Srpen byl na dětské knihy bohatý

Srpen byl na dětské knihy bohatý

Tisk

pikola 200Podívejte se na novinky pro děti z Pikoly.

 

 


Hana Kneblová: Ze života českých panovníků
Kniha je určena dětem od 8 let

Bohatě ilustrovaná knížka seznámí děti s nejvýznamnějšími českými panovníky, jejich velkými činy a různými zajímavostmi z jejich života. Najdou v ní nejen texty, obsahující důležité nebo zajímavé informace, ale také doplňovačky, křížovky, osmisměrky a další zábavné úkoly. Knížka zaujme všechny, kdo se zajímají o historii, ale bude se líbit i těm, kteří o ní mnoho nevědí, ale rádi luští. V uvedeném řešení si děti ověří, zda hádaly správně. Hravou formou se tak dozvědí spoustu zajímavostí z české historie.

pikola ze zivota ceskych panovniku

Clive Glifford: Tohle smrdí
Překlad: Tereza Pavcová
Kniha je určena dětem od 7 let

Kolíčky na nosy, tahle kniha není žádná voňavá květina! Každá stránka vás zavane k jinému druhu smrádku a puchu, od těch starodávných po naprosto současné. Jak táhlo z pusy králům ve středověku? Dá se zápach využít v boji? Které ovoce smrdí tak, že vás s ním nepustí do autobusu? Jak je cítit vesmír? A co se stane, když do jedné knížky zavřete skunka, uleželý sýr, zpocené nohy a zkažená vejce? Zhluboka se nadechněte… nebo raději ne.

pikola tohle smrdi

Rachel Piercey: Starý dub slaví narozeniny
Ilustrace: Freya Hartas
Překlad: Lucie Šavlíková
Kniha je určena dětem od 3 let

Vítejte, kamarádi! Budeme vám vyprávět příběh o nejstarším a nejmoudřejším stromu v lese. Vydejte se s námi za medvídkem a jeho přáteli a pomozte jim připravit kouzelnou narozeninovou oslavu pro velký starý Dub. Hledejte v obrázcích a možná objevíte spoustu nového. V poznávání vám pomohou i krásné básničky u každého obrázku.

pikola stary dub slavi narozeniny

Aleksandra Szpunar: Starám se o planetu – Přírodohraní na celý rok
Překlad: Anna Šašková Plasová
Kniha je určena dětem od 6 let

Víš, co to jsou skleníkové plyny nebo uhlíková stopa? Chceš se dozvědět víc o obnovitelných zdrojích energie? Zajímá tě, jak šetřit elektřinou a kolik spotřebujeme za den vody? Přemýšlíš, co můžeš udělat pro zdraví naší krásné planety? Odpovědi na tyto a mnohé jiné otázky najdeš v dalším dílu série Přírodohraní na celý rok. A nejen to, kniha je plná zábavných úkolů a kreativních aktivit. Být ECO je prostě cool!

pikola staram se o planetu

Aleksandra Szpunar: Třídím odpad – Přírodohraní na celý rok
Překlad: Anna Šašková Plasová
Kniha je určena dětem od 6 let

Chceš se dozvědět víc o tom, proč je třídění odpadu důležité? Víš, co patří do kterého kontejneru? Zajímá tě upcyklace a chceš vdechnout nový život starým věcem? Přemýšlíš, jaký vliv mají naše každodenní rozhodnutí na zdraví naší krásné planety? Odpovědi na tyto a mnohé jiné otázky najdeš v dalším dílu série Přírodohraní na celý rok. Tak neváhej, pusť se do čtení, zábavných úkolů a kreativních aktivit!

pikola tridim odpad

Coral Ripleyová: Strážkyně moří 3 – Záchrana korálového útesu
Překlad: Pavla Jacobsson
Kniha je určena dětem od 6 let

Mořské panny z Oceánie chystají velkolepou talentovou soutěž, ale zlá siréna Elvíra jim to chce za každou cenu překazit. Svými kouzly ovládne nebezpečného žraloka, který ničí, na co přijde. V ohrožení je tak nejen soutěž, ale celý korálový útes a všichni mořští tvorové, kteří tam žijí! Naštěstí se Strážkyně moří jen tak něčeho nezaleknou a jsou rozhodnuté se Elvíře postavit. Podaří se Emě, Grétce a Lily najít kouzelnou perlu, která vše napraví? Nestanou se žraločí svačinkou?

pikola strazkyne mori zachrana koraloveho utesu

Linda Chapmanová: Bella hledá domov
Kniha je určena dětem od 6 let

Dvojčata Grace a Jack vedou útulek pro opuštěná zvířata a tentokrát hledají milujícího páníčka pro Bellu, štěně labradora. Není to ale vůbec jednoduché, Bella je sice roztomilá a velmi chytrá, ale zrovna jí rostou zuby, takže všechno okusuje. Pak ale dvojčata zjistí, že štěně miluje, když mu někdo předčítá, a dostanou báječný nápad, jak Belle najít nový domov!

