V Divadle Polárka budou mít všech 5 pohromadě

V Divadle Polárka budou mít všech 5 pohromadě

Tisk

polarka 200Brněnské divadlo pro děti a mládež, Divadlo Polárka, oznámilo dramaturgický plán na sezónu 2022/2023. Pro ně to bude už 25., takže se rozhodli ukázat, že mají všech pět pohromadě.Pět prstů, které tvoří ruku.
Pět smyslů, kterými poznáváme svět.
Pět kol u auta (máme přece rezervu).
Pět premiér v Polárce.

Máme všech pět pohromadě? A potřebujeme to vlastně?

Kdo nemá všech pět pohromadě, bude mít těžký život. Na každém kroku zakopne, všechno poplete, pokazí a zvorá. Až je to vlastně legrační, máme chuť se takovému člověku smát. Jenomže – máme pět smyslů, kterými poznáváme svět. A kdo všechno v poslední době přišel o chuť a čich? Kolik lidí píchlo kolo a neměli náhradní? Kolik premiér se v Polárce za poslední dva roky zrušilo? Komu chyběli jeho blízcí, se kterými se nemohl potkat – být pohromadě?

Už možná trochu víc tušíme, že být pohromadě – všech pět, celá rodina, všichni kamarádi – je obrovský dar. A každému občas v životě něco chybí. Ale od toho jsme tu spolu, všichni pohromadě.

Nejtajemnější foglarovka na jevišti Divadla Polárka

Kdyby tehdy u Denků rozsvítili o něco dřív, Vláďa už by pravděpodobně seděl u stolu a dělal něco do školy. Ale nevyzpytatelná náhoda, která často dokáže ve vteřině změnit osudy lidí, způsobila, že Vláďa seděl s maminkou v kuchyni potmě o čtvrthodinu déle než jindy –a ta čtvrthodina všechno rozhodla.

Nejtajemnější foglarovka na jevišti Divadla Polárka. Je třeba dodat něco dalšího?

Namátkou: Jeskyně obřích trilobitů. Legendární závod Terasy pro kluky i holky z Hlediště. Klub Ontario. Zelené vesty. Vloupačka do klubovny, ztracený deník, důkazní materiál. A Inka Solimanová.

Dobrodružství v zemi nikoho
AUTOR: JAROSLAV FOGLAR REŽIE: FILIP NUCKOLLS
Premiéra 10. 12. 2022
Určeno pro diváky od 7 let

Multimediální podívaná a kosmický koncert kapely Polaris

Průlet vesmírem za zvuků galaxie. Koncert, báseň, optický klam. Za kormidlem kosmické lodi –kapela! Houstone, máme problém. A ne jeden. Časové smyčky, gravitace, nevyzpytatelná fyzika, planety ovlivňují vše a všechny. I vy jste členy naší mise. Sorry děcka. Letíte v tom s námi a do Brna, jak ho znáte, se už nevrátíte.

Mise Polaris 5
AUTOŘI: DAVID SMEČKA, HANA MIKOLÁŠKOVÁ REŽIE: HANA MIKOLÁŠKOVÁ
Premiéra 22. 1. 2023
Určeno pro diváky od 5 let

Interaktivní pohádka o hledání nepoznaného na motivy inuitských legend a příběhů

Daleko za polárním kruhem v zasněženém Grónsku žijí ve svých chýších Inuité. A ti si za dlouhých nocí a sněhových bouří vyprávějí příběhy o mocných zvířatech, kouzelných duších nebo tajemných bytostech. Mezi těmito velikány žije i maličká Akiak, která se vydává za velkým dobrodružstvím, aby přinesla do své vesnice světlo a porazila tak nekonečnou tmu.

Akiak aneb Cesta za světlem
AUTOR: VOJTĚCH BALCAR REŽIE: MICHAL MORAVEC
Premiéra 11. 2. 2023
Určeno pro diváky od 3 let

Dobrodružství dvou bráchů, kteří spolu spadli do záchoda, aby v odpadních trubkách našli sami sebe

“Hej, brácho, uhni!”
“Uhni si sám, blbečku.”

Jednoho rána se dva bráchové strkali u záchodu a víte co… ? Spadli tam. Oba dva. Do záchodu. A jejich malá ségra je spláchla… A co teď? Musí přece najít cestu z odpadních trubek zpátky domů. Najdou ji? Každý sám? Společně? A co dalšího po cestě objeví?

Nedráždi bráchu bosou nohou
AUTOR: IRENA HEJDOVÁ REŽIE: JIŘÍ HAJDYLA
Premiéra 25. 3. 2023
Určeno pro diváky od 4 let

“Když mi bylo devět, adoptovala mě gorila.”

Jednoho dne si to do děcáku přiharasí polorozbité Volvo a vystoupí z něj… gorila. Malou Jonnu si odsud odveze k sobě domů – na skládku. Žere Gorila děti? A jak má vlastně vypadat správná maminka?

Příběh o tom, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. O tom, že za paznehty a opičím šklebem se dost možná skrývá láskyplné srdce. O ostychu, strachu, důvěře a o tom, že sběrný dvůr může být ten nejlepší domov na světě. A když o ten domov náhodou přijdete, pořád ještě existuje jedno místo, kam se dá jít. Kde to je? Přece tam, kde na vás někdo čeká.

Gorila a já
AUTOR: FRIDA NILSSON REŽIE: LUCIE FERENZOVÁ
Premiéra 10. 6. 2023
Určeno pro diváky od 6 let

Více informací:

https://divadlopolarka.cz/
https://www.facebook.com/divadlopolarka
https://www.instagram.com/divadlopolarka/


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner

Hledat

Rozhovor

Výtvarnice Iveta Autratová: „Výzva je pro mě všechno, co jsem ještě nenakreslila a co se mi líbí“

autratova200Začtěte se do rozhovoru s výtvarnicí a ilustrátorkou Ivetou Autratovou. Je autorkou naší hlavičky, tudíž můžete zjistit, jak kresba vznikala a co tomu předcházelo. Důležitým prvkem rozhovoru jsou i zvířata, která paní Au...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín

Čtěte také...

Láska ke třem pomerančům: komedie plná vitamínů

laska ke trem pomerancumDivadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede zcela novou kouzelnou pohádku plnou vitamínů na Malé scéně ABC. Hru podle nového překladu scénáře Carla Gozziho zrežír...


Literatura

Moudrost vlků by nás měla inspirovat

moudrost vlku 200V nakladatelství Mladá fronta vyšla kniha s názvem Moudrost vlků a podtitulem Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebe. Mít ji ve své knihovně by měl jak každý milovník vlků, tak přírody jako takové.

...

Divadlo

Pan Polštář sice nezahřeje, ale rozhodně nenudí

polstar200Na policejní vyšetřovnu je dovlečen spisovatel, který si myslí, že důvodem je obsah jeho povídek, ve kterých se pravděpodobně provinil proti hlubokému totalitnímu režimu, a je připraven přiznat cokoliv, jen aby jeho povídky zůstaly nedotčené. Pravda...

Film

Negativní postavy mám raději, říká čerstvý padesátník, herec Roman Luknár

roman luknar perexZnámou tváří je Roman Luknár už od svých dětských let, kdy začal hrát ve slovenském filmu a televizi, zatímco české publikum se s ním seznámilo až poměrně nedávno. To už byl vystudovaným hercem, ale do Česka si zpravidla jen tak...