijí strašidla? A co jsou to omrázky?

To vše a mnohem víc se dozvíte z lesních příběhů psaných kosím písmem, jež jsme pro vás přeložili do lidských slov a doplnili krásnými ilustracemi. Hravá a chytrá knížka pro děti od 5 do 99 let.

Knihu KAM a RÁDI – Lesní příběhy od Michala Štěpánka si opravdu může přečíst každý, ovšem pak už záleží, jak toto dílo pojmeme. Zatímco děti nadchnou nádherné ilustrace a poutavý příběh, dospělé čtenáře zaujme spíš skrytá filozofie. Pokud si něco usmyslíme a chceme se někam posouvat, musíme zdolat největší překážku: sami sebe. Jen my rozhodujeme, kam naše kroky povedou, a jestliže nás něco drží zpátky a pochybujeme, svých cílů hnedka nedosáhneme. I přátelství, ačkoliv se tento pojem jeví mnoha lidem jako samozřejmý, je důležité a spekulativní téma, o kterém nevíme vše a zkoumáme ho po celý život z mnoha úhlů.

Možná se vám zdá směšné, že o dětské knize píšu jako o filozofickém románu s hlubokými myšlenkami, avšak ani na leporela nejde pohlížet jako na prostou banalitu. Nezáleží jen na tom, co čtete a co si uvědomujete. Společnost si udělala pomyslnou čáru mezi složitostí a jednoduchostí, ovšem dá se aspoň jeden z těchto pojmů přesně definovat?

Michalovi Štěpánkovi se podařilo napsat knihu, kterou si s chutí za pár let znovu přečtu. Tady vidíte, jak tenká hranice existuje mezi dětstvím a dospělostí. Někteří chtějí onu či tamtu stránku své osobnosti na chvíli uzamknout v nevědomí, ale po nějakém čase vyleze na povrch, neboť pravá identita v životě každého člověka převezme aspoň na zlomek okamžiku žezlo od neviditelné masky.

big kam-a-radi-lesni-pribehy-0lh-486378

KAM a RÁDI – Lesní příběhy

Autor: Michal Štěpánek
Žánr: Příběhy, pro děti a mládež, česká literatura
Nakladatelství: Lux
Rok vydání: 2021
Počet stran: 64

Hodnocení: 95 %

https://www.databazeknih.cz/knihy/kam-a-radi-lesni-pribehy-486378


 

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Pusinka je velice zamotaným thrillerem

pusinka200Na český trh dorazil další z řady psychologických thrillerů, které začínají být v poslední době opět velice módní. Sophie Hannah patří k těm nejzajímavějším autorkám v tomto žánru, přestože se nejvíce proslavila poměrně nedávno zcela odlišnou knihou...

Divadlo

Ve Švandově divadle přistane Spitfire Company. Společná inscenace prozkoumá genderovou rovnoprávnost

svandovo divadlo 200Jedinečné spojení kamenného a nezávislého divadla nabídne nový titul Švandova divadla. Pro smíchovskou scénu ho připravuje autorská a režijní dvojice Petr Boháč a Miřenka Čechová, vůdčí osobnosti umělecké skupiny Spitfire Com...

Film

Kniha Zátopek je hlavně pro ty, kteří nemohou do kina

zatopek 200V nakladatelství Brána vyšla kniha Zátopek, kterou podle scénáře Davida Ondříčka, Alice Nellis a Jana P. Muchowa napsal Jiří W. Procházka.

 

...