Každé filmování je velké dobrodružství, říká herec a šansoniér Jiří Bartoň
Banner

Každé filmování je velké dobrodružství, říká herec a šansoniér Jiří Bartoň

Tisk

jiri barton 200Nejen na zámku Libochovice, ale také v Praze a na dalších místech v Česku vznikal během léta německý historický film Ottilie von Faber-Castell. V jedné z rolí se objeví také Jiří Bartoň. Jde o velkoryse pojatý televizní projekt, který pro ARD režíruje Claudia Garde. Pro talentovaného českého herce, který se navíc uplatnil také jako šansoniér, je to už čtvrtá zkušenost se zahraniční produkcí.


Barvitý životopisný snímek, který se odehrává na rozhraní 19. a 20. století, přinese příběh o německé baronce, jejíž rodina založila výrobu pastelek a psacích potřeb. Ze známých německých herců se v očekávaném filmu objeví Kristin Suckow, Martin Wuttke, Johannes Zirner nebo Hannes Wegener. Premiéra filmu, v němž český herec ztvárnil postavu okultisty Aleistera Crowleyho, je ohlášena na příští rok.

"To natáčení provázely nejrůznější organizační komplikace, bylo to celé trochu zakleté. Ale každé filmování je velké dobrodružství. Mě čekala takzvaná nočka, skončili jsme před čtvrtou ráno. Hrál jsem postavu šamana Aleistera, vyvolával jsem na seanci ve starém šlechtickém sídle ducha ztraceného člověka. A protože každá hra má svou pravdu, tak doufám, že jsem na sebe něco nenachytal,“ říká herec.

jiri barton 

Po letních prázdninách čeká Jiřího Bartoně nejen zájezdová představení s divadelní komedií Pan Kaplan má třídu rád, kde hraje titulní roli, ale také reprízy hudebního pořadu Staré filmové melodie, jehož premiéra proběhla letos v březnu. V pořadu zpívajícího herce a šansoniéra doprovází klavíristka Marie Drkulová, zatímco průvodkyní, respektive moderátorkou, je Romana Blažková.

Právě s tímto programem, kde zaznívá celá řada písní ze starých českých filmů, se Jiří Bartoň představí 15. září v Dobrušce, a to v rámci třetího ročníku Dobrušské filmové klapky, a 18. října ve Vyškově. V plánu a jednání jsou i další města jako Oslavany, Luhačovice nebo Liberec.

"Na koncerty se moc těším. A nejvíc na diváky a posluchače. Na to, jak bude kontakt mezi námi fungovat,“ říká Jiří Bartoň.

jiri barton 1

 

Ještě předtím ho však čekají dvě akce na Kroměřížsku: 13. září bude protagonistou besedy, kterou povede v Centru pro seniory v Holešově na téma Filmoví herci první republiky a protektorátu, zatímco o den později zazpívá na Neslýchaně zábavném večeru v Domě kultury v Kroměříži, kde vedle něj budou účinkovat ještě Yvetta Simonová, Leona Machálková, Aleš Cibulka, bubeník Hanz Sedlář, Karel Gott revival Morava a kouzelník Pavel Kožíšek.

V bohatém podzimním programu Jiřího Bartoně nebude chybět ani práce v nahrávacím studiu, kde by měl natočit dva nové šansony, které mu přímo na tělo napsali Vítězslav Hádl a Vlady Gryc.

Foto Robert Rohál a archiv Jiřího Bartoně


 

Přihlášení



Detaily jsou sugestivním románem – o lidech kteří utvářejí naši osobnost jen tím, že projdou naším životem

Kdesi v bezčasí Stockholmu se zmítá žena v horečce, která probouzí její paměť a z té se vynořují vzpomínky: na vztah s ženou, z níž se později stane celebrita, na excentrickou spolubydlící z univerzitních let, rozervaného bohéma, s nímž prožila románek, nebo na křehkou, traumatizovanou Birgitte. Vyprávění skládá do čtyř portrétů složených ze zdánlivě nedůležitých detailů a prostřednictvím nich nám vypráví o sobě samé.

Skrytý ráj. Fulviova poslední kniha o inkvizičních procesech v 17. století

Román Skrytý ráj mě opravdu zasáhl. Autora jsem doposud neznala, ale byla jsem velmi příjemně překvapena. Přestože má kniha 440 stránek, přečetla jsem ji za tři večery a četla dlouho do noci. Od napínavého příběhu této, skoro by se dalo říct, historické detektivky, se nebudete moct odtrhnout. Přenesme se teď společně do 17. století, doby nejtvrdších inkvizičních procesů.

Banner

Videorecenze knih

Hledat

Rozhovor

Černobílá fotka má své kouzlo, může obsahovat tajemství i příběh, říká Robert Rohál

robert perexI když nechtěl letos vystavovat, nakonec bude mít od druhé poloviny července fotografickou výstavu v kroměřížské cukrárně Amadeus. Záměrně prý plánoval na tento rok pauzu s tím, že musí vymyslet něco nového. A zatímco přemýšlí o novém proje...

Winterberg: nový projekt kolem Jaroslava Rudiše

Winterberg je nový hudebně-literární projekt, ve kterém se sešli Jaroslav Rudiš, Zdeněk Jurčík a Tomáš Neuwerth, spoluhráči z kapely Kafka Band. Společně složili a natočili několik písní inspirovaných Rudišovým románem Winterbergova poslední cesta, který právě vychází v anglickém překladu Kris Best v nakladatelství Jantar Publishing. Táhlá, silně atmosférická skladba The Beautiful Landscape je prvním singlem trojice, pojmenované po Winterbergovi, hlavní postavě cenami ověnčené knihy.

Z archivu...

Čtěte také...

Poupata vystoupala na filmový trůn

V sobotu se filmoví tvůrci i fanoušci dočkali už devatenáctého udílení prestižních ocenění Český lev. Po roce se tedy opět sešli filmaři, herci, diváci v sále pražské Lucerny, kde slavnostní vyhlašování již tradičně probíhá.




...

Divadlo

Celebrity

Celebrity 200Představení Celebrity je spíše než hrou hořkou výpovědí o stavu dnešní doby, a to nejen života celebrit, chcete-li slavných osobností, ale i našich životů a toho, co vše jsme schopni obětovat v zájmu naší důležitosti.

Film

Popelka se vrací v lepším

pop200Film Popelka (2015) je možná nejpropracovanější a nejlepší zpracování známé pohádky o umouněné popelce a princi. Nic zde nechybí, nic nepřebývá a kromě toho, že je pohádka i vtipná, nechává si svůj drsný a tvrdý charakter.

...