Hmyzí pohádky pro nejmenší mohou mít pokračování. Díky vám!

Hmyzí pohádky pro nejmenší mohou mít pokračování. Díky vám!

Tisk

Hmyzí pohádkyMáte doma tiplici? Víte, kdo je vřetenatka nebo sýc? Jak vypadá punčoškář? Má pavouk šest či osm očí? Kouše čmelák? Sají nám krev kluci nebo holky? Pokud vás to zajímá a máte doma malé zvědavce, kteří by se o hmyzím světě něco dozvěděli, můžete jim koupit knihy Rostislava Poláčka, anebo i podpořit jejich další vydávání. 

Ing. Rostislav Poláček, Ph.D. sám o sobě píše: „Před dvěma lety jsem si, při studiu na vysoké škole, splnil klukovský sen a vydal první knihu. Vymyslel jsem koncept hmyzích pohádek (www.hmyzipohadky.cz) a pod tímto názvem přibližuji čtenářům svět bezobratlých živočichů, zejména hmyzu. Pohádkově naučnou, a doufám, že i zábavnou, formou seznamuji děti od 5 do 90 let s poklady naší přírody."

Kdo jsou opylovatelé a co je mrtvé dřevo? Na tato témata si autor dětských knížek povídá s dětmi mateřských i základních škol. Jeho besedy jsou interaktivní a malí posluchači si odnášejí spoustu nových informací. „Musím neskromně říct, že mají velmi pozitivní ohlas a děti (mnohdy i paní učitelky) minimálně už vědí, kde má včela srdce a jestli čmelák píchá, štípe nebo kouše. Popřípadě, že na buku rostou bukvice a na dubu dubice. Ne, samozřejmě, že žaludy," směje se Rostislav Poláček. 

Hmyzí pohádky

Pokud byste uvítali i další knihu tohoto autora, můžete mu pomoct s jejím vydáním.

„Dal jsem si velký cíl, zmírnit, otupit, možná i odstranit u dětí (možná i dospělých) strach z pavouků. Zdali se to povedlo, musíte už zjistit sami"https://www.donio.cz/stesti-ma-osm-nohou

Prosím čtěte, sdílejte a pokud možno přispějte, jen díky vám spatří nová dětská kniha „světlo na konci tunelu“!

Hmyzí pohádky


 

Hledat

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Já, blogerka - Ideální offline blog k vodě

ja blogerka 200Jana Kuželová je blogerka realizující se na adrese jsemzena.eu a díky nakladatelství Grada si splnila sen tak, že svůj online svět převedla do knihy.
 

Divadlo

Na podzim do divadla: A voda stoupá

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co se v podzimních měsícíchzejdete podívat. V listopadu si můžete vyrazit do Divadla Rokoko na komedii A voda stoupá.

...

Film

Z balkónu

sfz 200Severská filmová zima přináší do kin v různých koutech Česka rozličné typy filmů. Tentokrát nabízí i netradiční snímek, které z části působí jako dokument jednoho zahloubaného Nora. Drama Z balkónu přináší sondu do myšlenek muže po čtyřicítce, který bloum...