Kam a rádi chodí kamarádi?

Kam a rádi chodí kamarádi?

Tisk

big kam-a-radi-lesni-pribehy-0lh-486378

Hloubavý Medvěd by nejraději přečetl každou knihu na světě a pak by dlouho rozjímal o smyslu života. Akční Ježek by naopak nejraději navštívil každý kout lesa, každou výstavu pavučin a lesní koncert. Jejich přátelství je plné zábavy, poučení i dobrodružství. Kdo chce rozbalovat a jíst své kamarády? Kdo zachrání život Kosovi? Kde žijí strašidla? A co jsou to omrázky?

To vše a mnohem víc se dozvíte z lesních příběhů psaných kosím písmem, jež jsme pro vás přeložili do lidských slov a doplnili krásnými ilustracemi. Hravá a chytrá knížka pro děti od 5 do 99 let.

Knihu KAM a RÁDI – Lesní příběhy od Michala Štěpánka si opravdu může přečíst každý, ovšem pak už záleží, jak toto dílo pojmeme. Zatímco děti nadchnou nádherné ilustrace a poutavý příběh, dospělé čtenáře zaujme spíš skrytá filozofie. Pokud si něco usmyslíme a chceme se někam posouvat, musíme zdolat největší překážku: sami sebe. Jen my rozhodujeme, kam naše kroky povedou, a jestliže nás něco drží zpátky a pochybujeme, svých cílů hnedka nedosáhneme. I přátelství, ačkoliv se tento pojem jeví mnoha lidem jako samozřejmý, je důležité a spekulativní téma, o kterém nevíme vše a zkoumáme ho po celý život z mnoha úhlů.

Možná se vám zdá směšné, že o dětské knize píšu jako o filozofickém románu s hlubokými myšlenkami, avšak ani na leporela nejde pohlížet jako na prostou banalitu. Nezáleží jen na tom, co čtete a co si uvědomujete. Společnost si udělala pomyslnou čáru mezi složitostí a jednoduchostí, ovšem dá se aspoň jeden z těchto pojmů přesně definovat?

Michalovi Štěpánkovi se podařilo napsat knihu, kterou si s chutí za pár let znovu přečtu. Tady vidíte, jak tenká hranice existuje mezi dětstvím a dospělostí. Někteří chtějí onu či tamtu stránku své osobnosti na chvíli uzamknout v nevědomí, ale po nějakém čase vyleze na povrch, neboť pravá identita v životě každého člověka převezme aspoň na zlomek okamžiku žezlo od neviditelné masky.

big kam-a-radi-lesni-pribehy-0lh-486378

KAM a RÁDI – Lesní příběhy

Autor: Michal Štěpánek
Žánr: Příběhy, pro děti a mládež, česká literatura
Nakladatelství: Lux
Rok vydání: 2021
Počet stran: 64

Hodnocení: 95 %

https://www.databazeknih.cz/knihy/kam-a-radi-lesni-pribehy-486378


 
Banner

Hledat

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál


Literatura

Růžový přebal neznamená „růžové čtení“

zmr 200Sladce růžová obálka s něžnými ilustracemi a název Zmrzlinové sedmé nebe, román, co napsala Abby Clementsová, jasně evokují, že půjde o pohodovou knihu. Až jsem se bála ji otevřít, aby nebyla růžová příliš. Na druhou stran...

Divadlo

Vzpomínky legendární tanečnice Josefíny Bakerové

josephine-bakerova-pametiNakladatelství Ikar vydalo staronovou knížku pamětí legendární tanečnice Josefíny Bakerové. Tato publikace francouzského novináře a spisovatele Marcela Sauvage vyšla u n...

Film

„I já jsem vyrostl, ale na Malého Prince jsem nikdy nezapoměl“

maly princHovorí starček z minuloročnej animovanej rozprávky Malý princ, ktorá je veľmi podarenou adaptáciou knihy s rozšíreným príbehom. O tejto knihe sa na strednej škole učilo stále jedno a to isté. Je to kniha, ktorá sa dá interpretovať detskými očami ako...