pikola bella hleda domov

Rocio Bonilla: Díky – příběh o přátelství
Překlad: Natálie Farmosa
Kniha je určena dětem od 5 let

Bylo nebylo jedno sousedství a zdálo se jako každé jiné. Byly tu domy, trávníky, lampy i stromy. A také tu vedle sebe žili myška, kocour, sova, liška, zlobr a slepice. Sousedé, kteří si sotva kývli na pozdrav. Jednoho dne však vypadne internet. Dokáže taková malá událost něco změnit? Překonají sousedé strach, nesmělost a stud a najdou k sobě cestu?

pikola diky pribeh o pratelstvi

Rachel Morrisroeová: Jak si vypěstovat jednorožce
Překlad: Lucie Emmerová
Kniha je určena dětem od 3 let

V Květinovém ráji pana Konvičky rozhodně nekoupíte obyčejné kytky. Už nápis nade dveřmi „Každý je tu host, kouzel máme dost“ napovídá, že jsou tu k mání rostliny vskutku neobyčejné. Malá Sára to zjistí, když jde vybírat dárek k narozeninám své babičce, která ráda zahradničí. A najde tu přesně to pravé ořechové – semínka k vypěstování jednorožců. Rozhodne se, že babičku překvapí, a večer tajně semínka vyseje. Kdyby se tak ale řídila návodem! Místo jednoho semínka vysype do hlíny celý pytlík a světě div se! Ráno po domě pobíhá dvacet čtyři třpytivých jednorožců! Z narozeninové oslavy se stane narozeninová pohroma. Dokáže Sára malé jednorožce zkrotit a oslavu zachránit? Půvabný a vtipný veršovaný příběh pro všechny milovníky zahrad, jednorožců a babiček.

pikola jak si vypestovat jednorozce

Gigantosaurus: Dinopedie – zábavný průvodce světem dinosaurů a prehistorických zvířat
Překlad: Ivana Nováková
Kniha je určena dětem od 2 let

Čtyři kamarádi dinosauříci z půvabných příběhů Jonny Duddlea zažívají v době druhohor ledajaká dobrodružství. Vydej se společně s nimi za poznáním do světa pravěkých DINOSAURŮ a dalších PREHISTORICKÝCH zvířat! Pod okénky v knize objevíš spoustu zajímavostí a informací. Dávej si ale velký pozor na GIGANTOSAURA! Tenhle obr byl totiž věčně PŘI CHUTI!

pikola gigantosaurus dinopedie

Gigantosaurus: Santasaurus – Vánoce u dinosaurů
Překlad: Ivana Nováková
Kniha je určena dětem od 2 let

Že žádný SANTASAURUS neexistoval? Omyl! Protože co když někdo rozdával radost o Vánocích v druhohorách před mnoha miliony let úplně stejně, jako se to dělá dneska? V této knize kamarádi dinosauříci z půvabných příběhů Jonny Duddlea zažijí dobrodružství věru sváteční. Čeká na ně velké vánoční překvapení, setkání s dalšími kamarády i se strašlivým gigantosaurem, především ale zakusí sílu přátelství, nezištnou štědrost a spoustu radosti. Vzhůru tedy do druhohor v čase VÁNOC!

pikola  gigantosaurus santasaurus

Rachel Renéé Russellová: Deník mimoňky 5 – Příběhy nerozumný poradkyně
Překlad: Jana Hejná
Kniha je určena dětem od 7 let, 2. vydání

Nikki novinářkou! Podaří se jí překazit další MacKenziiny zákeřné plány? Nikki je už zase v průšvihu. Její zlomyslná rivalka MacKenzie totiž vyhrožuje, že ve školních novinách vyzradí tajemství, které by mohlo totálně zničit život nejen jí a jejím nejlepším kámoškám, ale dokonce i Brandonovi! Ale Nikki to tak rozhodně nenechá. Aby mohla na MacKenzie dohlédnout, vrhne se na novinařinu i ona a shodou bláznivých okolností skončí jako poradkyně skrytá pod přezdívkou Slečna Všeználková. Jenže její poradna slaví nečekané úspěchy a ona je najednou úplně zavalená prací. Zvládne v jednom kuse odepisovat na stovky dotazů a současně uchránit svou partu před MacKenziinými špinavými triky?

pikola denik mimonky pet

Rachel Renéé Russellová: Maxovy trable
Překlad: Veronika Volhejnová
Kniha je určena dětem od 7 let, 2. vydání

