Dramox má 3. narozeniny! Je v kinech a divadlům poslal 25 milionů korun

Dramox má 3. narozeniny! Je v kinech a divadlům poslal 25 milionů korun

Tisk

DramoxDramox slaví třetí narozeniny, nabízí přes 350 představení a divadlům poslal 25 milionů korun. Nově ho najdete v kinech po celé republice, kde si diváci každý měsíc užijí několik divadelních hitů na velkém plátně. Dramox se po třech letech fungování stal zavedeným místem pro dobře strávený čas a zároveň podporu divadelní kultury. “Dramox jsme spouštěli pár dní před totálním lockdownem, dnes diváci sledují Dramox protože chtějí zažít skvělý večer s nejlepšími českými i zahraničními divadly. V tom se nic nezměnilo” popisuje zakladatel a ředitel Dramoxu Martin Zavadil.

Divadlo s Dramoxem do kin!

V letošním roce se navíc Dramox vydal do nového terénu: na plátna kin. Od března letošního roku navázal spolupráci s necelou stovkou kin po celé republice, které svým návštěvníkům nabízejí na filmovém plátně divadelní skvosty jako komedie Jedlíci čokolády z Klicperova divadla, muzikál Touha jménem Einodis z Ungeltu nebo Čapkovo drama Bílá nemoc z Mladé Boleslavi. V letošním roce už proběhly desítky projekcí projekcí, stovky jsou plánované pro další měsíce. „Kina, města nebo třeba knihovny potřebovali prostředníka, který může nabídnou každý měsíc skvělá představení. Většina kin nabízí divadelní záznamy pravidelně, třeba dopoledne nabídnou projekce pro školy, večer zase skvělý zážitek pro dospělé a v sobotu ráno do kina zajde tatínek s dětmi,” popisuje spolupráci s kinaři Martin Zavadil. Dramox nabízí kinům každý měsíc novou nabídku představení, každý měsíc v něm najdou tři nové kusy. Nebude chybět ani speciální vánoční program. I ze vstupného z kin, stejně jako z online záznamů, míří většina peněz právě divadelním tvůrcům.

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách z Dlouhé

Co frčí na Dramoxu?

Z víc než 160 divadel na Dramoxu největší úspěch sklízejí scény Dejvické divadlo, Klicperovo divadlo nebo Divadlo v Dlouhé. Divácké hitparádě vévodí představení Šťovík, pečené brambory a Dabing Street z Dejvického divadla. Baví i nesmírně vtipná komedie Davida Drábka z Klicperova divadla Jedlíci čokolády. Na vrcholu žebříčku jsou také další inscenace z Dejvického, příběh ruského vědce Teremina v podání Ivana Trojana. A mezi nejoblíbenější pětku se dostalo i legendární Souborné dílo Williama Shakespeara z Divadla v Dlouhé.

Na své si ale přijde každý –⁠ děti baví nesmrtelné příběhy Spejbla a Hurvínka, kdo má rád klasiku sleduje Shakespeara v originále a fajnšmekry třeba současný nový cirkus a moderní taneční divadlo. Podzimní sezónu Dramox startuje představením Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho s Bolkem Polívkou, dojemným příběhem 4000 dnů s Hanou Maciuchovou nebo sportovní groteskou Transky, body, vteřiny. Diváci si mohou vyzkoušet divadlo online na týden zdarma a potom si vybrat z předplatného na měsíc, čtvrtletí, půlrok nebo rok.

Hurvínkova nebesíčka

25 milionů divadlům divadlům

Dramox větší část z předplatného posílá zpět divadlům a tvůrcům a podpořil je již částkou 25 milionů korun. Peníze z předplatného jsou rozděleny podle toho, co předplatitelé sledují. Za zbylé části předplatného Dramox představení natáčí, platí servery a veškerý provoz “Nejsledovanější představení jsou právě ty, které divadlům tvůrcům přináší nejvíc peněz na další představení. Ve finanční podpoře divadel budeme stále pokračovat.” říká ředitel Dramoxu Martin Zavadil.


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Prospěli jsme svému zdraví, zdraví našich klientů a hlavně se chováme šetrně k přírodě, co více si přát“

Tezop 200iskárna EZOP je zlínská společnost, která vznikla už v roce 1993 a od té doby se vyvíjí a upevňuje svou pozici především v oblasti tiskových služeb, reklamy a různých výstavních expozic. Všechny jejich tisky jsou ekologické a víc nejen o nich nám prozr...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Zora Jandová a její hosté vzdají v Městském divadle Brno poctu šansonu

Pocta šansonu vizuálZora Jandová, muzikálová herečka a šansoniérka, bude v září 2023 slavit 65. narozeniny. V říjnu téhož roku uplyne 60 let od úmrtí Édith Piaf. Koncert Pocta šansonu tak připomene nejenom francouzskou zpěvačku nejznámějšími písněmi z...


Literatura

Haló, tady pěkné knížky pro děti!

halo-tam-dole 200V nakladatelství Presco Group, v edici Ella a Max určené pro naše nejmenší vyšly dvě velkoformátové knihy s názvy Haló, město a Haló, tam dole. Pojďte do nich nahlédnout s námi!

...

Divadlo

Švandovo divadlo uvede Cyrana z Bergeracu v beatboxovém rytmu

cyrano 200Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít ve Velkém sále premiéru Cyrano z Bergeracu. Slavný milostný příběh o nosatém šermíři, který se nešťastně zamiluje do své sestřenky, se českému ...

Film

Za čtyři týdny začíná 23. ročník Filmového festivalu Litoměřice. Festival nese téma hranice

Millennium MamboOd 25. do 27. srpna proběhne 23. ročník Filmového festivalu Litoměřice – FIFELI. Přehlídka aktuální, experimentální i kultovní filmové tvorby z Česka i zahraničí je jedinou ucelenou událostí svého druhu na severu Čech. Festival nabídne ve t...