Píseň moře je nádherným a věrným komiksovým zpracováním animovaného filmu

Píseň moře je nádherným a věrným komiksovým zpracováním animovaného filmu

Tisk

morePTento komiks může být nejenom pro děti, ale také jejich rodiče. Jde o komiksovou adaptaci animovaného filmu Píseň moře, který byl nominován na Oscara v roce 2015. Jde o příběhové ztvárnění keltské legendy o tulení víle selkie usazené do komorního sourozeneckého dramatu. Chcete-li dětem raději číst, než jim pustit stejnojmenný film, tato kniha bude pravou volbou.

„Hezky se uveleb, něco pro tebe mám…“
„Co je to?“
„Pradávná mušle, kterou kdysi darovala moje maminka. Dej si ji k oušku a pozorně poslouchej. Uslyšíš píseň moře.“

Jak už to tak však bývá, mušle není jen mušlí, ale umí toho mnohem víc.

Pro všechny, kdo touží po poetice i objevování prastarých tajemství

Před šesti lety, kdy se narodila Saoirsa, zmizela jejich maminka a Saoirsin bratr Ben svou sestru obviňuje z tohoto záhadného zmizení. S tatínkem žijí na ostrově, až do doby, kdy se jejich babička rozčílí, že ostrov není vhodným místem pro dospívání dětí a odveze je k sobě do města. Děti se ani nestačí zabydlet, když Saoirse náhle zmizí a Ben odchází, aby ji našel.

Saoirse totiž není jen obyčejná holčička, nýbrž tulení víla selkie, stejně jako její maminka. Díky tomu má moc ochránit pohádkové bytosti ztracené v našem světě a navrátit je zpět do jejich říše za mořem. Nicméně aby to dokázala, musí jim zazpívat svoji píseň. Jenže Saoirse od narození nemluví. V nalezení hlasu jí navíc zabraňuje zlomyslná soví čarodějnice Macha. Dokáže Ben sestřičku najít? A koho ve svém hledání ještě potká?

V komiksovém příběhu je výborně zpracovaná irská mytologie a na konci knihy najdete i gaelský slovník. V celém komiksu není ani příliš textu, jedná se především o nádherné ilustrace a příběh vyprávěný pomocí emocí, které však nezabíhají do přílišné patetičnosti. Všemu vévodí jemná poetika šumějícího moře a kouzelných bytostí.

Komiks také obsahuje bonusový materiál v podobě minipříběhu Domů pospíchej, který nikde jinde nenajdete. Píseň moře je od stejných tvůrců (Sam Sattin) jako předcházející komiksová adaptace Vlkodlaci, jež vyšla minulý rok také u nakladatelství Grada. Jestliže se vám líbili, nechte se unést i tulení vílou.

Píseň moře

Píseň moře
Originální název: Song of the Sea: The Graphic Novel
Autor: Sam Sattin
Překlad: Eliška Boudová
Počet stran: 272
Rok vydání: 2024
Hodnocení: 100%

https://www.grada.cz/pisen-more-13399/


 

Hledat

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Šarlatové kimono a oceány lásku přenáší

Sarlatove kimono, perexNa romantické příběhy moc nejsem. Těch jsem se načetla v pubertě do sytosti a asi se jich přesladila. Šarlatové kimono mne ale zaujalo na první pohled. Červeně laděná obálka s rudovláskou v kimonu se povedla. A pak ten...

Divadlo

Epochální výlet rodiny Smolíkovy

smolikovi200„S písní bláznivou a s trochou smůly v patách čtyři klauni jdou, kam, kdo ví kam,…“ Přesně těmito slovy začíná úvodní znělka mnoha generacemi milovaného animovaného seriálu o maďarské rodince Smolíkových a jejich mrzoutském sousedovi Dr. Halířo...

Film

Začalo natáčení nového filmu Davida Laňky ÚTĚK

UtekPrvní klapkou začalo 6. listopadu v Říčkách v Orlických horách natáčení rodinného filmu Útěk podle stejnojmenné knižní předlohy Oty Hofmana. Štáb v čele s režisérem a scenáristou Davidem Laňkou v Říčkách zůstane do 26. listopadu. V hlavních rolích na...