Ve škole si na vás zasedne starší a mnohem větší kluk. Co s tím? Postěžovali byste si rodičům? Jenže právě tohle Max udělat nemůže, protože při první zmínce o šikaně by ho ze školy zase vzali a další rok domácího vzdělávání s babičkou – učitelkou mateřské školky – už by vážně nepřežil. Jenže když se ocitne na začátku prodlouženého víkendu zamčený ve vlastní školní skříňce, začne mu i „spinknutí po obídku“ připadat jako ráj! A to ještě netuší, že když se nakonec ze skříňky dostane, čeká ho něco mnohem horšího…

pikola maxovy trable 1 zamceny ve skolni skrince

Ladislav Špaček: Dědečku, už chodím do školy
Ilustrace: Jana Fernandes
Kniha je určena dětem od 6 let, 2. vydání

Dědečku, už chodím do školy je dalším pokračováním oblíbené série knížek Dědečku, vyprávěj a Dědečku, ještě vyprávěj. Laskavý dědeček si opět povídá se svou zvídavou vnučkou Viktorkou o světě kolem nich. Viktorka už je ovšem školačka, chodí do první třídy, a proto si přináší spoustu nových podnětů a otázek ze školního prostředí. Knížka pomáhá rodičům v touze rozvíjet dobré vlastnosti jejich dětí, vštěpovat jim mravní hodnoty současného světa, pěstovat v nich silnou vůli i vytvářet správné návyky chování mezi lidmi a v různých situacích, které Viktorku potkávají. Součástí je audiokniha ke stažení jako dárek.

pikola dedecku uz chodim do skoly

Víctor Escandell: ZÁHADY – Zapoj mozkové závity a vyřeš 25 tajuplných případů
Kniha je určena dětem od 8 let, 2. vydání

Neexistuje kniha, která by tě bavila víc, detektive. Vítej v knize záhad! Přijdeš na kloub 25 tajuplným případům? Některé mají logické řešení, u jiných využiješ své představivosti. A hlavně – hledej v zábavných obrázcích, a stopu máš nadosah. Záhady můžeš řešit sám, s kamarády nebo s celou rodinou. Staň se opravdovým detektivem! Hledej stopy, používej mozek a vyřeš všechny záhady.

pikola zahady vyres 25 tajuplnych pripadu

Víctor Escandell: ZÁHADY – Zapoj mozkové závity a vyřeš 25 záhad historie
Kniha je určena dětem od 8 let, 2. vydání

Vítej v knize záhad! Přijdeš na kloub 25 tajuplným záhadám z oblasti historie? Některé mají logické řešení, u jiných využiješ své představivosti. A hlavně – hledej v zábavných obrázcích, a stopu máš nadosah. Záhady můžeš řešit sám, s kamarády nebo s celou rodinou. Staň se opravdovým detektivem! Hledej stopy, používej mozek a vyřeš všechny záhady.

pikola zahady vyres 25 zahad historie

Jan Malík: Míček Flíček
Kniha je určena dětem od 5 let, 6. vydání

Je vám smutno? Pořiďte si míček! Ten z našeho příběhu ovšem není ledajaký. To takhle jeden dědeček s babičkou žili hezký život, ale pořád jim něco scházelo. Až jim jednou, přímo z nebe – vlastně oknem – přiletěl do pokoje míček. Byl hezký, hlaďounký, kulaťoučký, baculatý a vůbec povedený, a tak si ho pojmenovali. Dali mu jméno Flíček. Jenomže míček Flíček se zalíbil taky draku Mrakovi, a ten ho unesl. Dědeček s babičkou ho dlouho, předlouho hledali a poprosili o pomoc i strašáka Pašáka, psíčka Pantoflíčka a ptáčka Jarabáčka. Podařilo se jim ho najít? Přečtěte si to v knize s původními ilustracemi Ondřeje Sekory.

pikola micek flicek

Více informací: www.euromedia.cz


 
Banner

Hledat

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál


Literatura

Jen jeden člověk může zjistit, co po ní zůstalo

Co po ni zustalo 200Debut spisovatele T. R. Richmonda s názvem Co po ní zůstalo je zařazen do kategorie psychologický thriller. Možná bych byl s tímto škatulkováním opatrnější. Nejsem si jist, jestli bych tento román zařadil zrovna k thrilleru. Ale ...

Divadlo

Báječně chytrá a jiskřivá konverzační komedie

Hvezda v pasti 200JOANNA: Vás nikdy neunavuje organizovat lidem život, komandovat je, vyžadovat jejich obdiv a poslušnost?
GARRY: Nikdy. Vychutnávám si to.

 

...

Film

Začne 22. ročník Festivalu francouzského filmu

FFF perexMezi 20. listopadem a 1. prosincem 2019 se uskuteční v pořadí již 22. FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU. Kromě Prahy zavítá do dalších českých a moravských měst – do Brna, Českých Budějovic, Hradce Králové a Ostravy. Opět nabídne bohatý p...